Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • szemy94

    senior tag

    válasz doooo #8 üzenetére

    Elég off, mivel alma topic, de anno az Ace 4-en is kíváló volt a fekete, azóta imádom az Amoled-et.
    Viszont igaz, ami igaz alacsony fényerőn tud meglepetést okozni.
    (Nem volt gond J5(16), J5(17), J6, S9-nél sem)
    Például S10 Lite-on a legjobban úgy látszik, ha sötét módba teszem, és szürke szín megjelenítésével húzom a csúszkát, este véletlen jöttem rá, hogy basszus ez nem volt ilyen fura színű, de alacsony fényerőn elő jött.
    De, hogy ne legyen ilyen bonyolult, megnéztem a színkódot (#FF1F1F1F), más színnél is látszik, de, ha létrehoztok egy ilyen színű full homogén képet az a legegyértelműbb, nekem így elzöldül a kijelző.
    Régebben csináltam egy videót róla: itt nagyjából látszik miről van szó. Ezen kívül semmi bajom a telefonnal, már megszoktam, egyszer cseréltettem is kijelzőt emiatt garanciában, de ez is ugyanolyan.

    [ Szerkesztve ]

    Mi13T, S9, S10 Lite, xBox One S 1TB

  • Vikooo

    addikt

    válasz doooo #8 üzenetére

    Nem pontosan idézel, nem ezt írtam!

    Arról nem tehetek, hogy nem hallottál még a dirty screen effectről.

    [link] - Ez elvileg szürke amit az IPS tökéletesen megjelenít de a "kiváló" Samsung (de ide bármelyik gyártót írhatnám) AMOLED szépen hozza a dirty screent. Bal alsó sarokban brutális fényerő csökkenés szinte fekete az a rész.

    De említhetném még a brutális laggot amit szintén alacsony fényerőnél, szürke-fekete content scrollozása közben tapasztalhatsz (nézd az óra widgetet!). Szintén S4 óta nem sikerült ezt megoldani.

    [link]

    Természetesen magas fényerőnél semmit nem lehet ezekből tapasztalni, minimum fényerő + vaksötét helyiség.

    Ezért is érdekelne, hogy az Apple -nél mi a helyzet Samsung kijelzőt használva?

    Állítólag Apple -nél kevésbé jellemző illetve később jelentkezik az image retention is.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák