Hirdetés

Aktív témák

  • Dr.F.E.R.I.

    Topikgazda

    TARTALOM

    Általános kérdések az eShop-pal kapcsolatban

    Beállítással kapcsolatos kérdések

    Fizetéssel kapcsolatos kérdések

    Letöltéssel kapcsolatos kérdések

    K: Mi az eShop?
    V: Az eShop a Nintendo saját konzoljai - 3DS, Wii U, Switch - által használt online vásárlói felület. Itt vásárolhatsz és tölthetsz le játékokat, demókat, videókat, frissítéseket.

    K: Érdemes eShop-on keresztül, digitálisan vásárolni?
    V: Preferencia függő. A digitálisan letöltött játékok a konzol háttér tárolóján maradnak, így bármikor elérhetőek. Sok kisebb játék nem is érhető el más formában. A dobozos játékok rendszerint olcsóbbak és a gyűjtők is jobban kedvelik. Nem mellékesen tovább is lehet értékesíteni a megunt játékokat.

    K: Miért drágábbak a digitális játékok, mint a dobozosak?
    V: A Nintendo azzal indokolja a magasabb árat, hogy így nem lehetetlenítik el a dobozos játékaikat forgalmazó kiskereskedői hálózatokat. Ez persze csak azt magyarázná meg, miért nem olcsóbbak azoknál, de a konkrét drágaságukra nincs reális indok. Nagyrészt üzlet.

    K: Vannak olyan akciók az eShop-on, mint a PSN vagy a Steam platformokon?
    V: Időnként vannak leárazások, de a konkurenciához mérhető akciók itt ismeretlenek. Elsősorban külsős fejlesztők játékait lehet akcióban látni, néha (tényleg csak néha!) a Nintendo belsős címeit is olcsóbban lehet letölteni.

    K: Innét is letölthető a legtöbb játék, ami a PSN, Xbox Live és a Steam könyvtárában is megtalálható?
    V: Sajnos a Nintendo konzoljait egyébként is nagyrészt kerülik a külsős fejlesztők, közelebbről a 3DS kínálata pedig még szűkebb, mint a rivális platformoké, amennyiben multiplatform játékokról beszélünk. Rengeteg viszont a máshol el nem érhető Nintendo-exkluzív játék, ami miatt már érdemes ezeken a konzolokon elgondolkodni.

    K: Új konzolt vásároltam, miért nem megy az eShop?
    V: Mielőtt használjuk az eShop online áruházat, készítenünk kell egy NNID-t a 3DS gépünkön. Ezt a felhasználói profilt az alábbiak szerint készítheted el.

    K: Miért kér jelszót minden eShop-ba történő belépéskor?
    V: Valószínűleg nincs beállítva az NNID-ben, hogy emlékezzen a jelszóra. Állítsd be a System Settings --> Nintendo Network ID Settings --> Password Settings --> Remember Password menüpontban. Pipáld ki a 'Remember' opciót. Hagyd jóvá a 'Set' gombbal.

    K: Nem töltődik be az eShop. Mi lehet a baj?
    V1: Valamiért nem kap jelet a gép. Ellenőrizd első körben, hogy tényleg bekapcsoltad-e a vezeték nélküli kommunikációt.
    V2: Ha így sem megy, próbáld meg a router-t újraindítani. Mivel gyenge az antennája, az is segíthet, ha a 3DS-t közelebb viszed a router-hez. A router-t nem szabad tisztán 'n'-es üzemmódban használni, mert a 3DS csak a régebbi wifi szabványokat ismeri. Használd kevert (mixed) beállításban, b/g üzemmódban.
    V3: Néha a Nintendo szerverei sincsenek a helyzet magaslatán, esetleg éppen egy ütemezett karbantartás folyik. Utóbbiról szoktak ugyan előre üzenni, de az ember figyelme könnyen átsiklik ezeken. Ha nagyon nem akar menni, ne is erőltesd, próbáld meg néhány óra múlva (esetleg másnap).

    K: Át szeretném állítani a 3DS profiljában a régió kódot más országra, de valamit kiír. Mi lehet a baja?
    V: Utólagosan nem állíthatod át szabadon a konzol profilját. Ha más országra váltasz, elvész az egyenleged, amit addig az eShop-ra töltöttél fel.

    K: Be szeretnék lépni eShop-ba, de rendszert akar a gép frissíteni. Mit tegyek?
    V: A konzolokra rendszeresen érkeznek kisebb-nagyobb rendszerfrissítések. Ezek főleg az online sebezhetőségeket iktatják ki, amikben például az eShop is egy érintett támadási felület. Éppen ezért mindig le kell a legújabb frissítést tölteni, mielőtt az eShop-ot használod.

    K: Mivel tudok az eShop-on fizetni?
    V: Fizetni csak az adott régióban kibocsátott MasterCard és VISA bank(hitel)kártyákkal lehet. Maestro, American Express és egyéb kártyák nem támogatottak. Illetve opcióként léteznek még az eShop feltöltőkártyák.

    K: Hogy kell érteni, hogy 'csak az adott régióban'?
    V: A 3DS egy régiófüggő konzol, a három fő régiója Észak-Amerika (USA és Kanada), Európa+Ausztrália, valamint Japán. Európai - tehát a Magyarországon is forgalmazott - 3DS-en csak európai bankok által kibocsátott bank(hitel)kártyával tudunk eShop tranzakciókat végezni. Egy magyarországi kártyával simán lehet egy angol vagy német konzolon is fizetni, a lényeg az azonos régió.

    K: Szereztem egy USA régiós 3DS-t. Hogy vásárolhatok rá játékot?
    V: A legkevésbé fájdalmas módszer talán, ha vásárolsz interneten USA régiós feltöltőkártyát. Találsz néhány tippet a linkgyűjteményben.

    K: Más korszerű fizetési módok nincsenek?
    V: A Nintendo nem támogat semmilyen, a fentitől eltérő fizetőeszközt. Sem PayPal, sem Bitcoin, sem egyéb más nem jöhet szóba opcióként.

    K: Több bankkártyát is használhatok egyidejűleg?
    V: Amennyiben a kártya támogatott és érvényes addig igen, viszont egyszerre csak egy kártya adatai tárolódnak. Így kényelmesebb valamelyik kártyát erre a platformra dedikálni fizetőeszközként.

    K: El szeretném adni a 3DS-t. Tudom törölni a bankkártyám adatait belőle?
    V: Igen, lehetséges. Amennyiben letörlöd magát az NNID-t, elvész minden adat - még a letöltött játékok is - a gépről. Ha csak a kártyaadatokat szeretnéd törölni, akkor az eShop-ban menj be a Settings/Other menübe, keresd meg a View Credit Card Information almenüt. Nyomd meg a Delete Credit Card Information gombot. Egyébként ha a bankkártya lejár, akkor automatikusan is kitörlődik a rendszerből.

    K: Próbálok egyenleget feltölteni, de nem engedi. Mi lehet a baj?
    V: Meg kell nézni, hogy van-e a bank(hitel)kártyádhoz tartozó számlán elég fedezet. Illetve azt is ellenőrizd, hogy mennyi pénz van már az eShop-ba feltöltve. 120 GBP-nek megfelelő összegnél ugyanis nem fog engedni többet feltölteni.

    K: Tudok a 3DS-emre letöltött játékkal más gépen is játszani?
    V: Sajnos csak azon a gépen lehet játszani, amiről letöltötted.

    K: Mennyi helyet foglal el egy átlagos játék?
    V: A 3DS játékai többnyire nem nagy helyigényűek, egy átlagos Nintendo játék 1GB alatt van.

    K: Mekkora SD kártyát vegyek a géphez?
    V: Aki nem tölt le sokat, annak a gyári 4GB-os is elég lehet. De extrém eseteket leszámítva egy 32GB-os kártya már tényleg mindenre elég.

    K: Több játékot is venni szeretnék akcióban, de az elsőt már mindenképp le akarja a gép tölteni. Átugorhatom ezt?
    V: Nem lehet átugrani, ez a Nintendo egy sajátos üzletpolitikája miatt van így. Csak annyi játékot engednek megvenni, amit le is tudsz tölteni. A letöltési procedúra nem ugorható át. Macerás, de járható út, hogy a letöltött játékot letörlöd, így újra felszabadul az SD kártyán a hely. Az egyszer már letöltött játék ugyanis később már bármikor újra letölthető marad.

    K: Hol látom a játék adatlapján, hogy mekkora helyet foglal?
    V: Ezt már csak a letöltési lapon láthatod, a Proceed to Purchase gomb megnyomását követően. Bár innét még elvileg vissza lehet táncolni a vásárlástól. A méretre a Required Blocks kiírás és az utána álló szám utal. A 3DS eShop blokkokban írja ki a fájlok méretét, nyolc blokk egyenlő 1MB tárhellyel. Tehát egy ~8000 blokk környéki játék foglal el az SD kártyán nagyjából 1GB helyet.

    K: Le szeretnék tölteni egy játékot, de azt írja, nincs elég hely az SD kártyán. Mit tehetek?
    V: Ha tudsz, akkor szabadíts fel helyet a kártyán, a Data Management fejezetben leírtak szerint.

    K: Kicsit lassúnak találom a letöltés sebességét. Ez mitől lehet?
    V: Az igazat megvallva ez egy soktényezős dolog, nincs is rá jó recept, hogy mikor lassabb mikor gyorsabb. Még az is befolyásolja, hogy milyen konzolunk van, az Új 3DS (XL) modellek letöltési sebessége eleve gyorsabb, mint az originál modelleké.

    [ Szerkesztve ]

    Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

Aktív témák