Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • joysefke

    veterán

    LOGOUT blog

    válasz sb #312 üzenetére

    Ezt kérdezni is akartam, igaz, inkább joysefkétől, hogy miért csak X-et venne.

    Alább már megválaszoltad, annyival egészíteném ki, hogy szerintem túl kicsi az árkülönbség az 1600 és 1600x között (filléres hűtő ide vagy oda, ami tuningra egyébként sem jó) ráadásul a tuningolt 1600 nem egyértelműen jobb az 1600x-nél (all core picit gyorsabb, single core szinte biztos, hogy picit lassabb, illetve üresjáratban is többet fog enni) tehát csak a pepecselés van viszonylag kevés haszonért.

    Szerintem az 1600x a hatmagos RyZEN1 arhitektúra finomhangolt változata ami pont az elérhető single core/multi core teljesítmény és fogyasztás sweet spotját célozza meg. Az 1600 pedig (picit eltúlozva) az olcsójános edition.
    Ugyanez hatványozottan vonatkozik a második szériára: ott már annyira jó az X-ek XFR-je, hogy a hivatásos teszterek (akik nyilván golden sample-ket kaptak) is azt mondják, hogy kevés értelme van tuningolni. Aki tuningprocit akar vesz majd X-et, gyári tuning..

    A másik meg az, hogy mint írtam, a jelenlegi helyzetben, ahol hamarosan betör az R5-2600 és nyilván megjelennek a szürkeimportos kereskedők a csábító áraikkal, _szerintem_ R5 1600-at és 1600x-et használtan és lehetőleg alkuval érdemes venni, 1600-at mindenképpen 40 alatt.

    Na ha veszel egy R5 1600-at használtan, honnan tudod, hogy a gazdája nem éppen azért adja el, mert nincsen benne tuningpotenciál (vagy mondjuk lehet tuningolni, de vállalhatatlanul sok feszt kér) ő maga pedig éppen egy R5 2600-ra vált...

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák