Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • diablo1984

    veterán

    válasz Predator2 #30737 üzenetére

    Nem lego, nincs is annak címkézve, így ez csak egy építő játék Kínából.....

  • V/

    Topikgazda

    válasz Predator2 #30737 üzenetére

    Ha úgy gondolja a posta hogy hamisítvány akkor közlöd velük hogy téged átvertek, csináljanak vele amit akarnak és jelentsék fel az eladót hamisítás miatt, te játék kockát rendeltél ami kicsit sem olyan mint a Lego, nincs is ráírva.
    Mivel te nem kaptad meg a kifizetett terméket ezért a refund jogos, főleg hogy azt halottad hogy hamisítványt lett elküldve.
    Hiába állítanak mást ami nem a tied, még akkor is ha látatlanba vetted meg, fizetted ki, nem a te tulajdonod, nem tudod kézbe venni addig te nem vállalhatsz érte semmi szerzői jogi, iparjogi felelősséget. Ha kábítószer vagy robbanószer lenne az már más elbírálás alá esik, mert annak beszerzési szándéka is büntetendő.
    Egyébként azt a gyárat amit ezzel gyanúsítottak a kínai NAV bezáratta, így nincs a piacon olyan

    A LEGO-nak kell bizonyítani hogy hamis termék, nem bemondásra megy a dolog, ha tudnak róla rendezzék le a kínai kormánnyal újból, erre a gyárra, termékre a feljelentést, az eljárást és bezárást, ne engedjék kereskedelmi forgalomba hiszen nekünk vásárlóként nincs közünk hozzá, nem tudjuk hogy hamisítvány vagy nem. Legális kereskedőtől veszem mit vizsgáljam? A Tescoban sem kérdezgetem hogy kifizették-e az áfát a termék után, szlovákoktól csempészték be a tejet vagy nem.
    Egyébként a Legót azt hol gyártják? Honnan kerülnek a boltjainkba? Dániából? Akkor azok a nem hamisak?
    Veszel egy BanBao készletet, vagy Mega bloks-ot, csak a postás nem tudja hogy ezekkel egyészt megegyeztek, másrészt nincs rá EU-is szabadalmi joga.

    [ Szerkesztve ]

  • Flashy

    veterán

    válasz Predator2 #30737 üzenetére

    ha legónak kinéző és vele kompatibilis építőjátékot veszel, az valószínűleg simán átjön (maga a legókocka már nem védett, aki akar, gyárthat). ha valós Lego készletet utánoznak le, főleg ha még valami más cégnek is van rajta jogvédelme (pl. Disney), azt nagy valószínűséggel és jogosan elfogják és nem engedik be. az egy másik kérdés hogy kinek legyen a kára, lehet hivatkozni jóhiszeműségre meg mindenre, de ehhez már jogász kellene. érdekes lenne egy ilyen tárgyalást és ítéletet végignézni, de nem én akarom kipróbálni :) az biztos hogy ha annyira szembetűnő, akkor nem kapod meg, tehát ha STAR PLAN feliratú doboz és nagyon messziről is láthatóan Millenium Falcon van benne, akkor fölösleges erősködni, ha már egyszer kiemelték a "futószalagról", akármi is lesz a vége, a maximum az hogy a pénzt visszakapod, de a terméket nem és pár hajszálad is rámehet. de az is lehet hogy a pénzt se, mert az eladó (webshop) oldalán valahol szerepel, hogy te felelsz a dolgokért, ha nem vállalod, ne rendeld meg.
    én két doboz BANBAO autót rendeltem (ugyan nem ali hanem Joybuy), a kettő dobozt együtt csomagolták egy nagyobb dobozba, egész nagy lett így és gyanúsan legósan zörgött, nekem ezt kibontották a vámon, megnézték és visszaragasztották. az autók abszolút fantáziaautók, semmire nem hasonlít, nem Forma1, nem Ferrari, semmi ilyen. egyébként nem kaptam róla tájékoztatást, csak megjött a csomag valami matricával hogy megnézték.
    a kis legóemberkék is átjönnek, bár valamit jelez, hogy bizonyos alis eladóknál egyes figuráknak le van takarva a jellemző része (logó, arc), nekik már lehetett rossz tapasztalatuk vele. nekem átjött eddig minden ember, mikiegér is, pedig annak is le volt takarva a feje a terméklapon.

Új hozzászólás Aktív témák