Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • totron

    addikt

    válasz arnyekxxx #102 üzenetére

    És még okostelefonjuk se volt folyamatos netkapcsolattal.
    Nyomorult egy élet volt! Ettől függetlenül érzed te is, hogy van ami tényleg aktualizálható - és érdemes is aktualizálni - és van, ami archaikusan értékes.

    (#104) Hi!King, vannak sikeres újítók és sikertelenek. Gyakran szimpla kísérletezgetés megy szakmaiságnak eladva. Ezt én így most nem ítélném annak és nem vagyok egyedül. A tömegeknek meg mindig is mindegy volt. Amikor attól egy film, hogy jócsaj/jópasi játszik benne, meg attól egy bor, hogy édes. Talán nem ők a szakmai konzílium csúcsa. Nem is kell mindenkinek filmesztétának lennie és a múltban jobban jelenlévő tekintélyelvűségben sem hiszek (világklasszis vagy világklasszisnak kikiáltott kevés számú rendező vagy színész). Ide jönne az a mondat, hogy és legyen meg mindenkinek a maga ízlése, véleménye is szabadon - de az irányítottság szomorú mértéke miatt nem tud ide kerülni.

    azt csak utólag látod az adott korban sikeres tartalmaknál
    Ebben van valami. Viszont nem nehéz látni szerintem, hogy a mai, nagy fokú számosságban túlhígultak a kísérletezgetés szabályai is, mindenki lehet már minden, mindent lehet mindennek láttatni. Legyen, legyen felfutása, majd le is, de ne kelljen már 2 pofára zabálni és bólogatni mindenre, attól, hogy a filmezésbe is beszivárgott a túlgondolt szabadság. Esetleg az aranymetszés szabályait is írjuk újra, mer' pé'z kell. Mindent nem lehet.

    legkeményebb thrillerek is alkalmazták a humort mint eszközt,
    Az édessavanyú is működik, tradicionálisan, de több mostani alkotó az utcáról beszabadult a konyhába, mert azt hitte kotyvasztóműsorba' van. Közbe' tényleg. A baj csak az, hogy a közízlés igen könnyen formálható. Értem a példád, de itt nem szakmáról, hanem pénzcsináló jövevényekről beszélünk. Kívánom egyébként, hogy forrja ki magát ebből a bagázsból és generációból is a tehetség és a maradandóság (még ha az nekem nem is tetszik). De mondom, ezek aranymetszést akarnak metszeni. Amint eléri lefutóélét a streaming, ezek eltűnnek és legközelebb valamelyik más, aktuálisan felfelé ívelő területen találkozhatsz velük ismét. Nincs mit értékelni. Az b@szik (forgat/terjeszt) aki jobban tud helyezkedni, nem lélekkel csinálja, közben sok tehetség sikkad az árnyékban.

Új hozzászólás Aktív témák