Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mikk2000

    őstag

    válasz xdpeti0 #7499 üzenetére

    fáj a farokcsontom és nem tudok sokáig normálisan ülni...

    Az összes egyenes szék nyomja a farokcsontot szerintem ha nem emelteted ki a deréktájt/háton a megfelelő nyomásbeállítással, mert akkor a farokcsont felemelkedik (próbáld ki). A másik, farkocsontkivágott memóriahabos ülőpárna (akár géles is) kb 10e ft. csattal is kapható.

  • Kbali

    nagyúr

    válasz xdpeti0 #10662 üzenetére

    Ez inkább pénzügyi opció: neked tetsző személyi kölcsönt vegyél fel és a pénzzel a zsebedben mehetsz vásárolni. Adott esetben jobban kijöhetsz költségben, mint egy áruhitellel (kivéve a 0% THM konstrukciókat).

  • xdpeti0

    csendes tag

    válasz xdpeti0 #10672 üzenetére

    Akkor egy visszajelzést adnék én is a Mirra 2 Butterfly rendelésemről.
    Az Offeco.eu oldaláról rendeltem a fog+Studio white színkombós Fullos HM Mirra 2 refurb. széket.
    A rendelés Kedd délután lett leadva, Péntek délelőtt hozta is a futár 2 részben.
    Csomagolás:
    Kicsit csalódott voltam mikor egy elég ramaty állapotban lévő kartonból kellett kihúzzam, de hát ez szállítás közben is megsérülhetett. Viszont a nagyobb probléma az volt inkább hogy a csomagolás egy lightos buboréktekercs a szék része körül és vagy 2 db hungarocell ami minimális helykitöltést ért el, túl sok védelmet nem nyújtott.
    Lehetséges ezek a szállítási viszonyok segítettek a (lentebb) képeken látható háttámla enyhe sérüléséért.
    (nagyjából stimmel ahhoz amit Ezekiell fórumtárs írt)

    Összeszerelés:
    Sajnos nekem nem volt ennyire gyors az összeszerelés mivel nekem nem volt kéznél T27-es Torx fej (mint ahogy a hivatalos guideba is kéri) Ezért nekem azt gyorsan be kellett szerzni hogy összedobjam.
    3 részben jött, háttámla, ülőrész és a lábak (plusz külön-külön az 5 görgő és a gázrugó).
    Mivel összeszerléshez háttámasz részt le kellett szedjem hogy összecsavarozzam az ülőrésszel. Sajnos itt szembesültem hogy alapból a székből 1 patent rész hiányzik. Nem kritikus dolog, 3 is megtartja.
    Ezek után mindent vissza, mehetnek a csavarok a helyére. Még egyberakni a gázrugót és a lábakat, máris lett egy pofás irodaszékem. Nekem ezáltal a 10 perc inkább 25-re hajazott, de lehet csak én voltam hozzá inkompetens :D

    Szék állapota:
    Hát itt voltam kicsit csalódott. Tudtam hogy nem lesz egy új darab, nem is erre számítottam, de még így is úgy tűnik nagyra tettem a lécet.
    Szerintem úgy ahogy átvette az Offeco az eladótól a széket úgy kaptam meg én.
    Több helyen is le van ütve a háttámla és karfa. Nem olyanok amik permanensek (akad pár olyan karc is) hanem olyanok amik egy enyhe tisztítószerrel és dörzsöléssel lejönnek.
    Mivel így nem szívesen használtam inkább rászántam egy kis időt hogy amennyire tudtam ledörzsöljem azt amit tudok, amit nem arra meg vettem egy kis akrilfestéket amivel hátha ki tudom javítani a látványosabb hibákat.
    Szerintem egy cég ami azt mondja hogy felújítja ezeket a székeket és emiatt 5 év garanciát vállalnak rá, ennyit megtehetne hogy az ilyen apróbb hibákat amik egy dörzsölést igényelnek, megtehetne...
    Ezen kívül az alján a HM eredeti cédulát félig letépték, viszont a talpon belül még ott volt a sticker hogy egy 2016/04-ben gyártott székről van szó. Nincs is ezzel baj, viszont ez nem segít azon hogy amelyik cikket vettem az oldalukról azt írja hogy összesen 1 évet használt székről van szó. Csak remélni tudom hogy igazat írtak. A háló feszesnek néz ki, ha nem is a legtisztábbnak.
    Képek magáról a székről: [link]

    183cm és 102 kiló vagyok szóval nem egy kisebb személy. Enyhén szűknek érzem az ülőrészt de úgy is diéta a cél, hátha kissebben kevésbé fog zavarni :D

    "Röviden" ennyi, hosszabb távon még egy kis megszokást igényel szóval magáról kényelemről nem akarok sokat írni.
    Köszönöm ha végig olvastad ezt a kisregényt és remélem segítettem!

  • JackFeryll

    őstag

    válasz xdpeti0 #10709 üzenetére

    Refurbishedként elvárná az ember az új görgőket, felújított gázteleszkópot és új karfákat (szivacs) meg valami tisztítást + kenést ha kell. Ez így nekem nettó hazugságnak tűnik. Gondolom ha valami törött max kicserélik amúgy meg kapsz egy nem refurbished széket.

    [ Szerkesztve ]

  • Cifu

    nagyúr

    válasz xdpeti0 #10709 üzenetére

    Először is köszönjük szépen a részletes beszámolót! :R

    Bennem is azok a gondolatok formálódtak meg, amit JackFeryll írt.

    A honlapon ez olvasható:

    Namost a Te székeden:
    -A képek alapján nem cseréltek le semmit.
    -Nincs letisztítva.
    -Nincsenek a sérülések lefestve.
    -Ezek alapján a "gondosan ellenőrzött" jelzőt is nehezen tudom elhinni...

    Ez nem felújított, ez egy használt szék.
    Még ezt is megbocsátja az ember, ha úgy árulják, hogy a hibákat rendesen ledokumentálnák és ennek megfelelő képeket raknak fel a honlapjukra.
    Amit azért nem mondanék, mert az Offeco.eu honlapon fent lévő székek 95%-áról látszólag valamiféle gyártói fotók vannak fent, és semmi közeli a kartámaszról, ülőfelületről, görgőkről, stb., ami alapján az állapotáról rendes képet kaphatnánk.

    Én értem, hogy így is fele annyiba kerülnek, mint egy új szék, de egyben erősen zsákba macsek számomra, márpedig azért 200-300-400 ezer forintot fizetni egy használt székért, amelynek a korát és állapotát majd akkor tudom meg, ha megérkezet, hááátt....
    Nekem legalábbis nem éri meg... :U

    [ Szerkesztve ]

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Ezekiell

    veterán

    válasz xdpeti0 #10709 üzenetére

    Háűt ez a szék tényleg sokkal szarabb állapotban jött, mint az enyém :( Akkor nekem mákom volt ezek szerint.

    AKkor javítanám is magam: a bolt saját felelősségre ajánlott, van benne lutri bőven!

    Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

  • fpatrik17

    senior tag

    válasz xdpeti0 #10709 üzenetére

    Hú, ezt egészen elkeserítő volt olvasni. Pedig már beszéltem is velük, hétvégén akartam rendelni. Ez alapján ez egy nagy skip lesz részemről... :Y Köszi a beszámolót!

    [ Szerkesztve ]

    • Honor Magic5 Pro •

  • xdpeti0

    csendes tag

    válasz xdpeti0 #10709 üzenetére

    Kis plusz ehhez a sztorimhoz:
    írtam egy panaszt az Offeconak is a problémákkal kapcsolatban és egyet értettek vele hogy ez így tényleg nem egy olyan állapot amit "refurbished"-nek lehet nevezni.
    Egy részleges pénzvisszafizetésben egyeztünk meg (100 euro, ami talán lehetett volna több is ha alkudozok).
    Így valamivel jobban érzem magam. Visszaküldeni alapból nem akartam mivel a széket szétszedni és postázni nem szerettem volna.
    Azóta megtakarítottam, új parketta görgőket rendeltem, már csak festeni/javítani kell rajta a karcokat és máris "refurbished" állapotba kerül a szék. :D
    Ha a 60 hónapos garancia alatt ha baj van a székkel bízom benne hogy legalább az is gördülékenyen fog zajlani.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz xdpeti0 #10727 üzenetére

    Ez mondjuk korrekt, de a másik oldalról kevésbé az, hogy külön kellett még alkudozni velük, hogy hát nem egészen ezt ígértétek...

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

Új hozzászólás Aktív témák