Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • joysefke

    veterán

    LOGOUT blog

    Sziasztok!

    Barátnőm hozott keretbe készíttetett a 112-es Ofotértben lencsét. Ezzel kapcsolatban szeretnék kérdezni egyet-kettőt, mivel nem mozgunk otthonosan a lencsék és dioptriák világában :)

    1, A szemét (-4,75 +0,5) illetve (-4,25 +0,5) nek mérték, ez a "Mért adatok" sorban van, ahol a második szám a cilindert jelöli.Az elkészítendő szemüveg pedig az adatlap alapján így néz: (-5 +0,5) illetve (-4,5 +0,5) legalábbis ezek az értékek szerepelnek a "Távoli MONO korr.", "Távoli BINO korr" illetve "Távoli szemüveg" sorokban (mindhárom sorban ugyanaz)

    Nos az első kérdésem az lenne, hogy honnan adódik a 0,25-ös különbség?

    2,
    Az említett lencsékért, tehát (-5sph +0,5cyl) illetve (-4,5sph +0,5cyl) berakási díjjal (2200Ft)eggyütt 36180 FT-ot fizetett, ezért 1.6-os lencséket kapott, egy alap (zöld) tükröződésgátló van rajta más réteg állítólag nincs rajta.

    Kérdésem az lenne, hogy a 34000Ft az reális-e a két darab cilinderes 1.6-os lencséért, vagy átverték?

    3,
    Mivel az elkészült lencséről semmilyen adatlapot nem kapott ezért azt sem tudom mi a lencse fantázianeve, illetve milyen rétegek vannak rajta, a számlám: RP 60A3 7575 szerepel a lencse megnevezéseként.
    Mond ez valakinek valamit?
    Létezik, hogy nincs karcálló réteg a műanyag lencsén??
    Ha igen, rakathat rá utólag karcálló réteget?

    4,
    A hozott keretét szépen összekarcolták lencseberakás közben, így 50000Ft-ért van egy szemüvege amelynek mindkét szárán a lakk a fémig fel van karcolva. A 112-es Ofotértben mereven elzárkóztak attól, hogy az általuk okozott kibát valahogy helyrehozzák. Kérdésem:

    Lehet valahol/valahogy javítani a lakkot? Néhány négyzet-milliméterről lenne szó, de akkor is zavaró, hogy a nulla-kilóméteres szemüveg karcos.

    üdv
    J.

    [ Szerkesztve ]

  • joysefke

    veterán

    LOGOUT blog

    válasz ferkoboy #1001 üzenetére

    Szia!
    Köszi a gyors választ!

    2
    Tehát azt mondod, hogy máshol egy pár hoya lencsét 2x 9200 = 18400-ért megkapott volna? Ebben benne van a cilindrikus dioptria esetleges felára is?

    Nos ha ez így van, akkor 34000 Ft elkérni 18400 helyett egy kvázi ugyanolyan termékért átbaszás. Az hogy ráadásul kis túlzással szétbarmolják a keretet majd nem ismerik el, nem hajlandóak javítani pedig minden csak nem megfelelő hozzáállás.

    Engem az is zavar, hogy semmilyen papírt nem kapott a lencséhez, csak a számlát, de az nem tartalmaz technikai információt, ennyi erővel bármit berakhattak..
    Nekem is van egy hoya lencsés szemüvegem, ahhoz kaptam egy kis kártyát, legalább rajta van, mit adtak el nekem.

    Köszönjük 112-es Ofotért, IV Ker, István út

    3
    Lehet utólag felvitetni újabb felületkeményítést?

    4
    Lehet hogy rosszul fejeztem ki magam, de a festék meg van sértve (nálam Lakk=festék) fémig van karcolva. Van ötleted, hogy hol lehetne ezt javítani. Nem baj ha nem lessz eredeti az állapot, de kerüljön egy viszonylag tartós nagyon jasonló színű festék arra a pár négyzet-milliméterre...

    [ Szerkesztve ]

  • joysefke

    veterán

    LOGOUT blog

    válasz ferkoboy #1003 üzenetére

    Köszi a hozzászólást!

    szétvet az ideg, én mindig mindent megnézek, hogy hol lehet a legjobbat, legolcsóbbat vagy ezek valamely lineáris kombinációját megkapni, erre a barátnőm beleszalad egy ilyen orbitális lehúzásba és a sok pénzért cserébe gány munkába.

    úgy sikerült összehozni, hogy sok nézelődés után megtettszett neki valahol egy keret, megvette viszonylag jó áron, majd ez után járt ide-oda (4 helyen összessen, optikák, SZTK stb) hogy mérjék ki a szemét, milyen lencse kell. A négy helyen mind mást mondtak, a negyedik az egyik Ofo üzlet volt, ezt valaki ajánlotta, ide a látás hónapja keretében jött el és itt tényleg behatóan megnézte az optikus a szemét és a felrakott próbalencsékkel jobban, tisztábban látott mint máshol akkor jött az ötlet, hogy itt csináltatja meg a lencséket. Bár ne tette volna...

    Egy szó mint száz, kerüljétek a 112-es István úti Ofotértet...
    Szétbarmolják a hozott keretet, felelőséget nem vállalnak hozott keretre, és úgy tűnik, hogy dúrván túlszámláznak.

    Festék:
    Nekem elég lenne, ha valahol rákennének a kérdéses pontra színben nagyjából passzoló festéket, ha egy picit előt az árnyalat néhány négyzet-milliméteren az messziről észrevehetetlen.

    Ár:
    Árban az nem számító, hogy van-e a lencsében cilinder vagy nincs?

    J.

  • joysefke

    veterán

    LOGOUT blog

    válasz ferkoboy #1005 üzenetére

    Köszi az ajánlatot, majd készítek képet.

    Aki a látását ellenőrizte, az -reméljük- nem optikus, hanem optometrista.
    Mi a különbség?

    J.

  • joysefke

    veterán

    LOGOUT blog

    válasz ferkoboy #1005 üzenetére

    Hali!

    volt ez a kérdésem:

    1, A szemét (-4,75 +0,5) illetve (-4,25 +0,5) nek mérték, ez a "Mért adatok" sorban van, ahol a második szám a cilindert jelöli.Az elkészítendő szemüveg pedig az adatlap alapján így néz: (-5 +0,5) illetve (-4,5 +0,5) legalábbis ezek az értékek szerepelnek a "Távoli MONO korr.", "Távoli BINO korr" illetve "Távoli szemüveg" sorokban (mindhárom sorban ugyanaz)

    Azt írtad, hogy a -4,75/-4,25-t valószínűleg a gép mérte, barátnőm most mondta, hogy a gép egész mást mért (kevesebbet.)

    Nem lehet, hogy a -4,75/-4,25-t a próbalencsés módszerrel mérték, és azért kerekítették felfelé, feles értékre, mert az adott lencsetípusból csak feles van, nincs negyedes?

    Én minden rosszat kinézek ezekből :))
    J.

  • joysefke

    veterán

    LOGOUT blog

    válasz ferkoboy #1008 üzenetére

    Köszi a választ!

    A computeres mérés nem -4,75/-4,25-t hozott ki a barátnőm szerint, hanem valami egésszen mást (ennél is alacsonyabbat), ezért nem értem, hogy pontossan mi ez a 4,75/4,25 illetve hogyan lett belőle 5/4,5

    Előre is kösz a válaszodat!
    üdv
    J

  • joysefke

    veterán

    LOGOUT blog

    Barátnőm volt szemorvosnál, vitte a régi szemüvegét aminek ott akkor nem tudta a dioptriáját, később amikor a régi papírokat, garikártyát előkerítette kiderült, hogy -6 / -5.5 illetve +0.5/170° és +0.5/15° cilinder

    A doki bemérte a régi szemüveget illetve próbálgatta a lencséket és a végén azt mondta, hogy ugyanazt írja fel a receptre mint volt nos ez -5.0 / -5.0 illetve csak a jobb szemen -1.0/90°cilinder.

    A szeműveg elkészült (170E forint, Hoya, 1.67 és kiterjesztett garival, ha minden igaz törés esetén egyszer 25% + csiszolás áron cserélik a lencsét),
    de a barátnőmnek megfájdult tőle a feje amikor felvette. Ekkor lett felkutatva a régi szeműveg kártyája.

    -Most mit tudunk tenni?

    -A gép amivel bemérte a régi szeműveget lehet ennyire pontatlan, hogy +0.5/170° cilinder helyett -1.0/90°-et mér?

    -Egyáltalán hogyan magyarázható ez az eltérés? Tényleg ennyit változhatott a szeme (eltelt pár év) vagy ez félre lett mérve?

    -Emlékszem anno a régi szeművegét is szoknia kellett egy ideig.

    -XIV kerületben vagy annak a környékén hol van jó optikus?

    Én elég tapasztalatlan vagyokezen a téren, mert nem viselek szeműveget...

Új hozzászólás Aktív témák