Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • fgyorgy

    csendes tag

    válasz feripapa1 #496 üzenetére

    Nem vagyok még teljesen képbe a Fibaro-val sem, így nem tudok vitatkozni. És nem is akarok. :-)

    A Fibaro kapcsolóknál én azt láttam, hogy csak akkor kell a nulla, ha a relé modult akarod betenni, mert mondjuk nem LED-eket akarsz vezérleni, hanem akkora köröket amik meghaladják a 250 wattot.
    Ha 250W alatt maradsz, akkor jó a dimmer modul, ami nem kér nullát. Ez nálam konkrétan nagyon ideális, mert mindenütt LED van, és dimmelni is akarom mindet. De legalábbis a lehetőségét nem kizárni.
    De még a nullát sem akkora baj átrántani egy kötődobozból, konnektorból ha szerencséd van, mint bevezetékezni erre a házat.
    Illetve a nulla meg a kapcsoló elhelyezésére nem tudom nem-e megoldás, ha a modult nem a kapcsoló mögé tuszkolom be, hanem a világítótestbe. Ott van minden ami kell. A kapcsolókat praktikus minden esetben nyomógombokra cserélni. (szerintem) És persze ennek feltétele, hogy legyen ennyi helyed a vezérelni kívánt világítás dobozában.

    A fűtés a legkisebb gond nálam, mert lassú reagálású geotermikus fűtésem van, amit nem kapcsolgat gyakran a saját elektronikája sem, mert elég infó neki a visszatérő víz hőmérsékletváltozása. Csak a falfűtést köröket vezérlem szobánként, de ez is felesleges.

    Nem vagyok még benne semmiben igazán ami az okos otthon kiépítését jelenti, így ezek nem megtapasztalásokból származó vélemények.
    Anyit viszont máris látok, hogy itt nem fekete vagy fehér valami. Minden otthonnál más eszköz az ideális. :)

Új hozzászólás Aktív témák