Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Piftuka

    veterán

    válasz grafnet #3314 üzenetére

    - Nem biztos, hogy az MPL sara. Az ALZA honlapján 1-2 napos szállítási határidőket írnak a postai szállításra.

    Nyilván nekem még kevés a tapasztalatom, de az eddigi három rendelésem rendben meg is érkezett a feladástól számított 2 napon belül.

    (És más webáruházas rendeléseim kapcsán viszonylag sokszor jártak nálam. A szállítási idejükre soha nem lehetett panaszom.)


    Viszont nemrég le kellett mondanom a Konzolvilág-os rendelésemet, amit még december 09-én adtam le. Azóta "feldolgozás alatt - Nagykerből jön" státuszban volt.

    Pedig csütörtökön telefonon azt mondta az alkalmazottuk, hogy ideér ma, vagy maximum szerdáig. (Tehát a hozzájuk nagykerből megérkezett, majd ott becsomagolt, és nekem feladott csomag ér ide.)


    - Hogy miért érdekes mindez ez? Róluk tudni kell, hogy extrém hatékonyak a szállításban. Nemrég például az október 22-én este leadott (október 23., szerda ugyebár munkaszüneti nap volt), nagykerből beszerzett rendelésem itt volt futárral pénteken, 25-én reggel! Szerintem abszolút rekord "normál szállításnál".

    Csakhogy a telefonba elmondta az ember, hogy ők most pl. a Black Friday megrendelésekkel "úsztak el"... most jött hozzá a karácsony, és nem is ők lassúak igazából, hanem a szállítóik.

    Akik eddig 1 nap alatt hoztak el az üzleteikbe/raktárukba a nagykerből bármit, azok most minimum ~7 napos szállítást tudnak csak vállalni. Mert annyi dolguk van.


    - Mit is jelent ez? Hogy akármelyik szállító céggel, illetve futárcéggel is állnak kapcsolatban annak nincsen elég embere/autója. (Főleg az előbbi tény szomorú.)


    Szóval ha igazán hibáztatni lehet valakit, illetve valamit, hát a "rendszer" legyen az. Az a fene nagy kapitalizmus, ami lehetővé teszi, hogy egymásnak folyamatosan alulígérő vállalkozók/alvállalkozók nyomják le az árakat.

    Hogy aztán (hogy tartani tudják az árszínvonalat) az optimálishoz képest ~fele annyi emberrel (azokat rendesen "túldolgoztatva") üzemeljen adott év során.

    Csak hogy véletlenül se bukja el azt a pár tíz millió forintot, amit ezzel spórolni tud...

    Hát így.

    "Aquila non captat muscas."

Új hozzászólás Aktív témák