Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tyrel

    őstag

    ...kicsit szórakoztam még a beállításokkal, de megint nem értem mi történik... :D

    Eddig úgy ment a 2600X / B450 Tomahawk (nem dicsekvésnek szánom, csak a sok hsz. közt elveszik kinek mije van, e nélkül meg a számok nem mondanak sokat), hogy 1,35V és 42x. Igazán stabilnak tűnt így is, a hétvége folyamán egyszer kifagyott a BFV de nem tudom azóta sem eldönteni, hogy a gép miatt tette vagy azért mert béta. :F

    Aztán kipróbáltam Aida64 Stability tesztjét is, FPU bekapcsolva, de az tényleg eléggé húzza, gondolom kb. IBT szint lehet. Már 85-90°C körül ugrált a proci mikor megelégeltem a dolgot... (CPU-Z Stress-el kb. 75-ig megy, max 78-ig ha épp meleg van a szobában és sokáig futtatom)
    Na de ami zavart hogy a minden-fix beállítással még ott a 90°C-ot nyaldosva sem kezdte visszavenni a szorzóját, ami azért nem túl bizalomgerjesztő. Gondolom valahol egyszer megelégeli és kifagy/kikapcsol, de n em szeretném azt ha odáig elérne extrém terhelés alatt, bármi is fut... inkább lassuljon vissza...

    Ezen felbuzdulva megpróbálkoztam újra a múltkori Auto-szorzós beállítással, ahol ugye az XFR dolgozgat... viszont mivel nincs VID offset, ezért fixen adtam neki feszültséget, 1,325V-ot. Ezt a C'n'Q ilyenkor nem tudja csökkenteni üresjáratban, de talááááán majd egyszer patchelik...
    Miután így is stabilnak tűnt, gondoltam Mode1-es LLC mellett megpróbálom 1,3V-al is, és itt vesztettem el a fonalat.

    HWInfo-val nézve azt csinálja hogy:
    - Fix 42x szorzó, fix 1,35V - CPU-Z Multi-thread score kb. 3870
    - Auto szorzó, Auto fesz. - CPU-Z Multi-thread score kb. 3560 (39,75x by XFR)
    - Auto szorzó, fix 1,325V - CPU-Z Multi-thread score kb. 3660 (41,5x by XFR)
    - Auto szorzó, fix 1,3V - CPU-Z Multi-thread score kb. 3800 (41,5 by XFR)

    Na ezt az utolsó 2-t nem értem. 0,025V-al alacsonyabb feszültséggel hogyan lehet ekkora pontszám különbség, miközben a HWInfo végig 41,5x szorzót lát mindkét esetben? Egyébként a fix 42x pontszám fényében valószínűleg a második, 1,3V-os eredmény áll közelebb a valósághoz, de ha az 1,325V-al meg throttlingol valami/valahol/valahogy, azt a HWInfo miért nem látja?

    És Auto fesz.-el miért rosszabb ilyen sokkal az XFR? A linkelt képen látszik, hogy a valós feszültségem - a Mode1-es LLC miatt - a szorzóhoz tartozó VID felett van vagy 0,02V-al, az XFR pedig feltételezném hogy a VID-t követi... viszont akkor jobb órajeleket kellene elérnie Auto fesz.-el mint az én fixemmel.

    Mi a francot csinál ez?!... :F

    [ Szerkesztve ]

    Turenkarn

Új hozzászólás Aktív témák