Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • .LnB

    titán

    LOGOUT blog

    válasz Cranium #209 üzenetére

    Én még csak most "kaptam rá", igazából az egész amerikai képregény kultúra érdekel. Sokat olvastam utána. És szeretek új dolgokat megismerni. És egy nagyon jó művészeti ágnak tartom, sajnálom is, hogy itthon ennyire sanyarú sorsa van ennek az egésznek. Kicsit ezért bajban is vagyok, mert angol nem megy túlzottan jól, régen tanultam iskolába de sose voltam rászorulva, hogy használjam :) "kocka nyelven" eddig is megértettem magamat, de ez kicsit más. Jó gyakorlás is. Bár kicsit lassan is haladok ezáltal.
    Érdekes viszont, hogy a képregény filmek többségétől hányok, és bosszant, hogy ilyen irányba ment el az években Hollywood. Van persze kivétel (Watchmen, The Dark Knight trilógia st. stb.).
    Az a legnehezebb számomra a képregényekkel kapcsolatban, hogy megtalálni minden szériánál a legalkalmasabb "belépő pontot". Igaz ebben a nagy 52-es reboot sokat segített. És azért sok dolog fura még nekem. Például az említett Coast City pusztulása. Ahogy mondtad a Superman V2 80.számában következik be. Ami ha jól látom 1993-ban jelent meg. A Green Lantern V4 pedig 2005-ben indult. Mégis úgy beszélnek róla, mint ha tegnap lett volna. Teljesen ismerni kellene az DC univerzumot úgy kb 20évre visszamenőleg. :)
    Nem kis dologba vágtam a fejszémet.

    „A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

Új hozzászólás Aktív témák