Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Czo

    őstag

    válasz arn #78205 üzenetére

    En szemely szerint, utalom a PnP-t. Illetve, ugy fogalmazok, hogy hogy ha minden gyarto betartotta volna a szabvanyt (pl nem leteznenek EEPROM nelkuli 1868-as ESS kartyak), akkor lehet nem utaltam volna, De igy, ebben az allapotaban a legnagyobb orultseg volt, amit kb ki lehetett talalni. Pedig csak nehany dolgot kellett volna jobban... Pl. az EEPROM nelkuli ES1868-on nem tudod letiltani az IDE vezerlot, mert a kartyanak nincs EEPROM-ja, ahol el tudja tarolni az ESCFG.EXE-vel beallitott kezi beallitasokat. Ezek nelkul pedig a szabvanyos BIOS-ok, meg PnP OS Installed == Yes eseteben is inicializaljak azokat a PnP kartyakat, amik pl bootolasi lehetoseget adhatnak. Ilyen pl, a storage vezerlo... Eredmeny? Hiaba nincs szukseged az ES1868 ATA vezerlojere, a BIOS leoszt neki egy IRQ-t mindenkeppen. Tehat ha minden BIOS-ba lett volna rendes, kezzel allitgathato konfiguracios felulet es ezt el lehetett volna menteni az adott BIOS-hoz, akkor sokkal, de sokkal jobb vilag lett volna. Mondjuk Windows eseten ez kb egy folosleges feature, mert ugye ott mar kb tok mind1, hogy mi min van. De mivel a PnP a Windows elott szuletett, az elejen iszonyat nagy szivas volt belole. Raadasul pl. a Linux is igen keson kapott PnP supportot, igy mivel nem lehetett a BIOS-ban rogziteni a kartyakat, a Linux pedig nem rendelkezett semmivel, ami a PnP-hez kellett, ezert a kartyak se mentek. Ha a BIOS atrakta az ESS kartyat pl 10-es IRQ-ra. a Linuxnal at kellett irin a kernel modul parameteret, majd ujratolteni. Vagy amit en is csinaltam, eloszor bootoltal egy Windows 95-ot, ami beallitotta a kartyakat az ismert poziciokra, majd meleginditassal atbootoltal Linuxba, ami immaron meg tudta talalni a korabbi ismert poziciokon a kartyakat. Egy hatalmas kaosz, ami szerintem sokkal rosszabb volt, mint a gyartok sajat, egyedi, jumperless megoldasai.

    Pl. ezen az elobb mutatott ESS kartyan felforrasztva a PnP es az IDE jumpert, az IDE-t ki lehet kapcsolni fixen, majd a PnP-t is, es ezutan az ESCFG-vel beallitott beallitasok elmentodnek a kartyan levo EEPROM-ba (microchip markaju negyzet alaku chip a 968-tol balra) es ezek utan mindig ezzel a beallitassal jon fel. A fejfajas elmulik, a rancok kisimulnak :D

Új hozzászólás Aktív témák