Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Bile Demon

    őstag

    válasz KROK640 #86848 üzenetére

    Nekem bejön az alsótáposság.
    A felső táp elhelyezés régen jó volt, amíg a házban ilyen pár tíz watt meleg termelődött. A felső táp akár önmagában kivezette a meleget, főleg, ami alulról szív és a proci fölött volt egyből. Nem kellett egy szabályozatlan külön házventivel növelni a zajszintet, vagy a nyomi előlapi panelen tekergetni állandóan. Szépen elműködött automatán. A hőmérsékletre szabályozva.
    Viszont az ilyen többszáz watt CPU+GPU esetén már a táp épp csak önmagát tudja hűteni csendben. Ha eleve felmelegedett 40-45 fokos levegőt szívna a belső térből, akkor már melege lesz és/vagy nagyon hangos lesz.
    Normáls házban van alatta porfogó. Én nem viszem túlzásba a takarítást, de semmi vészeset nem tapasztaltam a tápban, mióta alsó elhelyezésben van (2015 május óta, mióta a 4790K fő konfigban így van). Azt is ritkán takarítom. A porfogót szoktam évente kb. kétszer, úgy hogy a gép évente megy kb 3000-4000 órát.

    Utoljára Fractal Core 2500 házat vettem Sandy 2500K-nak, hogy otthon érezze magát + az optika és alsótáp miatt. Ugye kb. 200-250W a proci 5GHz + RAM VRM Chipset. A GTX 980Ti is 275-300W-ot bekér. A 650W Giga P650B olcsó bronzos táp meg szép csendben el tud működni. Gaming alatt tipikusan 500W-ot szoktam látni.
    Az optikáról nem akarok lemondani. Szoktam CD-t írni és arról zenét hallgatni. Régebbi gépekben meg jó a telepítéshez. Nem mindig tudja kihelyettesíteni az USB.

    Bruhe

Új hozzászólás Aktív témák