Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kiskuplung

    őstag

    válasz Dyingsoul #14412 üzenetére

    Megvettem tegnap a Beat Saber-t, mert jön egy régi ismerősöm, aki ezzel nyaggatott :)

    Eddig kb 2 órát tettem bele, és továbbra is fenntartom, hogy ez távol áll a VR játékok csúcsától.
    Bár az tény, hogy a fénykardok sokat dobnak rajta :)

    Ami nekem nem tetszik, hogy a BoxVR-hoz képest a jutalmazást szerintem elrontották. Legalábbis én azt várnám, hogy ha hibátlanul nyomom végig a pályát, akkor sokkal-sokkal több pontom legyen a végén. Ehhez képest volt, hogy sok ezer ponttal kevesebbet értem el, amikor a hibátlanságra koncentráltam, és ezért kisebb svunggal csépeltem ;]

    Ezen felül nekem alapvetően nincs jó ritmusérzékem, de a normal nehézséget egyáltalán nem éreztem a zenével szinkronban lévőnek. Sokszor ütöttem mellé, mert hamarabb éreztem úgy a zenében, hogy már ütnöm kell, mikor még nem ért oda a kocka.
    A hard-on kezdődik a móka, ott tényleg minden ütem egy-egy leütés. Így már elég nehéz is.

    Aztán kipróbáltam újra a BoxVR-t és rájöttem, hogy inkább bennem lehet a hiba, mert ugye a Box-nál az öklömmel kell eltalálni a gömböket, és ez könnyebb, míg a Beat Saberben ehhez képest picit előrébb kell célozni, mert egy pengével hadakozok.
    És itt ütközik ki a legnagyobb különbség is: a BoxVr már 10 perc után is megizzaszt, mert önkéntelenül is beleviszed az erődet, míg a kardozósdi mehet csuklóból is sokszor, ezért nem mozgat úgy át.

    Nekem rendszeresen vacakolt a térdem, és elég nehezen veszem magam rá a mozgásra. De a BoxVR nagyban épít a sok hajolásra és guggolásra, ez nekem segített, Arról nem is beszélve, hogy nekem nagyon motiváló hogy számon tartja, hogy melyik gyakorlattal mennyi időt töltöttem el, a kalóriát, súlyt, stb.
    Ilyenek a Beat saber-ben nincsenek.

    A beépített zenék ízlés dolga, nekem a BoxVR-os workout-os témák is bejönnek, a Beat Saberben is vannak elég jó számok.

    Amit viszont nem tudtam értelmezni, az az egy pengés mód, azt kb 5 másodpercig bírom, mert kb egy kupacba rak egy valag kockát, amit szerintem lehetetlen elég gyorsan felszeletelni, mert kitakarják egymást :D

    Szóval összefoglalva, ha valaki táncolni szeretne, az Beat saber-ezzen, ha picit jobban mozogni, akkor BoxVR.
    De egyik se egy olyan játék, amit büszkén mutogatnék a haveroknak, hogy lássátok feleim, ez itt a VR csúcsa! :))

Új hozzászólás Aktív témák