Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • rlazol

    addikt

    bocsi, lehet h igazatok van és félreértettem a kérdést...
    szóval, ha az a cél, amit VINIKOR írt, akkor a lényeg a fix kamera és az odafigyelés a felvételnél. Vagyishogy a szereplő mindig csak a kamera látóterének egy adott szektorában tartózkodjon. Eymás fölé pakolni őket. Aztán Video Effetcs\transform\Crop. Ezt ráhúzni a legfelsőre. Értelemszerűen, ha 3 résuzed van, akkor a felső kettőre stb. Azt csinálja meg, h a teljes videonak csak egy adott része látszódjon. Amikor ráhúzod, semmi se fog történni, az effect controllsban kell beállítani a paramétereket. A ''Left'', ''Top'', ''Right'', ''Bottom'' paraméterekkel azt állítod be, h az adott oldalról hol kezdődik a megmutatandó rész. A Zoom mellett ne legyen pipa, mert ha van, az benagyítja a teljes képméretre. Ha nincs, akkor a képernyő azon részén, ahonnan a Croppal ''kihúztad'' ott az alatta lévő sáv látszik.
    PÉLDA: Ha az alsón a kép bal felén a felsőn a kép jobb felén beszél az illető, akkor a felsőre Crop, Left 50%. Eredeményeképp az alsónak a bal fele, a felsőnek a jobb fele fog látszani - minthe önmagával beszélne. És mivel fix kamerát használtunk, a háttérben nem lesz zavaró ugrás.
    Mellesleg pont egy ilyet kell csinálnom jövő 7végén, ha nem felejtem el, belinkelek majd vmit, ha nem voltam érthető.

    Amit zjuhasz írt - Nem kell spec effect, az adott snittre kattinve az effect controllsban mindig benne van a Motion, na ott, a Scale változtatása nélkül (vagy azonos változtatással) a positiont kell megfelelően módosítani. Ennek legegyszerűbb módja, ha rákattintasz arra, h Motion, ekkor megjelenik egy keret a monitoron a kép körül és szépen meg lehet fogni és arréb lehet csúsztatni, amennyivel akarod. Így szépen a két egymás fölé rakott vidósávot egymás mellé tudod helyezni. Mellesleg elég nehézkes... :( De más nagyon nincs.
    Illetve van - Dualmonitor, Matrox G550+ vagy hasonló Nvidia elindítod az egyik képernyőn az egyik, a másikon a másik vidót és összehasonlítod... Én így csinálom... :DDD

    Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

Új hozzászólás Aktív témák