Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • loszerafin

    senior tag

    válasz loszerafin #2070 üzenetére

    Kissé felül kell bírálnom magam az USB-s külső HDD házzal kapcsolatban:
    A fenti célra ilyet NE vegyen senki. Ide-oda hurcolni az adatokat jó lehet (bár arra a célra szvsz a laptopos-hdd-k jobbak), mert túlságosan kínai. A ventiknek 1 hónapot adok, max.
    Ki tudja, milyen kondenzátorok vannak benne, szóval nem tűnik megbízhatónak.
    Körbenézek, hátha találok egy jobbat.


    Nem magyaráztam meg a Samsung HDD okát:
    Nem tudom, jobbak-e vagy rosszabbak, mint a többi. A 3 év garancia részben nagyobb megbizhatóságot sejtet, részben mivel csak 2 évig használnám, ha tönkremegy, legalább a vas ára visszajön.


    [Szerkesztve]

  • liksoft

    Topikgazda

    válasz loszerafin #2070 üzenetére

    Lehet, hogy érdemes lett volna előbb kérdezned.

    A ház szeret túlmelegedni, és mivel a drive NINCS fizikai kontaktusban a házzal, így keveset jelent, hogy alumínium. USB helyett SATA/USB házat kéne venni. Tudom, hogy drágább, de a SATA csatin keresztül a SMART lekérhető. Vigyázat, sok controller drivere NEM támogatja. Most vizsgáljuk a HDS Ready (Hard Disk Sentinel által támogatott) eszközöket, és a program honlapján várhatóan fel is fogjuk tüntetni azokat a driver verziószámával együtt.

    Samsung helyett inkább Seagate drive ajánlott munkavégzéshez. Valamint az 1 év nem annyira ökölszabály, inkább a SMART állapotától tenném függővé.

    Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

  • mr_ricsi

    veterán

    válasz loszerafin #2070 üzenetére

    ''1. Minden szgépben levő HDD-t évente lecserélek''
    A vinyóknál az első fél évükben a legnagyobb a meghibásodás kockázata, mert ekkor jön elő a gyári hibák java. Később a 2-3-4-5. évükben nagyon enyhén emelkedik a hibák száma, aztán 5. év után bármi lehet, mert a desktop vinyók alkatrészeit 5 évre méretezik.

    ''3. Csak Samsungot veszek, abból is most 160G-at''
    Azon lehet vitázni, hogy a Maxtor mennyire rossz vagy jó, de hogy a Samsung nem jobb nála, az tutti!

    ''Most vettem pár ilyet, elsőre eléggé meg vagyok elégedve.''
    Van egy a szekrényem tetején. 7200-as vinyót eleve nem mernék beletenni, mert sehol nincs kontakt a vinyó háza, és a rack burkolata között. (A gumigörgők pedig nem túl jó hővezetők. :) )
    Csak az a pici venti felelős a vinyő hőjének elviteléért, de a hatásfoka tovább van rontva pl. azzal, hogy elől 7db 4mm x 0,7mm-es résen keresztül tud friss levegő belemenni.

    És USB-n keresztül nem lehet kiolvasni a vinyók hőmérsékletét, így fogalmad nem lehet róla, hogy belül hány fokos a vinyó.

    Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

Új hozzászólás Aktív témák