Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • thibeni

    csendes tag

    Sziasztok!

    A segítségeteket szeretném kérni:
    Adott egy Bannsan BS-5 PCI ESS ES1938S Solo-1 hangkártya, amit szeretnék működésre bírni egy régi Windows 98 SE rendszert futtató számítógépen. A gépben egy VIA VT8237A chipset-tel ellátott alaplap, egy pentium 4 3.00 GHz processzor és egy Asus v3800 AGP videokártya van.

    Először, amikor beszereltem a kártyát, egyáltalán nem látta a rendszer, nem jelent meg egyáltalán az eszközkezelőben sem. Egy kis vacakolás után sikerült, megoldani ezt a problémát úgy, hogy a BIOS-ban a PCI beállításoknál a Latency Timer-t 32-ről 64-re állítottam. Nem tudom mi lenne itt a legmegfelelőbb beállítás, de így már megjelent az eszközkezelőben a kártya.

    Neki is kezdtem a driver feltelepítésének. Az alábbi oldalon található Win98-as driverrel próbálkoztam, de valamiért nem működik a kártya. Nincs hang és az eszközkezelőben is hibát jelez.
    https://www.philscomputerlab.com/ess-es1938s-solo-1.html


    Próbálkoztam többféle verzióval, de egyik se működött. Nem vagyok egy nagy expert a témában, szóval lehet hogy csak én bénáztam el valamit.

    Mit kellene tenni? Mit lehetne még kipróbálni, hogy működésre bírjam?

    Beszúrtam még ide a BIOS-ról néhány képet, ezen látható még néhány infó a gépről, nem tudom hogy szükséges-e.

Új hozzászólás Aktív témák