Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • BonFire

    veterán

    válasz ViZion #6826 üzenetére

    Csináltam egy javító telepítést és most már szépen megy minden.

    Egy 3D szöveget kellett a múltkor csinálnom, így letöltöttem a Xara3D demóját, mert igaz, hogy csak szöveges logókat tud kezelni, azt viszont jól, és nem kell hozzá olyan szintű ismeret, mint a Blenderhez, amit már tanulmányoztam jó darabig, mégsem jutottam vele semmire. Pedig láttam már vele jó dolgokat.

    Viszont ennek a Xara3D-nek is van egy hiányossága: az OpenType fontokat meg sem jeleníti a listában, így azokkal nem lehet dolgozni. Pont a saját új logóm OpenType fonttal készült (Princedown), így nem tudtam megcsinálni...

    Szóval akárhogy is tupírozzák, a Photoshop 3D-je egy nagy rakás parasztvakítás (akárcsak a Content-Aware Scale és Content-Aware Fill is). Már akkor is azt mondtam, amikor a CS4-bemutatón ott ültem, és ott ecsetelték az előadók, hogy hű de faxa, mert közvetlenül is lehet festeni a modellre... Na ja! Csak kell egy emberke, aki lemodellezi, amit szeretnénk 3D-ben, mert ezek a 3D-s programok valami horrorszerűen átláthatatlanok és logikátlanok. A Blenderben 2 napig tartott, mire rájöttem, hogy hogy lehet a betűtípust megváltoztatni‼ Másrészt a Photoshop 3D-jéhez vegyen az ember egy 20+ ezer forintos videokártyát, mert a mezei, alaplapra hegesztett nóném zsuga nem támogatja, így nem lehet vele dolgozni, mert mindent memóriába pakol, illetve lemezre ír! A Blender meg úgy hasít ugyanazzal a kártyával, hogy öröm nézni. Csak dolgozni vele nem öröm.

    A CorelDrawban volt egy olyan effekt, hogy "Extrude". Azzal bármilyen vektoros alakzatot 3D-s térbelivé lehetett tenni. Ezt már a 3.0 is tudta, igazán megjelenhetne a Photoshopban is.

    A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

Új hozzászólás Aktív témák