Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • nemlehet

    őstag

    válasz Pulsar #11 üzenetére

    Igen, ez nekem is fura, bár ha úgy nézed, hogy a Disney group 223.000 embert foglalkoztat világszerte már nem olyan nagy leépítés.

    Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

  • nemlehet

    őstag

    válasz dabadab #49 üzenetére

    Lehet a tejbegrízt darált marhahúsból chillipaprikával, tej és grízmentesen készíteni, majd mindekit prosztónak hívni akinek ez nem tetszik, vagy lehet ezt az ételt mondjuk chillinek hívni és békénhagyni azokat akik a tejbegrízt szeretik.

    Van egy adott szellemi termék, ami úgy ahogy van jó, sokaknak kedves, emlék, élmény stb. Ezt átfaragni úgy hogy semmi érdemit nem adunk hozzá, hogy az aktuális politikai normákhoz kendácsoljuk barbárság. Nyilván egy mesélnél ez nem feltétlen egy erős érv, de egy csomó sztoriban fontos a történelmi-társadalmi kontextus, hol és mikor játszódik.
    Persze ez van akit nem érdekel, ez is egy álláspont, de van akit meg igen. Nekem fura, ha a viking királynő néger vagy ha egy alapvetően európai középkorban játszódó mesében a szereplők fele nem fehér és nyíltan meleg. Anakronisztikus, akadályozza a "suspension of disbelief"-et. Továbbá erős kettős mércét érzékelek a témában, majd ha Ryan Gosling eljátszhatja Marthin Luther King-et anélkül hogy keresztre feszítik visszatérhetünk arra, hogy ez mennyire fontos vagy sem.

    Semmi bajom sem volt azzal, hogy az Encantoban vagy a Moana-ban nem volt fehér szereplő, vagy Buzz Lightyear filmben volt meleg csók. Tessék új, eredeti sztorikat elmondani, abban bárki bármi lehet.

    Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

  • nemlehet

    őstag

    válasz dabadab #62 üzenetére

    Tudtommal nem azzal reklámozták a Disney mesét, hogy ez hű reprezentáció az Andersen mesének. Emlékeim szerint max annyi szokott lenni, hogy apró betűvel ki van írva a főcím alatt, hogy "based-on story by xyz".

    Szerintem pontosan érted azt, hogy miről beszélünk, csak játszod az értetlent mint rengetegen.
    Mondom, ha téged nem zavar tök jó, ott van neked a fantasztikus élőszereplős változatt, vedd, vidd, élvezd.
    Nekem nem tetszik mert egy lelketlen sok szempontból gagyibb változata mind az eredeti műnek, mind a klasszikus disney interpretációnak.
    De hogy ne csak általánosságban beszéljek: a Mulan-ban rengeteg olyan változtatás volt, hogy hozzásimítsák a girlboss feminista narrativához, amitől teljesen értelmetlenné vált a történet és az egész történet tanulsága valahogy kicsavarodott rossz irányba. Az eredeti Mulan mese arról szólt, hogy kitartással, ésszel és találékonysággal ott is megtalálhatod a sikert és az esélyt ahol egyébként nem lenne. Az élőszereplős adaptációnak meg az a tanulsága, hogy.... van aki szuperhősnek születik és mindenki seggét szétrúgja ha nem fél önmaga lenni és levenni a sisakot a csatatéren.

    Kisebb nagyobb mértékben ez megfigyelhető mindegyik előszereplős rebooton. Személy szerint én úgy érzem, hogy nem az a fontos, hogy egy történetet mondjanak el, hanem hogy a corporate checklist minél több elemét ki lehessen pipálni és a céges preziben lehessen vállveregetni, hogy mi mekkora úttörő trendik vagyunk.
    Ezt leredukálni arra, hogy "hurr durr akinek nem tetszik az rasszista" meg hogy "miért nem lehet más a bőrszíne" álságos, szűtlákörű és amúgy szándékos "poisoning the well" taktika. Itt nem az a lényeg, hogy ki a néger és ki nem, hanem az egész folyamat és szellemiség ami ezeket a változásokat vezérli.

    De tedd a szívedre a kezed. Szerinted a Disney jó irányba halad? Az amit az elmúlt 10 évben letettek az asztalra az tök rendben van?

    Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

Új hozzászólás Aktív témák