Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tbm

    csendes tag

    Heló Mindenki!

    Pár napja elszállt egy vinyóm: egy Samsung SpinPont P120 (200GB; 8MB cache). Még garis, de mielőtt bevinném, szeretném róla lementeni a rajta lévő cuccaimat. Ez volt a "megbízható" vinyóm, a legújabb, minden fontos dolgot ezen tároltam :W

    Tünetek:
    A vinyó MASTER-ként van jumperolva; XP bootoláskor a gép beröffen, BIOS-ban látni a vinyót, egy pillanatra látni a Win logót, majd újraindul. A Samsung oldaláról letöltött HUTIL és DiskManager látja, csak kicsit furcsán: a 200GB-os vinyót ~32GB-nak látja, amin van van egy 20GB és egy ~180GB-os partíció (egyébként ilyen arányben volt partícionálva). USB-s külső rack-ben felpörög, félig-meddig felismeri a rendszer, mint hordozható meghajtót, de telepíteni nem tudja, és lefogja a gépet annyira, hogy pl. Total Commander-t se tudok indítani. Amint a vinyót lekapcsolom, a TC elindul!

    Kérdésem:
    Akkor most mit csináljak? Azért várom valaki expert válaszát, mert nem merek hozzáfogni egyedül; Ha elvesznek az adatok, akkor ön-tökönszúrás lesz...kanállal!

    I hate being bipolar is so good!

  • tbm

    csendes tag

    Ja! Ami az előző hsz-ból lemaradt: Előre is köszönöm a válaszokat :B

    I hate being bipolar is so good!

  • tbm

    csendes tag

    válasz liksoft #2832 üzenetére

    Heló!

    Először is köszönöm a választ! Próbálkoztam a vinyó felélesztésével, nem sok sikerrel :(
    Kapacitás limit nem volt beállítva, erre külön figyeltem. A probléma, hogy addig se jutok el, hogy adatmentő szoftverekkel próbálkozzak, ugyanis valahogy így zajlik a vinyó bekapcsolása: hangja alapján a lemez felpörög, de a fej mozgatásakor valami megzakkan benne (szintén hang alapján gondolom ezt, bár nem vagyok expert :B ). Olyan, mint amikor a lemezjátszón megakad a tű, hallani, hogy próbálkozik valamivel, de nem akar összejönni neki, majd feladja, és újra próbálkozik, és így tovább. Bízom benne, hogy érthetően fogalmazok, bár ez számomra is olyan "kézzel-lábbal mutogatásnak" tűnik :B

    Kérdésem a következő lenne: érdemes-e próbálkozni az elektronika cseréjével? Ha igen, akkor hogyan tudom beazonosítani a nekem megfelelő elektronikát?

    A választ előre is köszönöm!

    I hate being bipolar is so good!

Új hozzászólás Aktív témák