Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • gulasoft

    őstag

    válasz mephisoft #51045 üzenetére

    Szerintem egy használt G2-be már ne vágj bele. Jön a q3 palacsintalencsékkel. Lehet a felbontása elmarad a G2-től de ha a hp tényleg kiszáll a VR-ból, akkor ott komoly gond lesz az alakatrészellátás, és a kábeles rendszerek mindegyikénél a kábel tönkremegy főleg ha elég sokat használod. és horror áron lesz pótalkatrész

    Discord:https://discord.gg/JkRTcgf

  • mephisoft

    csendes tag

    válasz mephisoft #51045 üzenetére

    Nnnna négy éve csorgatom a nyálam, de "ez még nem elég jó" és "ez basszus túl drága". Korábban 3x próbáltam, alkalmanként fél-egy órányit: az első Oculus-t, aztán egy Vive-ot, utoljára a Reverb G2-őt 3080-nal. Ez az utolsó is kicsit felemás benyomásokat hagyott, de most csak belevágtam: megvan a HP Reverb G2 ("HP Renew", azaz használt, de újszerű 280 Euro-ért), alá a 4070Ti és az 5800X3D. Kedden jött meg, eddig öt estét töltöttem a barátkozással, hangolással. Csak autós szim-ek érdekelnek: Project Cars 2, Automobilista 2, Assetto Corsa + Competizione.

    Elég vegyesek a érzéseim. Egyrészt hihetetlen, hogy tényleg „ott vagyok”. Másrészt ez a technológia még nagyon-nagyon az elején van. Az aliasing, a villódzó élek az őrületbe kergetnek, de az MSAA-t akkor sem tudom high-ra állítani sem a PC2-ben, sem az AMS2-ben, ha az OpenXR-ben a legdurvább foveated rendering-et állítom be, és mindent leveszek a legalacsonyabb szintre (és SS=1), mert különben nincs meg a 90 fps. Így marad a közepes MSAA, és a villódzó oszlopok, szalagkorlátok. Bár így már van, amit egész magas szintre vehetek, de képminőség végül … mit is mondjak: szánalmas, még a kép közepén is. Ráadásul a 90 fps-t kevésnek érzem: ahogy megyek egy gyors kanyarban, a villanyoszlopok ugrálnak. (Már jó ideje 1440Hz-es monitorral szimeztem.) Ennél nagyobb fölbontás, jobb képminőség, szaporább képfrissítés kellene – ehhez pedig mondjuk majd talán az RTX 6090 lesz elég gyors.

    Amúgy kedd óta egy ici-picit, de folyamatosan émelygek. Nem nagyon, nem mondanám, hogy rosszul lennék, nem kell abbahagynom se, de pl. még most este is émelygek a tegnapi játék után. Remélem ez majd javul még. Az az érdekes, hogy nem is a száguldozástól jön a rossz érzés, hanem az a legrosszabb, amikor kicsúszok, és tolatnom kell.

    Egyébként még az ACC is elmegy valahogy, csak persze nyilván végtelenül rondán.

    Most, hogy már megvan, megtartom, sőt nem hiszem, hogy visszamennék a lapos képernyőre, de ha mondjuk lett volna alkalmam egy hétig tesztelni, akkor lehet, hogy mégis várnék még.

Új hozzászólás Aktív témák