Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • HSM

    félisten

    válasz rantotthusi #39768 üzenetére

    Akkoriban így hívták az órajel beállítás ezen megoldását. Most advanced control az aktuális neve a friss WattMan-ban. Az összes nagyobb helyére beírást pedig úgy értettem, hogyha mondjuk a State4 gyári órajele 1200Mhz, és ehhez keresed a gyári feszt, akkor 1200Mhz-et beállítod a State5,6,7-be is, így 1200Mhz-en fog menni, és így megkapod a gyári alapfeszét.

    Amire még figyelni kell, 300Mhz memóriával menjen a kártya, mikor elkezded tesztelni, illetve be tud akadni a Vram State2 feszültsége 950mV-ra, azt abból látod, hogy nem megy be ez alá a fesz, hiába csökkented az órajelet. Én olyankor le szoktam ezt venni 800mV-ra és akkor nem zavar be. Nálam amúgy ez lett végül beállítva [link] , a GPU P6-P7 és Memory P2 feszültségeken kívül mind gyári fesz az RX580-asomon. :)

    (#39769) rantotthusi: Igen, majd látod HWiNFO-ban, valójában mennyivel kevesebb is elég neki, főleg a közel 1,2V 1240Mhz-hez azért elég erős túlzás. :DDD
    Amúgy én OverdriveNTool-ba írogattam egy profilba az értékeket, de utólag a WattMan-ba is be lehet írogatni manuálisként a kitesztelt értékeket és úgy is jó kell majd legyen.

    Köszi amúgy. :R A napi beállításom amúgy az lett, amit a képen látsz. Így nem is hallom, hogy megy, olyan halk, és takarékos is.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák