Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • pmheros

    senior tag

    válasz Whynot? #1477 üzenetére

    Hali

    Vettem egy Audigy2 Zs kártyát (SB0350). Ezzel már jobb a hang irány meghatározás, bár közel sem tökéletes. A CoD2 -ben kerestem egy járó motorú Opel Blitz tipusú tehergépjárművet. Eléálltam. Zalman5.1 a fejemen. Becsuktam a szemem és elinditottam egy teljes körbefordulást (jobbra). Szemből végre van hang(a live5.1 -nél tök halk volt, értékelhetetlen), a centerek most szólnak, de... kb csak a 10:30 és az 1:30 (''mutatós'' óra tájolás aki nem ismerné) tartományban, ahogy tovább fordulok minden átmenet nélkül átteszi a hangot az oldalsó (most bal)hangszóróra. 9:00 óráig ez marad ahogy volt, majd tovább fordulva gyönyörű egyenletes átmenettel egész 3:00 óráig jó irány meghatározást vélek érzékelni, bár ugyanolyan tompák a hátsó térfélből jövő hangok mint a live 5.1 -esem esetében. 1:30 -nál szintén csak átugrik a hang, minden átmenet nélkül a jobbosról a centerre, de itt legalább szépen szól.
    A legújabb hivatalos drivert használtam egy szűz XP SP2 -vel, a hallásom ''szubjektív'' v0.13b :) verziója volt


    Nem vagyok elájulva a Creative -től sem, szépen szól ha működik, erre jó példa a SW Battlefront ami 5.1 -ben nekem tökéletes!!!!! volt (live5.1 -el is), vagy okolhatnám a Call of Duty -t fejlesztőit is ha tudnám hogy ott programozták le rosszul a hangzást, esetleg a Zalman 5.1 fülesem nem érte meg a pénzét. Persze határozott válasz nem kapok mert vagy senki nem tudja, vagy ha tudja nem mondja.

    nem vagyok tökéletes

  • pmheros

    senior tag

    válasz pmheros #1492 üzenetére

    nagyon vagány leszek, saját 2 évvel ezelőtti hozzászólásomra reagálok

    Zalman 5.1 -es fejhallgatót használok, most egy X-Fi -vel, előtte egy audigy2 zs -vel. Miután megfelelő hangbeállításokat megkapta az XP, azonnal halálos fegyver lettem. Sokat Call of Duty 2 -zöm természetesen Eax3 beállítással. 1,5 -2 hete meg gyanúsítottak hogy csalok, azt mondták wh -zok. Miután nagy nehezen kiszedtem a vádlóból hogy ez a rövidítés azt jelenti hogy én állítólag olyan csalást használok amivel átlátok a falon. Hiába magyaráztam neki hogy én nem látom, hanem hallom hogy hozzám képest ki hol van, nem hitte el. Annyit tudtam neki írni, hogy jöjjön le Szegedre hozzám, és hallgasson meg egy tökéletesen működő 5.1 -es rendszert. Tény, mindig tudtam mikor mennyit forduljak, ha mögém kerültek hozzám képest milyen irányon mozogtak, és mindig tudtam hova kell hogy lőjek.

    Ezt tanulságként írtam le, ilyen sokat jelent egy 5.1

    nem vagyok tökéletes

  • pmheros

    senior tag

    válasz Falconer #2086 üzenetére

    az általad említett stereo surround is egy nagyszerű dolog, de javaslom hogy próbáld ki a következőt.

    CoD2 -ben állj egy állandó hangforrás mellé(pl járó motorú Opel Blitz teherautó), csukd be a szemed és végezz az egérrel egy nagy rakás forgást a tengelyed körül, továbbra is csukott szemmel. Majd hang alapján lődd be úgy az irányodat hogy pont a hangforrás irányába nézz. Nyisd ki a szemed, csodálkozni fogsz.
    Elárulom, csak az esetek 50% -ban fogsz arra nézni (próbáltam) , a maradék 50 -ben pont háttal(180°) leszel annak amire nézni akarsz. Sajnos a hallójárataidban csak úgy lesz hátsó féllégtérből visszhang ha konkrétan a vállad vonalától hátrábbról érkezik a hang. A surroundban mindössze csak a két oldalon megjelenő hang késleltetésével tudnak irányérzékelést megvalósítani.
    Fontos: ne vista/win7 alatt próbált mert ott hiányzik a DirectSound, ergó hibás tapasztalatokkal fogsz gazdagodni.

    nem vagyok tökéletes

Új hozzászólás Aktív témák