Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DBob

    őstag

    válasz arn #76923 üzenetére

    Nagyrészt jogos amit mondasz, de ennél én árnyaltabban látom a helyzetet.

    Biztosan lesz a fiatalabb generációból is, aki "retrózni" fog. Most is van ilyen ugyanis, itt a fórumban is. Számomra megdöbbentő, hogy semmilyen korábbi kapcsolat, így tapasztalat nélkül nekiesnek ma is emberek régi hardverrel szórakozni. Az úton pedig talán csak azt nem kérdezik meg, hogy hol kell a gépet bekapcsolni. De nincs ezzel semmi gond, ha valaki ebben leli örömét.

    Azért nem fognak elfogyni az "ifjú retrózó" emberek, mivel 'szerencsére' velünk vannak a különböző platformokon a különböző influenszerek, sok-sok milliós nézettséggel, akik kinevelik a következő generációt. Ez a jelenség aránylag új, és szerintem még nem teljesen látható, hosszútávon milyen hatással lesz a piacra. De már most van arra példa, ha valamelyik influenszer bemutat valamit a csatornáján, rögtön 'felvásárolják' az elérhető példányokat belőle. (Thanks Linus!)

    Az érem másik oldala pedig a nosztalgia. Nekem anno nem volt top hardverem. Első gépemet miután eladtunk, hiába kerestem hozzá ~10 évvel később a komponenseket hogy újraépítsem, már nem sikerült maradéktalanul összegyűjteni mindent. Alaplap, CPU, ház megvolt. De se a VGA, se a hangkártya, se a HDD, se a CDROM-ból nem került elő azonos típus, mint amivel rendelkeztem.
    Nekem 'igazi értéke' volt, számomra 'különleges darab' volt, de mégsem az elitizmus miatt, mivel nem voltak a te szavad járásával különleges eszközök. Ezekre vadásztam, miközben voltak olyan hardverjeim, ami itt azóta sincs senkinek (és valószínűleg nem is lesz).

    Így saját példám alapján mondom, nem értek azzal egyet, csak a 'legerősebb', 'legfényesebb', 'legszebb' az aminek értéke van. Mindenki döntse el magának, mi számára az ami örömet okoz.

Új hozzászólás Aktív témák