Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • PMoon

    junior tag

    válasz Pista0001 #103254 üzenetére

    Próbáltál már aluminiumot megfúrni ennyire a szélén úgy, hogy közben nem mozdul ki a fúrószár a tervezett útvonalból? Mert én próbáltam. Nem sikerült.
    Az egyetlen jó megoldás egy diódával azonos méretű bemarás lenne szerintem valahol a cpu kupak környékén úgy, hogy a furat ~1mm része nyitott lenne és érintkezne a kupakkal. Aztán oda mehetne bele a dióda. De ezt modjuk biztosan nem tudom megcsinálni.
    Mással csináltatva pedig többe kerülne, mint a gép kompletten. :)
    Meg hát ezzel a hűtővel...

    gban:
    Ez azt feltételezi, hogy a dióda pont akkora, mint a hézag. Ha kisebb, akkor nem érintkezik tökéletesen. Ha nagyobb, akkor vagy a borda nem fekszik fel rendesen vagy a diódát roppantja össze. Szerintem s478 esetében ez nehéz futam lenne.
    Valami kupak nélküli cpu esetében a hely is nagyobb egy thermal-sensor elhelyezéshez.

    Más esközöknél járható út, hogy a borák közé ékelődik a dióda, de egy cpu esetében elég gyors hőmérsékletváltozások vannak, amiket a borda hőfoka lassabban követ le.
    Mindegy, amúgy sem ér a folyamat szerintem ennyit, inkább csak elgondolkodni érdemes a lehetséges megoldáson.

    "... Ne ess pánikba! ... Mindig legyen nálad törölköző!"

Új hozzászólás Aktív témák