Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Habugi

    addikt

    válasz Doodi18 #60838 üzenetére

    9590et szerintem felejtsd el, a legtöbb 8320/8350 tudja hozni azt az órajelet amin egy 9590es kattog (4.7). Ha annyit szánnál procira amibe a 9590es kerül akkor már inkább lőj apróról magadnak egy Sandy/Ivy/Hasi K-s i7-et!
    A munkára is szánt "8magosok" költséghatékony kiválasztásának fejtegetéséről legutóbb egy oldallal ezelőtt volt szó: [link]

    Munkára egyébként FX, meghúzva körbefutják a húzott i5-ösöket.

    Egyre többen kopogtattok manapság ezzel a meló > játék és Intel (i5) vagy Vishera kérdéskörrel, szóval most megpróbálom összedobni egy postba minden korábbi tesztemet..

    A Dropbox galéria linkek amennyiben regre kérnek fel, egy laza ám mégis határozott mozdulattal becsukandók és utána töltődnek a képek..

    AIDA 64

    AIDA 64 CPU Tesztek, csak hogy ne tapétázzak..: [link]

    Cinebench R15

    Skálázódás különböző órajeleken: [link]

    Cinebench R11.5

    Skála: [link]

    CPU-Z

    Passmark CPU

    Blackhole

    Realbench

    GPUPI - CPU

    A linkelt tesztek többségét 5 - 5.2Ghz-en toltam le, tisztázandó, ez nagyjából a "8magos" Visherákban lévő történet vége..! Szerencsésebb procikkal van ugyan feljebb is de itt már olyan étvágyuk van, hogy a hűtésükre épített víz ajánlott ami nem két forint. Nem részletezve/fejtegetve adott teszt mennyire fekszik a Visheráknak/modulos felépítésnek, aki ennél többet szeretne annak bizony K-s i7 irányba kell mennie.

    Hamár hűthetőség/hőmérséklet.., ilyen órajel/fesz magasságok..

    IBT Very High

    4.5Ghz: [link]

    Maradva a nagyjából elérhető maxnál, ezeket a léghűtéseket szoktuk ajánlani: [link]
    Kompakt víz ügyileg folyamatosan változik a paletta..

    A teljesség igénye nélkül.., így is elég sok kép került a postba..
    Tehát mégegyszer, ez nagyjából a teteje annak amit ezektől a prociktól el lehet várni.
    Kitérhettem volna még a különböző VGA-kat is megmozgató tesztekre, 3DMarkok és társaik, elővéve/érintve a szokásos "kihajcsa-e" témakört (linkelve még vagy egy tucat képet.. :B ) csak momentán nem ez volt az apropó, esetleg ha van rá igény majd összeütök egy olyan összesítést is.

    Alaplap téren 4.5-4.7Ghz fölötti tuninghoz ajánlott 990es, 6+2/8+2 VRM-el ellátott ASUS vagy Giga lapot venni!

    A szóbakerült tesztek többségét többen lefuttattuk itt a topicban, a részletes keresővel elég sok eredmény található amennyiben valamihez csak 5Ghz fölöttit linkeltem és/vagy megsem néztem soha ezalatt.
    Különböző Inteles topicokban illetve a nemrég létrehozott AMD vs Intel topicban [link] pedig megtalálható ezen tesztek/eredmények Inteles megfelelője is, legyen az éppen i5 vagy i7, esetleg HEDT nagyvad.

    [ Szerkesztve ]

    ..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

  • Whysperer

    addikt

    válasz Doodi18 #60855 üzenetére

    Én maya renderelek 8320-al szóval kérdezz bátran. meg CA-el szóval bármikor válaszolok tapasztalatokkal. Cégnél i7-em van itthon 8320-am. Bőven király.

    ASUS b550 a gaming/ Ryzen 5800x3d/arctic liquid freezer ii 280/EVGA 550w GS/ SSD240+120Gb/g skill aegis 32 gb 3200 mhz / RX6800/Regnum RG6V TG

  • Methionyl

    senior tag

    válasz Doodi18 #60956 üzenetére

    Pár hsz.-el ezelőtt egyik társunk bezerzett egy fogyimérőt
    Itt elolvashatod mi a tapasztalata vele :)

    They can break you but not your promise, even death won't keep you apart. Through this darkness you will find him in your sword still beats, a heart.

  • Whysperer

    addikt

    válasz Doodi18 #60956 üzenetére

    Annyit mondok,hogy úgy szoktam Itthon dolgozni,hogy Most igen 8320-am van 4,5-n,de korábban 8120-am volt 4,2-n.

    Amit itthon használtam. Maya3D,Zbrush,Cura(ez 3d nyomtatóhoz van).. Na most ugye Zbrush modell/mayaba retopo és smoth meg javítgatások Cura meg ugye CAD-es és mondjuk OBJ-s hires polyt betöltöd oda , lebontja azt layerekre és felépíti. Na most ezek mindig mentek a 8120-amnál a másik monitoromon. Közbe multiztam BF4 vagy dota 2 stb.. és mikor rámszóltak ,hogy mondjuk a modelre kell ilyen vagy olyan akkor...

    Az úgy nézett ki ,hogy .. alt tab mayaba módosítás (közben futott a játék) . export OBJ-be aztán betölt CURA-ba és mikor betöltöd szépen mondjuk 1000 layeres modelt.. addig bvissza BF4-be és játék.

    FX rohadtul leszarta,hogy játszok közben a játékot nem befolyásolta a ,hogy háttérben Ő dolgozik. Szóval munkákra nagyon jó az FX... Én nem érzem lasabbnak maya alatt vagy emberi mértékkel észrevehetelenül mint bent az i7-m Pedig mind a kettőt napi 8-10 órában nyúzom. Játékokban lehet.. de azzal is meg ezzel is FHD BF4 Ultra 50-60 Fps.

    Ha ezeket mérlegeled. akkor..dönts ezek után..

    HJaaa és amit Habuginak már akkor elmodntma csak másoknak nem mert gondoltam ,hogy rámküldenek valami hatóságot,hogy hazudok.

    Photoshopra van két gép egy i3 meg egy i5 és a 8120-am 1/3-d idő alatt elszámolt ugyan olyan alyereket úgy ,hogy dota2-ztem mint a i3 3470. Ezzel csak azt akartam mondi,hogy lehet egy szálon erősebb, nekem 50 ezerből megvolt a XA990-ud3 meg a FX 8320. és ez azért jóval erősebb a fent említett 8120-nál.

    Ez mind tapasztalati úton volt és van. Nem tesztekből meg azt hallottamból.

    i7 4790k (erősebb jóbb,de de nekem dupla pénzt nem ér meg.) 50 és 100 ezer munkára annyival nem gyorsabb / játékra gyorsabb ott elkell döntened,hogy elég-e,hogy felhzod a pl 8320-t és az a telejsítmény vagy megér neked plus 50 erzet, I5-t meg azért nem vennék. lehet alapon lasabb vagy nem tudom.

    Nekem a munkahelyen i5-m votl az i7-t előtt. Viszont 3d-s programokban lassabb volt. Főleg. i5 4670k-m votl a 4790k elődje.

    i7/fx8.../i5/fx6.../i3 nekem ez a sorrend munkára. ---- viszont i7-ért nem adnék annyit. itthonra..

    Mondom játékra biztosan jó,de nekem munkára nagyon jó.

    Lovak sörény szimuláció csupán 4 perccel volt lassabb a 8-as fx-en mint a benti i7-n. Amég az i5 meg 20 perccel volt lasabb mint az i7.

    Ui.:

    - hallgass meg mást is mielőtt döntesz és azt mérlegelve dönts! Én ezt tudom csak mondani neked.
    -Fogyasztás : hütő / 2 monitor (1 egyik tv is szóval mindig megy amikro itthon vagyunk) / fx 8320 (4,5-n) / villanybojler / btöbbi az adatokban = 3000 Ft. Ebbe a házrészbe ahol vagyunk konkrétan ezek amiket felsoroltam fogyasztanak. hja meghajszárós stb. 3200 Ft votl alegtöbb havi. Szóval Fogyasztás... Nem ebbe fogok belehalni az tuti.

    Kérdésed van mondom.

    [ Szerkesztve ]

    ASUS b550 a gaming/ Ryzen 5800x3d/arctic liquid freezer ii 280/EVGA 550w GS/ SSD240+120Gb/g skill aegis 32 gb 3200 mhz / RX6800/Regnum RG6V TG

  • Whysperer

    addikt

    válasz Doodi18 #60956 üzenetére

    Fogyasztáshoz meg annyit,hogy

    ASUS b550 a gaming/ Ryzen 5800x3d/arctic liquid freezer ii 280/EVGA 550w GS/ SSD240+120Gb/g skill aegis 32 gb 3200 mhz / RX6800/Regnum RG6V TG

Új hozzászólás Aktív témák