Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • hackeeeee

    Jómunkásember

    válasz ViZion #58741 üzenetére

    Ok. :)

    Ha a CnQ marad, akkor már nem pörög feleslegesen a proci, akkor ugyan úgy visszaveszi az órajelet, és a feszt is.

    [ Szerkesztve ]

    Véleményem szubjektív...

  • gabi123

    senior tag

    válasz ViZion #58741 üzenetére

    Sziasztok!

    Én minden GUIDE-ban úgy olvastam és úgy tudom, hogy az energiagazdálkodási funkciók kikapcsolása az alap tuningnál, és ha már stabil a beállítás, akkor lehet megpróbálni visszakapcsolgatni.

    Egyébként jelen esetben tökmind1, mert ha visszakapcsolom őket, akkor is ugyanezt csinálja a lap.

    A RAM-ot nem tudom miért keverjük ide, alap CPU beállításokkal az XMP szerinti 1600 MHz@CL9 is stabil (Memtest86+ is futott több passt), akkor 1600 MHz CL11 szerintem már tekinthető biztonsági beállításnak.

    A melegedést szintén kivenném a képletből, egyrészt vízhűtés van a procin, a radin két darab 12 cm-es ventivel, pluszban egy 8 cm-es venti rá van irányítva a VRM-re (hőfokok ennek megfelelően rendben vannak). És most nem az az alapvető probléma, hogy terhelésre stabil-e és mennyire melegszik, hanem arról, hogy restartnál a lap állandóan boot failure ablakot dob. Ahogy írtam, a 4200 MHz-hez nem csak 1,4 Vcore próbáltam, hanem a 4200 MHz - P State-tel megegyező 1,375 V környékét is, auto LLC-vel és medium LLC-vel is. Egyelőre most az még nem érdekel, hogy terhelés alatt a proci mennyire stabil (egyébként 30 perc Prime95 Ok volt), mert tök mind1, ha minden egyes bekapcsolásnál vagy restartnál be kell lépni a BIOS-ba, és újra leokézni a beállításokat a Boot Failre Detected miatt.

    Alapból az FB, tehát az új BIOS volt a lapon, load defaults természetesen már többször volt. Esetleg egy reflasht megpróbálok majd. Ha nem segít, megpróbálok keríteni egy másik lapot és abban megnézni, talán az az egyetlen módja, hogy kiderüljön, hogy a proci-e a "hulladék", vagy a lap szórakozik.

    Forza Ferrari!

Új hozzászólás Aktív témák