Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • 4D4M

    aktív tag

    Üdv.

    Érdeklődnék, hogy a tapasztalatok alapján egy teszem azt SP0812N-es vinyó mechanikájának hány % esélye van a túlélésre tápelszállás esetén. A baleset után a kérdéses vinyót rádugva a rendszerre, az nem indul(zárlat?). A rajta tárolt ~60 GB adat számomra maximum egy ugyanilyen -akár teljesértékű- típus beszerzésének értékével egyezik. Tehát a kérdés a következő: statisztika alapján érdemes keresnem?

    az illető többi leírói:
    P/N: 0833JIFY410879
    S/N: S00MJ10Y411887
    elektronikán: PCFDY465A81245
    Gyártási idő: 2005.04

    Előre is köszönöm a választ.

    Továbbá, aki rendelkezik ilyennel és eladná annak várom szeretettel a privát üzijét ;)

    ...mit teszel ma, ami holnap is számít ?

  • 4D4M

    aktív tag

    válasz liksoft #2829 üzenetére

    Szia

    Köszönöm a válaszod. Ahogy azt sejteni lehetett nem igazán árasztanak el elektronikával, sem működő vinyókkal. Némileg megváltoztatva a véleményem kérhetnék Tőled egy árajánlatot privátban? Feltételezem csak egy tól-ig fajtát tudsz adni, de azzal is megelégednék. A baleset előtt teljesértékű volt, tehát én úgy gondolnám, hogy a lemez(ek) sértetlenek.

    ...mit teszel ma, ami holnap is számít ?

  • 4D4M

    aktív tag

    Sziasztok,

    nem tudom mennyire OFF, de nem találtam jobban illeszkedő topikot.
    Gyors egymásutánjában gyűjti a bad sectorokat 2 db ideális körülmények között NAS-ban tartott SEAGATE Ironwolf 6TB-os HDD. Az egyiket el akartam küldeni gariba, mire a másik egy kötet összeomlással reagált.
    Valaki próbálkozott már a SEAGATE "Rescue Data Recovery Service Plan" szolgáltatásával itthonról? Semmi magyar vonatkozású partnert nem találok az oldalukon.

    Előre is köszönöm!

    ps.: nyugodtan áthelyezheti valaki a megfelelő topikba a kérdést.

    ...mit teszel ma, ami holnap is számít ?

  • 4D4M

    aktív tag

    válasz King Unique #10866 üzenetére

    Köszönöm, ez a következtetésem volt nekem is, már írtam az ausztriai központnak, csak tapasztalattal kapcsolatban érdeklődnék főleg. Átfutási idő.

    Synology kétlemezes SHR kötet volt. A pótolhatatlan dolgokat nagyjából lementettem már, csak úgy gondolom, hogy dolgozzon meg a gyár is a produktumával, ha ilyen jól sikerült legyártani.

    ...mit teszel ma, ami holnap is számít ?

  • 4D4M

    aktív tag

    válasz 4D4M #10865 üzenetére

    Gondoltam leírom a történet végét is, hátha hasonló cipőben járna valaki és érdekes lenne:

    07.08: Az emailes megkeresésre a Seagate gyorsan reagált. Néhány előzetes információ begyűjtése után meggyőződtek arról, hogy nem user error van a probléma hátterében. Elküldték az "Rescue Data Recovery Service Plan" szolgáltatás igénybevételének feltételeit, aminek elfogadása után létrehoztak egy UPS csomagot, amelynek költségét ők állták.
    07.13: 1 db HDD csomag feladva UPS Express Saver formában Hollandiába.
    07.15: Visszajeleztek, hogy megérkezett hozzájuk a csomag és létrehoztak egy ügyszámot, amivel tudok hivatkozni rá.
    07.27: Tájékoztatás, hogy elfogadták az RMA igényt, és feladták az új csere HDD-t.
    07.29: Megérkezik a csomag hozzám: új bontatlan HDD
    08.01: Tájékoztatás arról, hogy sikeresen visszaállították az adataimat.
    08.02: Feladták a titkosított adathordozót (UPS)
    08.03: Megérkezett az anyag egy SEAGATE expansion 2 TB-os HDD-n.
    08.03: Megkérdeztem emailben, hogy mikor küldik a jelszót a dekódoláshoz és fél óra múlva elküldték és még stimmelt is.

    A két elszállt vinyó dacára én azt gondolom, hogy pozitívba fordult a megítélésem a gyártót illetően. Bár gyanítom, hogy ezzel a néhány rossz szektorral nem kellett vért izzadniuk, de amúgy 30 munkanapot adnak meg a visszaállításra, mint maximum. A folyamatot az oldalukon is nyomon lehetett követni, de mindenről adtak infót kérés nélkül is.

    Érdekességként az iPonba 07.07-én garanciával visszaküldött példányról máig semmi hír nem érkezett (:

    ...mit teszel ma, ami holnap is számít ?

  • 4D4M

    aktív tag

    válasz King Unique #10941 üzenetére

    Igen, 0 HUF költségem keletkezett az egész procedúra alatt.
    Igen. Bár nem kizárt, de nem számítok rá, hogy küldenek még egy futárt, aki követeli majd tőlem a mobil vinyót (:
    Egyelőre semmi jel nem utal arra, hogy hiányozna bármi is. Még a DSM által használt saját állományok is rákerültek, bár ezt nem tudom megítélni, hogy megegyezik-e az eredeti struktúrával, mert nem ismerem a felépítését. Mindenesetre ez arra utalt, hogy nem mérlegelték, hogy számomra érdekes-e az, amit találtak.
    BitLocker volt.
    Ha úgy gondoljátok hasznára lenne a közösségnek, akkor megoldható természetesen.

    ...mit teszel ma, ami holnap is számít ?

Új hozzászólás Aktív témák