Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • myke01

    senior tag

    Nemrégiben vásároltam egy Acer eMachine E525-302G25Mi notebook-ot , aminél problémába ütköztem a vezeték nélküli hálózati adapter (wifi) driverének a telepítésével .

    A melékelt telepítőlemezről nem sikerült telepíteni a WLAN drivert semmilyen módszerrel. A gyártó weboldaláról letöltött (E525-ös) driver sem működtette a vezeték nélküli hálókártyát. Egy hardvervizsgáló program (Everest) szerint a következő típusú vezeték nélküli hálókártya „van” a laptopban:
    Atheros AR9285 802.11b/g Wireless Network Adapter PCI
    Az ehhez a típushoz letöltött többféle verziószámú driverrel sem működött a WLAN kapcsolat.

    Pár-napi kínlódás után felhívtam az ACER Call Centert , ahol a gyártási szám bemondása alapján kikeresték az adatbázisból a wifi kártya típusát , ami a következő :
    Atheros HB95 (valahogy nem egyezik a fentivel ,úgy látszik a majdnem legfrissebb verziójú Everest is tévedhet)

    Az ehhez a típushoz letöltött driverrel végre „életre kelt” a WLAN kártya , aminek a működésével kapcsolatban lenne a következő kérdésem az ilyen típusú notebook-kal rendelkező „sorstársakhoz”:
    A vezetéknélküli hálózati kapcsolatot elindító „forróbillentyű” (jobbra a bekapcsoló gombtól) LED-jének nem kellene folyamatosan világítania bekapcsolt WIFI esetén ?

    Nem ismerem a működését ennek a kapcsolónak, de általában a notebook-okon folyamatos fénnyel világító LED jelzi a bekapcsolt WI-FI-t . Így viszont nem lehet megállapítani az aktív/inaktív állapotot. Bekapcsolt állapot esetén néha villog a LED, de szerintem nem az adatforgalmat kellene jeleznie a kapcsoló LED-jének, vagy csak akkor fog világítani folyamatosan, ha csatlakozok egy hálózatra?
    Nem lehet ez hibás működésre utaló jel ?

    (A „tapipadot” letiltó ill. engedélyező kapcsoló (balra a bekapcsoló gombtól) LEDje folyamatosan világít aktív állapot esetén. )

  • myke01

    senior tag

    válasz Des1gnR #16667 üzenetére

    Köszönöm a választ (és fecc87-nek is ) ! :R

    Akkor ezek szerint nem hibajelenség , ha nem világít folyamatosan (hanem csak villog)bekapcsolt Wi-Fi esetén.

  • myke01

    senior tag

    válasz Riska.91 #16677 üzenetére

    F2 BIOS-ba belépés billentyűje.
    F12 BOOT sorrend "forróbillentyű" (ha engedélyezve van a BIOS-ban,ugyanis letiltható).

    Egyébként a BIOS-a ennek a típusnak egyszerű ,mint a "facsipesz":
    a felső menüsoron elnavigálsz a nyilakkal a Boot részhez , és ott van "jobb" oldalon a magyarázat a Boot sorrend átállításához (F5/F6).

Új hozzászólás Aktív témák