Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Soulfly842

    addikt

    Alapjában véve gusztustalannak, etikátlannak és a látogató, az oldalra betérő semmibe nézésének tekintem a mostani minden egyes napi friss oldalbetöltés utáni adblocker elleni lázongást, a brutális erőszakosságú pop-up-ot, a forintokért erőszakos kuncsorgást. Olyan ez amikor láthatóan nem egy hajléktalan, erőszakosan rohangál a kocsik között a kólás poharával, hogy dobjanak bele egy kis aprópénzt (közben erőszakosan dörömböl az ablakokon és kopogtatja az aprópénzes pohárral). Jócskán több ez, mint amit a türelmi küszöb még elbír. Több, mint 10 éve fórumozok itt (régi időkben még nem volt lehetőség a név cserére, a régi nick-name-t nem használtam és admin is új regisztrációt javasolt), ez alatt rengeteg embernek segítettem, s mivel éves szinten több ezer ügyfelem volt (telekommonikációs front területen dolgoztam, s dolgozok jelenleg is (bár már jelenleg vállalati szegmensben)), rengeteg betérőt is generáltam, aki ha a mobilkészülékekről akart releváns és hiteles leírást vagy bárminemű tapasztalatot - azt ide irányítottam. Nem, nem fogok fizetni, elvi szinten sem elképzelhető ez számomra, megszolgáltam már itt ezt. Az adblock listám is ~ 10 éves. Kevés dologban, de a szabad akaratom tiszteletben tartásában nem tűrök el kompromisszumokat. Olyan ez, mint amikor valaki eldönti azt, hogy akar-e egyáltalán tv-t, tv csatornákat nézni, vagy majd reklámszünetek nélkül megnézi az adott tartalmat más platformon.

    Ez azt hiszem, hogy nekem egy olyan pont, amikor kijelentem, hogy itt az ideje lezárnom magamban ezt az oldalt. Bár sok időt, örömöt, bánatot, töltöttünk együtt, de a páromtól is sűrűn megkaptam, hogy miért bújom mindig. Most már nem kell majd erre az oldalra, az itteni tartalomra ilyen szinten időt sem szánnom.
    Ha egy-egy lényegre törő információ kell, azt megkeresem, de a fórum életét a jövőben nem kívánom építeni, s nem kívánok hozzájárulni sem. Ha ennyire tenyérbemászóan, erőszakosan nyomuló az oldal akkor az számomra két alternatívát jelenthet: a, Soha többé nem látogatom meg (ahova elsőként térek be és ez fogad, ott garantált). b, Bár sok örömet okozott az oldal - de amennyire csak lehet végleg elköszönünk egymástól (nagy ritkán egy lényegre törő keresés és pont).

    100 százalékig biztos az, hogy nem egy-egy ember érez így, főleg egy olyan világban, ahol az informatikai megoldások, a kényelmi lehetőségek, az interneten eltöltött idő testre-szabhatósága, minőségi időtöltésre formálhatósága életforma - de az is biztos, hogy sok százból, tömegekből csak egy-egy ember ad is hangot ennek. Remélem megtisztelitek a fórumon töltött éveimet, évtizedemet azzal, hogy az utolsó véleményem tiszteletben tartjátok és nem elkendőzitek, cenzúrázzátok.

    Kívánom, hogy találjátok meg a számításotokat a jövőre nézve - de abban biztos vagyok, hogy ez nem a helyes út.

    Üdv.:
    'Soulfly842'

    (#480) Rhino666

    Idézlek téged:
    "nálam annyit értetek el, hogy annak ellenére, hogy eddig gondolkodás nélkül bármi problémával a pH! fórumra léptem be, most minden egyes alkalommal kicsit szívom a fogam, hogy "biztos olyan helyre akarok menni, ahol szó nélkül, egyoldalúan változtattak a felhasználói szerződésen (amit nyilvánvalóan minden egyes belépéskor végigolvas az ember :U ), megkértek rá hogy kapcsoljam ki a reklámblokkolót, majd bosszantással is próbáltak rávenni és amikor kifejeztem az aggályaimat, inkább elküldtek a f@szba ahelyett, hogy megköszönték volna a konstruktív kritikát". És nem hiszem, hogy egyedül volnék. :("

    Én már ezen nem fogom szívni a fogamat sem, most ezzel már át is lendültem... csak az durva, hogy az ilyenek oldalak nem ismerik fel, hogy az újonnan betérők hány százalékát vesztik el, illetve, hogy az egy-egy - ennek hangot adó - csak a sok százból, vagy ezerből egy.

    A többi érdektelenül lemorzsolódik.

    [ Szerkesztve ]

  • Soulfly842

    addikt

    válasz Soulfly842 #681 üzenetére

    (#490) Parci

    Lábjegyzet: az már régen rossz, ha már csak a konverzióban gondolkodik egy ennyire erősen közösség alapú felület, és a kampány sikeresség felől határozza meg a fórumozót, az olvasót (biztosan nem a látogatók szempontjából megközelítve írod ezt, hiszen utána az akár megduplázható reklámkapacitással, potenciállal folytatódik az érvelés).

    Lehet, hogy nem gondolod, hogy közösséget bomlasztana ez az egész, de közvetetten a hétköznapi tapasztalatokban ez nem is kérdés. Rohadt rossz érzéssel tér be így az ember. Még akkor is ha csak egy gomb... 3-5 különböző eszközről térek be egy nap, ettől több betöltést nem is generálok már emiatt sem, s mindig ezt a ..... popupot dobálgatja csak be. Nekem ez nem fér bele. Egy régi elvesztett tag lehet érdektelen, hiszen van ezernyi másik. Lehet úgy kerültem meghatározásra, hogy 'úgyse teremet bevételt, tehát értéktelen tag' holott elég direkt módon mégis, hiszen rengeteg olyan embert is irányítottam a munkám miatt egy olyan platformra, olyan fórumra, vagy csak egy cikket elolvasni, ahova lehet soha nem jutott volna el.

    A profitabilitást értem, azt is értem, hogy az adózott eredmény 2015 után tavaly mégis javult (a látszólag látható tartalma, összegszerűsége), s az erőszakkal újabb javulás volt valószínűleg elérhető 2019-re. De a minőségi hozzáadott tartalom, a hozzáállás, az olvasó, a látogató véleménye, szabad akarata csorbát szenvedett. S én vagy egy Parci, csak a tömegekből az egy-egy megszólaló vagyok. Lehet neked vagy egy-egy érdekeltnek csak egy szélsőséges 'fellángoló' kommentelő, de nem vagyok az a fórumtroll, aki a saját örömködésemre írom ezt le (fájó szívvel hagyom is itt az oldalt) - csak a figyelmet akartam felhívni, hogy ez nem egy egyedi/egyszeri vélemény. Csak mások veszett fejsze nyelébe nem fektetnek ilyen lélegzetvételű energiát sem. Csak marad a VISZLÁT.

    Én is ezt mondom, viszlát! - talán majd jobb belátásra tértek.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák