Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Bile Demon

    őstag

    válasz envagyok #78437 üzenetére

    Nekem teljesen természetes a nem korhű ház...
    Nekem ugyanabban a házban volt a 486, mint utána a K5-100, P100, P166 MMX @ 262. Még a 266-os Klamath-ot is abba akartam tenni. A proci már megvolt, de mire összejött a pénz a lapra, már kifutott az Acorp 6BX86 és már csak VIA chipsetes AT-s Slot 1 lapot találtam. Megvettem, de a VIA chipset jellegzetességei miatt, 2-3 napon belül mennie kellett. Hetekkel később lett BH6, amiről tudni lehetett, hogy jó. És ahhoz kényszerből vettem egy ATX-es házat (Acorp oldaltápos, szellőzésmentes kivitel).
    Csak a tápot hoztam haza belőle, mert undorodtam a nagy böszme ATX házaktól, helye se volt itthon. A házat otthagytam havernál (ott lakott a bolttal szemben az utca túloldalán).
    Végülis később amikor lanparty volt nála, akkor beleköltöztem.
    A Klamath-al még elvolt az a ház, de a 300A@450 upgradekor a Slot1-PPGA átalakító miatt ütközött a táppal a CPU.
    1 éven belül eladtam havernak a házat táppal, ha már úgy a szívéhez nőtt. :DDD
    Neki elfért benne a PPGA-s lapon a Celeron, aztán a Duron, de túlmelegedés miatt szívott és vágtunk szellőzőnyílást a tetejére. (Beszellőzés nem volt és ezért nem is javított sokat).

    A következő házam 2001-es. Egy kékgombos Mercury. Az ezres Tbird hőtermelése miatt kellett egy hátsó szellőzőventis felsőtápos normális ház.
    Ebben került később Athlon XP 2100+@2400+ aztán 2004-ben a 3GHz Northwood P4, és a Core2 Duo 2006-tól és a Quad is 2008-tól 2015-ig...
    Még mindig azt használnám, ha az Intel Core i7-4790K Haswell Refresh “Devil’s Canyon” Processor működne normális hűtővel. Viszont az enyém csak túlméretezett hűtővel működik (így is éppen throttlingolás határon), az meg csak túlméretes bölönc házban fér bele.

    A következő projektem lehet, hogy az lesz, hogy a kékgombos Mercury-s házba beköltözik egy T-bird 1400-as CPU valami SDRAM-os ISA-s lappal.

    Mennyire életképesek ezek a lapok? KT133A chipsetre gondolok.
    Volt a 2001-ben a T-bird elején Abit KT133A lapom, de annak is mennie kellett, mert nem ment benne a SB Live!-om rendesen.
    Az ISA mennyire lenne kompatibilis rajta pl. GUS PnP-vel vagy AWE64-el?
    Van értelme foglalkozi vele, vagy inkább engedjem el az ISA-t és a KT266A-KT333 legyen megcélozva?

    [ Szerkesztve ]

    Bruhe

Új hozzászólás Aktív témák