Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kikikirly

    senior tag

    Mit szeretek a filmekben viszont látni a főszereplők külsőjét illetően:
    A, Legyen szimpatikus/megnyerő külsejű. Általában a szép emberek felelnem meg ennek a feltételnek. Erre nem írok konkrét példákat, mindenki tud ilyen színészeket felsorolni.
    B, Legyen karakteres megjelenése pl. Frances McDormand, Octavia Spencer(Fekete),Sylvester Stallone, Arnold Schwarzenegger(Ő szerintem besorolható mindkét kategóriába)
    Ha mindkettőnek megfelel, az csak hab a tortán.

    A lényeg hogy semmiképp se legyen unszimpatikus külsejű.
    Részemről itt van a problémám a feketékkel. Ezen belül két ággal:
    Full fekete és nő.
    Én a döntő többségüket rondának találom, méghozzá nem is kicsit(Számszerűsitve kb. 10-ből 9-et).
    Nagyon határozottak az arcvonásaik, számomra férfi arc keveredve néhány nőies vonással.
    Ebből kifolyólag kizökkent ha pozitív karaktert játszanak el.
    Fekete férfiakkal nincs ilyen problémám, se a keverék nőkkel, pl az itt sokat emlegetett fekete kishableány rendben van.

    Aztán itt van még a múltban készitett filmek ,,modernizálása" a kor ,,elvárásainak" megfelően.
    Pl. a fekete Aragorn, fekete kishableány.
    Itt a következő a problémám. Megszoktam hogy Aragornt mindig is egy bizonyos szinész játszotta el. Ha valamilyen okból Viggo Mortensen jelen pillanatban nem tudja eljátszani a karaktert mert épp filmet forgatnak vele stb, az lenne a legjobb ha várnánk amig el tudja játszani a szerepet. Ha mondjuk nem akarja újra eljátszani Aragorn szerepét akkor egy olyan színészt kellene választani aki ráemlékeztet Pl. neki hosszú haja volt, szóval egy tarkopasz fehér faszi is elég illúzió romboló lenne, hogy csak egy példát mondjak.
    Bőrszín ugyanez a kategória, fekete színész baromira nem emlékeztetne Aragornra.

    Előbb kifejtettem a véleményemet a Fekete Nőkről.
    A romákkal még inkább hadilábon állok.
    És ott nem csak a nőket, de a férfiakat is pokoli rondának találom.
    Tegyük fel egy pillanatra hogy a romák megtanulnak úgy színészkedni mint a nem romák.
    Mit szólnátok ha viszont látnátok csomó olyan embert a filmekben pozitív szereplőként akikkel nap mint nap találkozhatunk a 4-es 6-os villamoson?
    Ugyan olyan ügyesen színészkedik mint a többi kollégája, csak a bőrszíne és az ebből következő testi vonásai mások(Fekete után egy cigány Aragorn, na mit szóltok?).
    Tisztában vagyok vele hogy társadalom arányosan nincsenek annyian mint a feketék, igy nem jelentenek akkora vásárlóbázist sem, de ideológiai szempontból mindez nem számít.
    Tudományosan már megfejtették hogy milyen vonásoktól látunk szépnek valakit. Azt is régóta tudjuk hogy akit csúnyának találunk, azt általában nem találjuk szimpatikusnak sem(nyilván ha jó arc az illető ezen felül emelkedünk, sőt idővel külsőleg is szépnek, vonzónak találjuk, de filmnél ilyen szintű elmélyülésről néhány kőkemény drámát leszámítva nem beszélhetünk).
    Lehet itt előadni a szűz kurvát meg le sötét parasztozni a pulpitusról, a külső igenis számít a színészeknél, aki mást mond az hazudik. Pl. Tavalyi Fekete Telefon című Film: Ethan Hawk egy megnyerő külsejű férfi, negatív karakterként sörhasat kapott és az ábrázatát is eltorzítottak.De nyilván nem számít a külső...
    Ezt az igényt szolgálta/szolgálja ki a piaci alapon működő Hollywood egészen napjainkig. Mostanság próbálják erőltetni ezt a dolgot, jelzik is a nézők közül jó néhányan hogy nem gyere be a dolog. Anyagilag lesz e ennek hatása az jó kérdés. Nem értek egyet azzal hogy manapság nem készülnek olyan értékes és jó filmek mint 10-20 évvel ezelőtt. Mai akciófilmek legalább olyan jók mint a régiek, PL A gyilkos járat, Extraction, John Wick széria, Kong Koponyasziget, baromi jól vannak megrendezve az akciójelenetek és a karakterek is kidolgozottak. Drámákból is megjelenik minden évben 2-3 igazi gyöngyszem.
    Visszatérve a bőrszín kérdéshez.Nem lehet hogy ez a határvonal emberenként eltérő, van akit a fekete nő nem zavar, de a roma már igen, és fordítva? Nehogy valamelyik okostojás elkezdje nekem megmagyarázni a Lakatos Ármándok tömeges megjelenése a filmekben őt nem zavarná...

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák