Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • ez_meg_emaz

    őstag

    válasz Hammon Serra #510 üzenetére

    Huuu bazz!!! :Y
    Kurva jo hogy benéztem. Mondom benézek hátha a vevőim közt van 1-2 köcsög.
    Pont Zsolty-nak tettem félre a cuccaim és mondtam le egy csomo vevőt. :W
    Szerintetek mi legyen? Most mondjam neki azt hogy bocs de neked inkább mégse adom el amikor megigértem neki (nem szeretem megszegni az igéretem)?
    Jááááj de szar helyzet... :O :O

  • ez_meg_emaz

    őstag

    Hát Zsolty helyett más viszi a cuccokat. Nem akarok kockáztatni.
    Csak azért irtam le hátha bekerülnék ebbe a kis topikba mert visszamondtam a dolgot amikor megigértem és félretettem már a vevőnek. Tudom nem korrekt de mint irtam most nem kockáztatom meg hogy meggondolja magát az uccso pill-ban.

  • ez_meg_emaz

    őstag

    válasz Sanyi2007 #520 üzenetére

    Én mindig szeretném a lehető legjobb benyomást kelteni mindenkiben. De azt pl énse szeretem ha vki más előttem viszi el a cuccot. :((( És ha nekem is ezt kell mondanom másnak gondolom neki se esik jol pedig lehet hogy sokkal szimpatikusabb mint a többi vevő (jobb a modora stb)

  • ez_meg_emaz

    őstag

    válasz mhif #565 üzenetére

    gban és mhif NEVEKET LÉCCI!!!
    Mivel nem akarja szerintem senki(aki nem jár ide a topikba naponta olvasgatni) végigolvasni 3-4hét után se az egész topikot ezért rá szoktunk keresni egyes nick-ekre a topicban. És ha nem irjátok ki csak linkelgettek akkor lehet más is beszopja csakazért mert nem fog végigolvasni több száz hsz-t egy üzletelés előtt.
    Énis csak rá szoktam keresni meg néha olvasok is, de ha épp sürgös lenne eladnom/vennem vmit nem lesz időm mindig végigbujni a topikot.

    gban, ahogy olvastam téged át akartak verni szal nem kell sajnálni a vevőt esetedben hanem le kell irni a nevét. Köszönöm.

    mhif: linekek nevei: ''előző nickjénél találkoztam vele, ez volt Phantasy'' aztán PCDancer, a mostani nick: Retropoint

    gban egy nicket szeretnék ha máshogy nem pü-ben legalább. Thx. :R

    [Szerkesztve]

  • ez_meg_emaz

    őstag

    válasz gban #575 üzenetére

    Értem. Attol hogy ide bekerül vkinek a neve nem feltétlen jelenti azt hogy átverés volt és direkt le akart huzni mindenkit mint egy kis csalo. Vannak itt finomabb esetek is. Mivel a nicknél általában le van irva az is hogy mi történt pontosan el lehet dönteni hogy egyáltalán nem üzeltelek a sráccal vagy ovatos, elövigyázatos leszek ha vele akarok boltolni de ezt mindenkinek saját magának kell eldönteni. És hogy ezt el tudjuk dönteni a gyanusabb vagy kevésbé durva ám kellemelten eseteket is jo ha leirják ide. Azért term tulzásba nem kell esni (pl késett a találkárol, mekkora szemét) de eddig amiket olvastam ienek nem voltak. Szal a topik ellátja feladatát ahogy kell.

  • ez_meg_emaz

    őstag

    Hi.
    Félve bár de leirom. Végülis negativnak negativ.
    iAlucard -tol vettem volna egy samsung 959nf-et. De mivel a teljes gépet cseréltem nem tudtam megmondani lesz-e rá keretem(amikor elöször irtam neki - 2-3hete) ezért megkértem várjunk mig elrendezek mindent a honap végéig kb. Mondta is hogy ok semmi gond, félreteszi. Kb 4 napja irtam neki hogy ugynézki nemsokára küldheti a monitort, ha még megvan neki (ezt direkt odairtam ha ez áll fenn tudja mondani hogy nincs meg). Azota 4-5 pü-t küldtem, irtam a topikba és semmi válasz. Viszont azota többször is volt aktiv, megnéztem a felh keresőbe. De nem bánkodok, kár nem ért, csak egy iszonyat bunko ph-st ismertem meg benne. Jah és ujonc :) Azota találtam jobb monitort olcsobban csak öregebbet. De ebből a gyerekből nekem több nem kell. Lehet máskor korrekt, de most nagyon nem volt az.

  • ez_meg_emaz

    őstag

    válasz vepe #743 üzenetére

    Nem teljesen vágom amit irtál de ha arra gondoltál hogy te ugy vettél vmit hogy előre elküldték és csak utána fizettél akor hozzáfűzhetem: Én biztos nem üzletelnék veled. :D
    Alapbol egy ien kérés hogy utald előre majd kifizetem elég viccesen hangzik. Te mint elado nem találnád annak? :)

  • ez_meg_emaz

    őstag

    Hát racsi69-el volt egy vagy nagy valoszinüséggel lesz negativ tapasztalat.
    Dell p992-es monitort vettem tőle kb 1-2 honapja. Occso volt és ide is hozta nekem házhoz bár mondhatni utba esett neki.
    A lényeg hogy elsö ránézésre nem tetszett a monitor. Elég karcos doboz nuku és a szállitása is mindenféle doboz/védelem nélkül történt. A köv dolog hogy nem is tudta mien beállitások vannak a monitoron, pedig ö az elado. A képet miután sikerült elég szépre belöni és mivel más választásom nem volt(hasonloan jo monitor nemigen volt, a régi meg szarakodott le kellett cserélnem) ezért megvettem, de már akkor se éreztem vmi jo üzletnek. Probagarit persze nem kaptam de ezt megértem mert énse szoktam régi cuccokra vállani.

    Hát igy egy honap után mondhatni elég szarul fest a dolog. Bekapcsoláskor ciripel a táp és rendesen villog a kép csikozodással egybekötve a bootkernyök váltásánál (mielőtt még betölt a win.) Ezt azelőtt nem csinálta Amint bejön a win semmi baja. A másik amit még felfeseztem hogy a piros szint 0-ra, többit 50-60körülire téve lesznek normális szinek. Tehát vmi nagyon nincs rendben a monitorral és 90% hogy a halálán van. :W
    Aztmondta bécsbe jár és mintha onnan hozná a moncsikat. Nemtünik nagy szakértőnek annak ellenére hogy állitása szerint ezzel foglalkozik. Kenni-vágni kéne a moncsik menüjét amit elad ha legalább 1x megnézné.
    Kitudja honna szerzni a cuccost. Lehet mind lom. Aztán müxik még 1-2honapot. Szal igy vegyen bárki is moncsit töle. Jol nézzétek meg nincs e vmi gyanus a monitorban amit el akar adni.

  • ez_meg_emaz

    őstag

    Amugy miután megirtam este melo közbe gondoltam hogy igy reagálja le mindenki.
    Nah akkor leirom szerintem miért nincs igazatok:
    1: Már az elején gyanus volt(irtam is a körülményeket, ha az senkinek nem gyanus akkor...)
    2: Muszájbol vettem meg, nem azért mert annyira biztam benne hogy nem szivat meg.
    3: Isten ments hogy tönkremenjen ez mert nincs más. De senki ne mondja hogy a 3-4 hiba amit tapasztalok (fele tegnap jött elő másik fele meg vétel után 1 nappal) nem utal arra hogy a végét járja, független attol hogy crt és nem fiatal. Ha nem nyuzták agyon mint ahogy az elado állitotta akkor még 4-5évet a trinitron képcsö lazán ki kell hogy birjon. Persze az más kérdés hogy szerintem szarrá kamuzta magát.
    Amugy azért akrtam neki negativot mert azt állitotta eladáskor hogy nincs hibája a készüléknek és nemhiszem hogy merő véletlen hogy másnapra pont elöjött 2 hiba. :U De ha ti ugy gondoljátok... nekem már mind1. Nem kötelezö negativot kapnia ha nem ugy látjátok csak arra kérek mindenkit aki töle szándékozik venni hogy legyen ovatosabb a szokásosnál és ha nem muszáj akkor ne vegye meg ha gyanus a dolog. Hát sajna jo áron + házhoz meg hogy nem találtam normális áron hasonloan jo crt-t vitt rá hogy megvegyem. Adja az ég hogy ne bánjam meg és még 2 évet lehuzzon. De ezt erősen kétlem. :( Én akkoris részben átverve érzem magam részben meg sejthettem volna akkor amikor ide hozta.

  • ez_meg_emaz

    őstag

    válasz gban #1123 üzenetére

    Megveszik / elhozzák a cégektől a leselejtezett / lecserélt 50 db monitort, és kérik a dobozát is?
    Hát pont ez az. Hogy aztmondta nem cégtől hozta ;] Meg aki elhoz ha nem is 50 de 5-6 ien monitort hát csakmegnézi már hogy hogy néz ki a menüje meg mit tud(legalább az egyiknél ha u.o bol van több darab), de neki foglama se volt.
    Nah mind1. Ha ennyire kapáloztok akkor nincs igazam.
    A lényeg hogy kamu volt szvsz azis honnan hozta meg az is hogy hibátlan. Azt hogy honnan hozta már átvételkor világos volt ami nem is zavart volna ha nem lenne hibás de ez csak másnap derült ki huzamosabb használat után. :((( Ezt viszont nem láthattam előre.

    [Szerkesztve]

  • ez_meg_emaz

    őstag

    válasz Realradical #1127 üzenetére

    Hát igen. 12k nem tul nagy lehuzás de egy nemigazán kereső diáknak nem is olyan kevés. Itt csak akkor lesz gond ha beszarik a cucc. Addig max ezekkel a hibákkal használom..mert igy jártam. Amint rendes melom lesz tuti beszerzek vmien tft-t. De még mielőtt melom lenne lehet azelőt lecserélem majd. Elválik mikor tudok összekaparni ''sok''(albérlet meg rezsi nincs de minden más van...) kiadás mellett egy moncsira.

    Sanyi2007:'' használtat veszünk, gari nélkül, olcsón, vagy egy vadi újat, drágán, garival.''
    1:crtből vegyél nekem ujat. :)
    2:egy uj tft és egy használ crt ára között kb annyi a különbség mintha azt mondanám egy muksonak hogy az összekuporgatott pénzéből ne használt suzuki-t vegyen hanem egy uj! 7-es BMW-t. (kis tulzással :DDD ) De lásd be akinek épp van 10en x ezre az nem fog uj 50k-s tft-t venni garival. :U
    A többiben meg igazatok van. De a miért mentem bele részt szerintem 2x leirtam már.

    Janoska26: Azért azzal is vissza lehet élni. Visszahozzák hogy jaj tönkrement aztán lehet ők baszták el(volt már ien). Bár ennek mi értelme nemtom(hiszen ekkor minden visszaáll eredeti helyzetbe). Ez mindig áru függö. Pl monitort nehéz ugy elbaszni szvsz hogy ne jöjjön rá az elado hogy nem magátol ment tönkre. De aki ugy adja el hogy nem szakértő azt meglehet szivatni ugy hogy kivesznek vmien alkatrészt monitorbol vagy tudja fene mit csinálnak. Lényeg hogy azis megszivhatja aki probagarit ad. Meg ugye addig tartogatni kell a pénzt is az eladonak hátha... Nehéz dolog ez a netes biznisz. :))

  • ez_meg_emaz

    őstag

    http://phmegbizhatosag.atw.hu/
    Vmi gáz van az oldallal. Akármit irok be ezt adja ki:
    "Találat
    -nak 2 pozitív értékelése van és nincsen negativ értékelése a fórumon!"

    Ékezet nélkül irtam. És a top akárhány lista se müködik:
    Warning: mysql_fetch_assoc(): supplied argument is not a valid MySQL result resource in /phtabla2.php on line 29

    [ Szerkesztve ]

  • ez_meg_emaz

    őstag

    válasz gban #1776 üzenetére

    Hát én utalás elött állok. És nagyobb összegröl lenne szo(8 tizes). Egy olyan illetönek aki ujonc és csak az az 1 hirdetése van amit elvileg megvettem. Gyakorlatilag még utalnom kell a pénzt. Az illetö kb 1 hetes reggel rendelkezik. Telefonon már beszétünk. De nemtom hogy mennyire bizhatok meg benne.
    Ha sedo-val megesett ien. Kérdezem én: mit tehetett volna akkor ha gyanus neki már az elején de a cucc amit meg akar venni nagyon fontos neki? Tehát nem egyszerüen le akarja mondani hanem csak meg akar bizonyosodni afelöl hogy nem basszák át.
    Tehát ien esetben mien ovintézkedéseket lehet tenni? Adhatnátok vmien tanácsot.


    Skynet258
    : nekem már be se jön az oldal. ;) :D

    [ Szerkesztve ]

  • ez_meg_emaz

    őstag

    válasz -Nemtom- #1778 üzenetére

    Esetleges probléma esetén nem elég ha megvan a privi beszélgetés? Az az hogy azzal nem mehetek rendörségre átbaszás esetén? Ott egyértelmüen leirja(mégcsak nem is én hanem ö) hogy utalok aztán max 2 nap mulva meg kell hogy érkezzen a kari hozzám.
    Csak mert ha nem akar átbaszni akkor én komolyan kitolnék vele ha nem utalnám a teljes összeget. Állitása szerint megjön az uj karija és kell rá a zsé. De lehet hogy ugy lesz hogy megbeszélem vele ujra a dolgot és megmondom hogy csak felét utalom mégis. Csak az a baj hogy ezzel csak a rendes emberek szivnak megint(ha alapbol nincs hátso szándéka ö jár rosszabbul). Személyes meg nem megoldhato. Igy is ésszerü de ritka jo áron jutottam hozzá. Szal nem feltünöen olcson de mégicsak olcson. Nem lenne még1 ien mostanában az tuti. :O

  • ez_meg_emaz

    őstag

    válasz wipes #1780 üzenetére

    Jáj de buta vok :W Ez nagyon jo ötlet. :C
    Meg kell érdeklödöm mennyi az utánvét dij. A postaköltséget elvileg ö állta volna.
    Mondjuk lehet azt mondja majd hogy neki nagyon sürgös lenne, az utánvét mire neki megjön ugye feladástol számittott 3 munkanap min. de van hogy 4. Igy meg lehet nemtudja megvenni azt amit lefoglalt elöre. Meg fogom vele beszélni telon. Amugy nagyon határeset nálam a pénz de +1k-t simán megérne hogy nyugodtan aludjak. +2k már sok lenne mert az az összeg is csak ugy lett meg hogy 5k-t kölcsönkaptam tesomtol. De sokkal rosszabbul járnék ha 70-80k-m tünne el. :R

    szerk:
    Hu emberek látom irtak többen is. Köszi a sok tanácsot. Asszem már van 1-2 ötletem hála nektek.
    A személyi meg lakcimnél az a gáz hogy nem lehetek 100% biztos benne hogy az az övé. Lehet rokon vagy ismerösé is. Nem tudhatom hogy saját bankszálmaszámot adott-e meg vagy másét. Illetve a neve sem jelent semmi amit az adatlapján ir. Nincs garancia rá hogy az övé. Szal a személyi scan egyszerü és gyors megoldás lenne de semmiképp se 100%-os.

    Az utalással: szal azt mondod postás/futár addig nem nyujtja át amig ki nem fizetem? És ha azt mondom neki hogy ekkora összegnél tudni akarom hogy azt kapom-e amit vártam vagy hogy látni akarom hogy bántak vele, nem e törték össze postán/utközben? Akkor nem lenne kötelessége hagyni?(Mindig irják hogy ott és akkor kell megnézni hogy sérült e a csomag és ha igen azt ott helyben kell jelezni az átvételnél.) Mégiscsak a lakás ajtaja elött áll. Nemvaloszinü hogy rábaszom az ajtot mikor átadja. Ha meg is tenném jöhetne rendörséggel simán.

    [ Szerkesztve ]

  • ez_meg_emaz

    őstag

    válasz batmab #1784 üzenetére

    De attol még hogy senior vok nem garancia hogy nem baszom át. Arra meg pláne nem hogy megbizik bennem. Azért az ö szemszögéböl is felmerülhet ien. Persze csak akkor ha én kérném elöre a csomagot. Ezért van az hogyha én adok el vmit énis elöre várom a pénzt. Nem adok fel csomagot elöre. Nálam meg ez a megszokott. Eddig se én nem basztam át senkit, se más nem baszott át engem. És ezt szeretném is elkerülni de amikor én utalok elöre akkor az ugye minden esetben rizikot jelent. Vki mindig rosszul érzi magát mind2 megoldásnál. Vkinek mindig elöre kell csinálni vmit és az anak az illetünek riziko. Az hogy sose én legyek az , az nem megoldhato(illetve utánvét-el félig meddig - thx wipes :R ) mert akkor mindig mindenkinek meg kéne biznia bennem az meg ugy nem megoldás illetve nem várhatom el.

  • ez_meg_emaz

    őstag

    válasz Peet210 #1785 üzenetére

    Szerintem is a legjobb megoldás de lássátok be nem mindig kivitelezhetö. Esetemben meg felénél tuti nem mert nincs kocsim. Tömegközlekedés meg sok idö. Suli+melo mellett nehéz. Ráadásul nem megyek el az ország másik felére max pestig. De ha a másik-nak még pest is messze van. Nem mondhatom hogy akkor bassza meg. Föleg ha elég jo ajánlata van. (Hangsulyozom nem feltünöen olcso hanem csak szimplán olcso - ph-s viszonylatban e termék esetében ez most ritka de nem 1 ien van. Azokrol meg lemaradtam)

  • ez_meg_emaz

    őstag

    válasz burnaby_joe #1788 üzenetére

    Gari az még van rá. :) Csak jöjjön meg.

    Nem tehetem meg mert akkor soha semmit nem tudnék venni. Vagy csak igen nyomott áron. Aranyárban. :(

    [ Szerkesztve ]

  • ez_meg_emaz

    őstag

    válasz aneda #1791 üzenetére

    Köszi. Azt nem tudtam hogy a premium utánvétes. Most már ezt is tudom

    Felhivtam ma a megadott számon hogy egyeztessek vele a szállitással kapcsban mert elkezdtem kételkedni az elöreutalásban ugye. Szerintetek nem érdekes hogy vki vasárnap du 2 kor nem veszi fel a telot? Amugy kicsöng. Persze sok oka lehet. Csak furcsállom.
    Ezt nem azért irom hogy már most leirjam/játok az eladot! Sokan mondjuk már igy is elitélték ahogy látom. :DDD De amig vmi nem bizonyosodik be megbizhatonak tartom. Én személy szerint legalábbis. Persze jobban belegondolva ovintézkedéseket fogok azért tenni de ez nem jelenti azt hogy tuti át akarna baszni.

  • ez_meg_emaz

    őstag

    válasz ez_meg_emaz #1793 üzenetére

    Közben megbeszéltem vele. Utánvét lesz, de elöleget utalok neki. Személyit lakcim igazolo fotot meg cserélünk elötte. Még utalás elött. Hát még mindig nem hiszem hogy átverne de már az a kicsit kétely is kezd eltünni. :R

    Hát jo tudni. Remélem nem tul sok mert én állom :DDD

    Szerintem korrekt ember csak a véletlen müve hogy nem rég regelt ph-ra. Csak ez, meg hogy sürgös neki a pénz nem jelenti azt hogy átverös lenne. Szerintem minden rendben lesz. Ienkor én érzem magam rosszul mindig. Ha ienbe bele megy akkor szvsz nincs vele semmi gond. :R

  • ez_meg_emaz

    őstag

    válasz aneda #1796 üzenetére

    :R
    Remélem mostmár ti se gondoljátok hogy vmi rosszban sántikál. ;)

  • ez_meg_emaz

    őstag

    Én fekete pontot adnék Guerilla fórumozónak mivel elég szépen megszívtam (majdnem) mert meggondolta magát. Vagyis ha rajta múlik akkor biztos. :(((

    Előtörténet:
    Feltettem hirdetni az eee900-asom és a boxom hogy a kettő árából majd vegyek a komolyabb notit. A notiért ugy is Pestre kellene mennem így gondoltam ha esetleg pesti lenne a vevő akkor átvehetik ott és majd utána megyek a notiért. A notit csak akkor néztem ki mikor már volt mind2 termékemre vevő. Le persze nem fixáltam semmit, csak Pestre indulásom elötti nap rákérdeztem hogy megvan-e még a noti. Több helyet(notit) is kinéztem ezért ha egyiknél nem is, máshol találtam volna megfelelőt.

    Ezt az x360-at tettem fel hirdetni.
    Nagyon jó áron volt így jöttek is sorban az érdeklődők. Az első komoly(nak tűnő) érdeklődő volt Guerilla. Le is beszéltünk mindent priviben. És mivel már ugy voltam hogy van rá vevőm, nem nyitok licitet a cuccra csak azért mert sok az érdeklődő. Nem vagyok mohó vigyék inkább kevesebbért de akkor vigyék el. (Pedig jól jött volna a plusz pénz, de elég volt az uj notimhoz az az összeg is amiért meghirdettem). A későbbi érdeklődőknek mondtam hogy már elkelt. (A hirdetést soha nem érvénytelenítem addig amíg nincs nálam a pénz, csak nem up-olom).
    Aztán hétfőn fel akartam írni Guerilla teloszámát mert kedden mentem Pestre. Akkor láttam hogy még nem kértem el a teloszámát. (Aznap - hétfőn - pedig még beszéltünk is rola hogy mikor kéne találkozni meg hol). De aznap már nem írt vissza. Én meg éjszakás voltam ugy mentem volna másnap 2 ora alvás után pestre hogy intézzem az egészet. Gondoltam reggelre majd megírja. Erre mikor reggel felkeltem hogy indulok akkor láttam hogy reggel 8kor írt hogy "Neharagudj de ha nem nagy baj elállnék az üzlettől...."
    Gondolhatjátok hogy mennyire örültem neki.

    Természetesen ha kell megosztom egy modival vagy adminnal a privát beszélgetést, mert ugye ott zajlott minden. :R

    Utószó:
    Mivel nagyon olcson adtam ezért gyorsan beírtam a számom a hirdetésbe és feltettem még vagy 4 helyre hogy ma átvehető Pesten hívjanak. Aztán 1 orán belül meg volt az első érdeklődő így felmentem Pestre és sikerült elpasszolnom.
    Van egy olyan érzésem hogy a kedves kollega vagy 15éves és nemigen volt meg a pénze amikor lebeszélte velem vagy csak szorakozásbol csinálja. Nem tudom melyik de egyik se hangzik biztatóan. Én óvatosságra intek mindenkit. És legalább 3 biztos vevőt szerezzetek egy termékre ha fontos hogy időre elkeljen, mert ha csak 1re bízzátok az egészet akkor nem biztos hogy el is adjátok.

  • ez_meg_emaz

    őstag

    válasz ez_meg_emaz #10984 üzenetére

    Ja és mielőtt vki azzal jön hogy lehet tényleg közbejött vmi, pont akkor reggel. Igen tényleg van rá esély, kb akkora mint lottót nyerni, de attól még megvan rá. Akkor eléggé peches a srác, de a nagyon kicsi esély miatt nem hiszem hogy így lenne.
    Azért is írtam hogy adnék feketét mert ezt ugy sem én döntöm el, nekem mind1 hogy kap-e vagy nem, de amit csinált pofátlanság és az esetemben elég nagy kibaszás is volt. Itt az aproban, üzletelésnél az ilyen viselkedés meg finoman szólva nem korrekt.

Aktív témák