Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Berci77

    tag

    válasz And #11826 üzenetére

    Nekem az első conradtól rendelt készletből (8-8 AAA és AA) több, mint a fele hibás volt. Egyszer sem lehetett feltölteni, a hozzájuk való töltő (Voltcraft Charge Manager 410) hibásnak jelezte ki őket, illetve fel sem ismerte. Ebből csere lett, amiből szintén hasonló arányban voltak rosszak. visszaküldtem az egész pakkot. fél év múlva gondoltam, hogy hátha csak egy rossz készlettel volt dolgom újra megrendelem a szettet. hasonló eredmény. szóval nem egyedi esetről beszélek és kifejezetten a hozzá való töltővel lettek töltve. amiely akksik elsőre jók voltak, ott is pár hét állás után már nem volt bennük töltés.

    A magasabb feszt igenis problémának érzem. addig, amíg egy jobb fajta NiMH üresjárati kapocsfeszültsége 1,3-1,4, az pontosan megfelel a fogyasztóknak. az LSD NiMH típusok a terhelés alatt is tartják az 1,2 voltot. Itt viszont a Conrad 1,6 voltosnak reklámozza a cumót, miközben a terhelés alatt is feltöltve tudja az 1,7-1,8 voltot. igazából ez a sok, nem is az 1,9 üresjárati kapocsfesz. ha ezeket olyan eszközben használtam volna, ami 4 elemmel megy, akkor az már ,8-1,6 volt túlfesz. ugyanúgy gond lehet, mint fordított helyzetben a NiMH pár tizeddel alacsonyabb feszültsége. csak ott az eszköz legfeljebb kikapcsol és nem megy tönkre.

Új hozzászólás Aktív témák