Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • frescho

    addikt

    válasz Frawly #74303 üzenetére

    Az a rendes OS, meg bővíthetőség nem nagy szám. Több olyan gép volt már akkor a piacon ami ezeket simán tudta. Az IBM PC, majd az XT se volt igazán előremutató. Amiben jó volt az a nyitottság és az, hogy folyamatosan jöttek hozzá az upgradek. Az Amiga sokkal előremutatóbb volt, csak éppen folyamatos késésben voltak az updatek hardver és szoftver téren is. Aztán a gyorsabb fejlesztésű PC szépen beérte hardeveresen és a klón gyártóknak hála árban is.

    A PC eleinte nem a Mac-kel versenyzett, hanem a sima Apple //-vel és még azt sem múlta felül műszakilag. Az, hogy miért gondolják sokan nagyon drágának az almákat az tradicionális okok miatt van. Ennek gyökere egyrészt Jobs elitizmusa, majd a Sculley féle utolsó fillér kifacsarása a vevőkből. közben sokszor komplett jogtiszta rendszert nézve nem volt drágább. Sőt ma már nincs extra költsége egy hasonló PC gyártóhoz képest.

    jokeph: Elkészült, majd elég gyorsan elhagyták a TVC támogatását. Hazai gyártásban lehetett volna ASIC-et gyártani, ehelyett alkatrésztemetőt építettek ami drága volt és limitálta a lehetőségeket. Olyan tipikus magyar narancs... Ettől függetlenül én is szeretem, de a rózsaszín szemüveget most elkavartam :)

    https://frescho.hu

Új hozzászólás Aktív témák