Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kedvesimre

    újonc

    Sziasztok!

    A következő két processzor milyen videokártyákhoz passzol? Vagy fordítva.
    AMD FX 4300 3,8GHz
    AMD AM3+ FX-4350 4,20GHz
    Konzultáltam a pénztárcámmal és a következőkkel szemezgetek:
    Gigabyte PCI-E AMD R7 250 2GB
    Sapphire R7 260X 2G OC VERSION LITE 2GB

    A lehetséges négy permutációból melyik duó milyen eredményt hozna? Nem vagyok szakértő, szóval lehet aszimmetrikus párosításokat írtam le. Más lehetőségeket (AMD vonalon) is szívesen fogadok.

    1: Milyen játékokhoz kellene
    Változó, a lényeg, hogy a mostani játékok menjenek 1440x900-on lehetőleg minél magasabb grafikai beállításokkal. Nem probléma az, ha a közeljövőben kijövő játékok mondjuk csak majd közepes beállításon futnak el.
    2: Mi az elképzelésed árban és te melyik modellre gondoltál
    A kettőre együttesen úgy kb. max 60e Ft-t szánnék, más alkatrészt is veszek, elég nagy kiadás lesz így is. Fentebb leírtam milyen modelleket néztem ki. Ajánlhattok nyugodtan mást is.
    3: Tuningolsz e
    Nem áll szándékomban.
    4: Mi az elvárt sebesség (minimum és átlag fps)
    Fogalmam sincs mekkora képfrissítést lát már szaggatásnak az ember, legyen mondjuk min 35 fps,
    5: Mennyire zavar, ha 5-15% összességében megmarad tartaléknak a kártyában (CPU limit)
    Nem nagy probléma, bár lehet jobban járnék egy fordított esetben, VGA-t lehet később még veszek.
    6: Milyen hosszú "közös életet" tervezel vele
    CPU-t egy jó ideig nem akarok váltani, videokártyát könnyebben újítanék.

    Ha valami nem nem konzisztens, vagy ellentmondásos, akkor azt írjátok a lázam számlájára. :(

    Azt is tagadom, hogy tagadtam!

  • kedvesimre

    újonc

    válasz Shing #358 üzenetére

    Köszi a választ!

    Kell vennem alaplapot is, de maradnék az AMD vonalnál. Valahogy elsikkadt a tekintetem az FX-6300 felett, valóban jobb választás, ráadásul egy árban vannak.
    A teljesítménykülönbség miatt írtam be ezt a két VGA-t, különben a párosítások összehasonlítása kissé értelmét vesztené. Másrészt mivel nem vagyok képben, valahol el kell kezdeni az összehasonlítást.
    Viszont ez esetben jön az újabb kérdés, az FX-6300-as mely kártyatípusokig megfelelő, mihez kevés?

    Azt is tagadom, hogy tagadtam!

  • kedvesimre

    újonc

    válasz Rendo84 #360 üzenetére

    Köszi a választ!
    270X fölé egy jó darabig nem fogok menni, ebben biztos vagyok.

    Most már csak egy táp kell, és vége a megpróbáltatásaimnak, eljutok a rendelésig.:)

    Azt is tagadom, hogy tagadtam!

Új hozzászólás Aktív témák