Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • chopin42

    addikt

    válasz hajbel #8627 üzenetére

    Nos, megvárom a fogyasztásmérőket, meg behúzatok egy külön kábelt a pc-nek, aztán indul a vega optimalizálás, monitorozva, ésszel, és min. 2 évig lesz egy kártyám, amivel boldog leszek. Ez a terv. Sajnos olyan kártyám, mint a hd 4870 vapor-x, már nem lesz :O. Azt még kb 40 rugóért vettem 2009-ben, és kb 2013-ig bőven használható volt.
    Most a vega 56 eddig 131k a gariztatás miatt (ami már nem is biztos, hogy miattam volt, mivel most már 100%, hogy használt kártyát küldött az ocuk elsőre). Cél továbbra is a p7 1600/1070 mv körül stabilan, illetve 1000 körüli hbm (samsungos a második is).
    Ami engem kissé lelombozott, az az rtx 2060 meglepően jó teljesítménye, plusz az nvidia freesinc...ezzel jól ráléptek szegény amd tyúkszemére, pedig mindenkinek az a jó, ja 2 szereplős a piac. Ha a vega VII jó lesz, mindenki örülhet, mert olcsóbb lesz az rtx, illetve lesz 2080 pirosban is.
    De sebaj, végre teljesen piros gépem van, ami még sosem volt: első egy athlon xp 2200+, 256 ddr, nv fx 5200, azt váltotta egy 7600 gs. Csupa erőbajnok. Aztán jött a c2d e8400, 4 g ddr2, hd 4870 vapor x. Imádtam, de 7 és fél év után elavult. ezt cseréltem tavaly erre, csak még gtx 1060-al, épp azt lehetett kapni aprón 100k alatt. Meg is szívtam, mikor eladtam, hála a céges garipapírnak (semmit nem ért). Most pedig vega 56-ot kapott, remélem, sikerül belőnöm 100%ra, és boldog leszek.

    Szakmai kérdések csak a fórumban...

Új hozzászólás Aktív témák