Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • lacus83

    Topikgazda

    válasz Remus389 #13856 üzenetére

    RX 470 4GB vs 8GB

    Akik azt javasolják hogy a 8GB felesleges az RX 470 re elsősorban azért teszik,mert GPU "csonkolt" RX480 hoz képest.Ár/érték arányban a "sima" RX470 4GB a nyerőbb,mivel az RX 470 8GB ára már az RX 480 4GB árától nincs messze.
    Akik 1080p felbontást céloznak meg és nem is akarnak sokat költeni,de még élvezhető minőségben és stabil teljesítményben akarnak játszani itt - ott lentebb vett grafikai megjelenítésekkel azoknak elegendő az RX 470 4GB verzióban.Tudom Ram nem árt,de RX 470 GPUja elfogy ott ahol már kellene a 8GB ram. Plussz adalék, hogy ennek a felárát meg kell fizetni.

    Ezért a felárért viszont lehetne kapni RX 480 4GB "személyében" nem "csonkolt" GPUt,magasabb effektív órajeleket,magasabb számítási képességet.
    Tuning erősen több tényezős egyenlet,de ha csak azt nézzük hogy RX470 8GB ahol már vérzik,ott indul az RX 480 4GB és még hozzá se nyúltunk.

    Mindenki eldöntheti saját maga mi a fontos a fentebb leírtak alapján.
    Meggyőzni csak azt lehet aki akarja is. Véleménye mindenkinek van,ez is csak egy a sok közül amit én leírtam.Ennek ellenére figyeljünk a szó használatokra,mindenki arra költi a pénzét amire szeretné.
    Ha valaki márka hű,azt fogja venni.Ha kinézet alapján dönt azt veszi ami tetszik.
    De az ajánlási sorrend sem véletlen: A használat során szerzett tapasztalatok,a műszaki felépítések,hang,teljesítmény,hűtési képességek alakították ki itteni tulajdonosok visszajelzései alapján.
    Tehát nem külföldi fórumokon olvasták,nem YT csatornákon látták.

    MSI B460 Tomahawk,I5 10400F Box,G.Skill Tident Z 2X8 Gb 3000Mhz RGB,Corsair H110i GT,Cooler Master Case,Samsung 860 Evo 256GB ,Toshiba P300 3TB,Focus+ 850W Gold,ASUS ProArt 4060 OC,LG 27GL850B

Új hozzászólás Aktív témák