Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Crus

    őstag

    válasz FeRRaR1 #5675 üzenetére

    Viccen kívül: A kocsiért mindent. Helyesebben: Ezért a kocsiért mindent.

    98-ban, azért még elég fiatal voltam (19 éves) és megláttam egy vásáron kiállítva az első szériás S80-at.

    Egyszerűen ledermedtem tőle. Olyan szinten más dimenziónak hatott, mintha egy másik világból csöppent volna elém. Egy hatalmas monstrum volt, fém szörny, de olyan eleganciával, úri bájjal, hogy egy kis senkinek éreztem magam mellett.
    Akkoriban ugyanis egy 1500-as Ladával jártam, a legmódosabbnak a környéken is Opel Corsa-ára/Vectrá-ra telt csak, szóval az S80 az tényleg egy más világ volt, főleg a 11-12 milliós árával, amikor egy átlag fizetés volt 70-80.000 Ft, a minimálbér meg 30k körül.

    Na ott én akkor el is határoztam, hogy majd ha keresőképes leszek, valóra váltom az álmomat és bár nem 0km-es lett, de nyugodt szívvel állíthatom, hogy az autónak a lehető legjobb kezekből sikerült a tulajdonomba vándorolnia. Ennek lassan 3 éve. Nem sokat hajtjuk, évi 10-12k km ha belemegy és csak 40-50km feletti utakra használjuk, városban, rövid távokra nagyon nem!

    Azt talán mondanom sem kell, hogy rendkívül odafigyelünk rá, de olyannyira, hogy még csak nem is mi mossuk/takarítjuk, hanem egy profihoz visszük rendszeresen, aki bőrt is gyári Volvo szerrel ápolja, évente spec védőréteg a karosszériára, etc. Csillog, villog mindig, kívül belül top. Ha már egyet rezdül rohanunk a szerelőhöz. De most ez nem kis rezdülés, ez most motorszerviz jel, elmenő turbó és műszerfalat berezonáltató remegés.

    Nagyon nagy tökön rúgásként élem meg, pontosan az érzelmi kötödés és a vak bizalom miatt... azért amikor az ember álma, az az autó, amire nem sajnálod a pénzt és költesz is rá rendesen, hogy megőrizd a csodás állapotát, ilyeneket ad elő, az rettentő szomorú. A híres neves svéd minőségről nem is beszélve. Aki nálunk jobban vigyáz az autójára, az nem mondom, hogy hazudik, inkább azt mondom, hogy rokonlélek...

    Zalaegerszeg/Nagykanizsa környéki vagyok, előbbi helyen melózok. Előző tulaj az összes számlát odaadta végig kizárólag Volvo szervizbe hordták. A számlák alapján semmi extra nem volt vele, semmi furcsaság, csak a szokásos tételek.

    Ma reggel vittük el szervizbe, rettegés az egész napon. Azért most úgy egy 500 ezres tétel nagyon nem férne bele és rettentő csalódott lennék... bár az elkeseredett találóbb kifejezés lenne, mert már most is kicsit az vagyok.

    Ha tudsz/tudtok mondani valami Volvo géniuszt, a környéken Zalaegerszeg/Nagykanizsa környéke vagy olyan 50-80km-es vonzáskörzetében, akkor kérlek ne fogjátok vissza magatokat, csak azoktól mentsetek meg, akik rajtam akarnának gyakorolni.

    Engem nem zavar, ha 10k-t elkér egy autószerelő óránként, de azért mocsok nagy szaktudást várok el!

    Hivatásos Goldstein ügynök - https://youtu.be/S_a7saHMtZc - Young men die, because old men hate each other.

Új hozzászólás Aktív témák