Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Bile Demon

    őstag

    válasz bacsis #56319 üzenetére

    MEM /c /p -vel meg tudod nézni, melyik progi/driver milyen fajta memóriát és mennyit használ.

    Ha egy játék panaszkodik, hogy kevés a memória:
    1. Norton Commander bezárása
    2. ha kevés a felső memória, akkor lehet, hogy nem mindent fogsz tudni feltölteni oda, hiába írsz mindenhova LH, meg DEVICEHIGH-t. Mérlegelni kell, hogy a legfontosabbak közül a nagyok kerüljenek oda mindenképpen, a kisebbek esetleg lecsúszhatnak a konvencionális memóriába. Még mindig jobb így, mintha a kicsik vannak a felső memóriában és egy nagy memóriaigényű driver már csak az alsóba fér.
    3. ha ez se elég, akkor bizony lehet, hogy le kell mondani valamelyik driverről

    Nekem pl a CD a 90-es években alapból nem is volt benne a config.sys-ben és autoexex.bat-ban.
    Volt egy CDD.BAT, amit csak nagy ritkán akkor indítottam el, amikor ténylegesen szükség volt rá. A CD driver elég sok RAM-ot zabál, és emlékeim szerint a hálózati driverek is.

    A smartdrive is tök jó meg hasznos, de az is csak akkor töltöttem be, ha haver jött nagyvinyóval és sokat másoltunk. Amúgy feleslegesen zabálta volna a memóriát. Kevés és drága volt a memória akkoriban. Nemcsak a 640KB-ot hanem az XMS-t is luxus volt smartdrivera használni a 4-8MB-os 486-ban.

    A CDD.BAT tartalma:
    DEVICE.COM TRICD.SYS
    MSCDEX /D:TRICD000

    (A DEVICE.COM ugyanúgy betölti a paraméterben lévő SYS fájlot, mintha a config.sys-ben lenne).

    Volt egy EMS.BAT -is. ezt is csak akkor indítottam, ha egy proginak EMS kellett.
    kb ez volt benne:
    DEVICE.COM EMM386.EXE RAM

    szerk:
    MIXERSET

    [ Szerkesztve ]

    Bruhe

  • arn

    félisten

    válasz bacsis #56319 üzenetére

    Nyilvan ha allando jelleggel hasznalsz vmit, mint az scsi, akkor az kell, de pl az eger, cddrv, smartdrv? Csak akkor toltsd be, ha szukseges. Az emm386 is csak akkor kell, ha emsre van szukseged, kell csinalni neki egy plusz menut. Buffer, files, etc is befolyasolja a bazismemoria meretet. Nalam alapbol vmi 620k van, de majd megnezem pontosan, ha erdekel.

    A hangkartyainitek altalaban csak inicializaljak a kartyat, nem foglalnak memoriat.

    [ Szerkesztve ]

    facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

Új hozzászólás Aktív témák