Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tyrel

    őstag

    válasz nubreed #6501 üzenetére

    Feltettem én is a v130-as BIOS-t a B450 Tomahawk-ra, de egyelőre elég negatív... BCLK állítás tényleg van, nem vettem észre ha korábban nem volt (?), sosem akartam piszkálni azt...

    ...viszont a korábbi BIOS frissítéseknél (note nekem meg volt egy v121 is amit pár nap után töröltek a weboldalról, pedig nem volt rosszabb az elődeinél (mondjuk jobb se)) a frissítés után engedte visszatölteni a régi profiljaimat, most meg marhára nem, szóval a tervezett 5 perc helyett már 3. órája baszkolódok ezzel, mivel visszanézni se tudom már hogy pl. a venti profilok hogy voltak beállítva...
    Csókoltatom MSI-t újfent...

    Aztán aminek még rendkívüli mód örülök, hogy a v130-al a memória beállítások olyan nevetségesen szarok lettek hogy vicc. Pl. kiválasztom a 2933-as XMP profil-t, erre elindítja a gépet 2400-on. Nézek hogy ez hülye, kiválasztom újra, még mindig 2400-al boot-ol.
    Jó akkor kiválasztom neki Auto helyett kézzel a memória órajelet is, akkor 2933-on indul, de nem az XMP profil timing-jeivel. Gratulálok.

    Most meg már egy órája azzal szenvedek, hogy full mindegy milyen profil van kiválasztva (akár XMP disabled), a DRAM timing control abszolút nem érdekli. Nem tudok egyedi memória időzítéseket beállítani, ill. be tudok, elmenti, csak aztán nem azokkal indul el. Ott lesz szépen a mentett érték, mellette meg valami tök más beállítottnak.
    Ő így a kiválasztott órajelhez kitalál magának valami légbőlkapott késleltetéseket, de olyanokat amik a memória XMP profiljait és az egyedileg bevitt értékeket egyaránt kerülik, és kész, azzal megy, mer' ő úgy döntött.

    Hogy nekem többet MSI alaplapom nem lesz az hót biztos, már a gyári BIOS is szar volt és feature-hiányos, azóta meg folyamat csak rontanak rajta. :W
    Remélem a v140-el már nem tudok majd pl. CPU szorzót se állítani, mer' végül is minek az?!...

    [ Szerkesztve ]

    Turenkarn

Új hozzászólás Aktív témák