Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • nemlehet

    őstag

    válasz dabadab #62 üzenetére

    Tudtommal nem azzal reklámozták a Disney mesét, hogy ez hű reprezentáció az Andersen mesének. Emlékeim szerint max annyi szokott lenni, hogy apró betűvel ki van írva a főcím alatt, hogy "based-on story by xyz".

    Szerintem pontosan érted azt, hogy miről beszélünk, csak játszod az értetlent mint rengetegen.
    Mondom, ha téged nem zavar tök jó, ott van neked a fantasztikus élőszereplős változatt, vedd, vidd, élvezd.
    Nekem nem tetszik mert egy lelketlen sok szempontból gagyibb változata mind az eredeti műnek, mind a klasszikus disney interpretációnak.
    De hogy ne csak általánosságban beszéljek: a Mulan-ban rengeteg olyan változtatás volt, hogy hozzásimítsák a girlboss feminista narrativához, amitől teljesen értelmetlenné vált a történet és az egész történet tanulsága valahogy kicsavarodott rossz irányba. Az eredeti Mulan mese arról szólt, hogy kitartással, ésszel és találékonysággal ott is megtalálhatod a sikert és az esélyt ahol egyébként nem lenne. Az élőszereplős adaptációnak meg az a tanulsága, hogy.... van aki szuperhősnek születik és mindenki seggét szétrúgja ha nem fél önmaga lenni és levenni a sisakot a csatatéren.

    Kisebb nagyobb mértékben ez megfigyelhető mindegyik előszereplős rebooton. Személy szerint én úgy érzem, hogy nem az a fontos, hogy egy történetet mondjanak el, hanem hogy a corporate checklist minél több elemét ki lehessen pipálni és a céges preziben lehessen vállveregetni, hogy mi mekkora úttörő trendik vagyunk.
    Ezt leredukálni arra, hogy "hurr durr akinek nem tetszik az rasszista" meg hogy "miért nem lehet más a bőrszíne" álságos, szűtlákörű és amúgy szándékos "poisoning the well" taktika. Itt nem az a lényeg, hogy ki a néger és ki nem, hanem az egész folyamat és szellemiség ami ezeket a változásokat vezérli.

    De tedd a szívedre a kezed. Szerinted a Disney jó irányba halad? Az amit az elmúlt 10 évben letettek az asztalra az tök rendben van?

    Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

Új hozzászólás Aktív témák