Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • trialboj

    őstag

    válasz fulton #593 üzenetére

    Az Adobe egy fostalicska, a legrosszabbul optimalizált szoftverekkel, nem értem hogy lettek piacvezetők, a premiere az egyik legnépszerűbb/leginstabilabb szoftverük, de annak legalább van alternatívája, final cut, vagy davinci resolve.

    Az afterrrel az a szopás, hogy nincs nagyon mire leváltani, a davinci resolve-ban van hasonló szoftver, de szinte senki nem használja, így kb 0 plugin és template van hozzá, nem beszélve arról, hogy alig találsz tutorialokat.

    A lényeg, hogy nem igazán tudják kihasználni a bivaly gépeket sem, én i9 / 18 maggal renderelek, és szinte sosem megy 80% felé a kihasználtság, 2080ti gpu meg kb egyáltalán meg sem moccan. Szóval ezeket nem árt ha tudod, rammból meg tényleg annyit zabálnak amennyid van, 64 gb ot lazán megeszi a premiere 5ks- 360 videó szerkesztésnél.
    -
    A preview ablakot pedig természetesen lehet lockolni, ott kell legyen egy kis lakat a bal oldalon a név előtt, ha arra ráböksz, akkor az a képernyő marad, és ha duplikálod az új ablakban más réteget nyithatsz meg.

    "Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

  • fulton

    addikt

    válasz fulton #593 üzenetére

    Hát ez szopacs. Gpu 2%, proci 55-75% rendernél. Nem értem hogy nem tudnak egy jobb optimalizálást írni egy ilyen programra ha már ennyire felkapták. Én szeretem egyébként. Na meg a realtime...hát az valami borzalom. Elsőnek mikor járszom le, 5fps re esik....es végig kell szenvedni az egész projectet ha szerkesztés alatt akarom látni a valós eredményt 30 fps el. Iszonyat sok idő elmegy ezzel. 64 GB ram van de hiába.

    Nekem most egy 5 perces vidit, h264 10MB/s minőségben 2.5 oráig tolta ki FHD mellett. (406 MB lett). Igaz van is benne anime. (Amolyan slideshow féle)

    Köszönöm, meg fogom nézni. :R

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák