Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #48613632

    törölt tag

    válasz kabibara27 #3543 üzenetére

    Szia, mivel sikerült csúnyán beégetned, azt megkérdezhetem?

    Az én plazmám elég ósdi, közel 10 esztendős, le is kell cserélnem hamarosan.
    De 2x is előfordult, hogy nagyon durván beéghetett volna, illetve 1x biztos.
    Mikor is lefagyott a media lejátszóm, és a képernyőkímélő egy egész nap ugyanazt a kék alapon fehér WD feliratot tartotta ugyanabban a pozícióban. Ott is maradt szépen látszott, még kikapcsolás után is. Na, mondom ennek ennyi, úgyis cserélni akartam, hát akkor majd most. Pár nap kellett hozzá, de szépen lassan el is tűnt.

    A másik ugyanevvel a lejátszóval kapcsolatos, jó másfél éve vehettem, még fel is tettem a kérdést ezzel kapcsolatba a megfelelő topikban. Egy WD TV Live-ról van szó, ugyanis nem volt hajlandó 1080i módba váltani automatikusan, ennyit tud a TV maximum, 720p-ben viszont körben fekete keret maradt. Eleinte próbálkoztam rengeteget, és néha sikerült is összehozni, ki-be kapcsolgatással, de meguntam, mondtam ottmarad. Arra gondoltam, öregecske TV, már nem keresek mindenre logikus magyarázatot, ez érthető is szerintem.
    Igen ám, de a napokban vettem egy BR lejátszót, és megdöbbenve tapasztaltam, hogy azonnal 1080i-re vált, csont nélkül. Gyorsan elkértem haver media playerét, más tipus, egy Oplay, és az is kiválóan működik.
    A WD-t azonnal kukáztam, ám kicsit ferde szemmel vettem tudomásul, a keret körben szépen ottmaradt. Ez érthető, gondoltam, legalább itt a remek alkalom, asszonyt elkezdtem rábeszélni egy használt Kuro-ra, mondom végre meglesz. :C Egy 65-öst néztem ki, elég drágán mérik még használtan is (Nem ez volt az, meg ennyit azért nem is adtam volna érte, de 2/3-át biztos)
    Hát hogy, hogy nem, de a kis keretem, aminek akkor és ott kimondottam örültem, pár hét múltán, szépen lassan kezdett eltűnni, gyakorlatilag mondhatom, hogy másfél év negatív beégése, 3 hét intenzív teliképernyős használat alatt teljesen, észrevehetetlenül eltűnt.
    Summa summárum, sok "urban legend" kering a plazmák beégéseiről, sokat is hallanai vissza "első kézből". Ami számomra gyanús, hogy felsoroltad a plazmák összes, létező, lehetséges hibáját, úgy mint beégés, vibra, és ez persze mind veled történt, szal Te nagyon peches ember lehetsz, tényleg ne lottózz, és kétszer is nézz körbe, mielőtt lelépsz a járdáról.
    Na, ezzel nem azt akarom mondani, hogy mindez persze meg sem történt, bár hogy őszinte legyek, megfordult a fejedben. Inkább csak annyi, hogy tényleg nagy peched volt, mert azért a plazmások zöme elégedett a készülékével.
    A vibrálás mondjuk más tészta, úgy tudom, hogy ahhoz "adottság" kell, nálad viszont akkor minden plazma vibrál, nem is értem eleve, hogy miért azt választottad. Már az áruházban, vétel előtt ki kellett volna ennek derülni, vagy akárhol máshol, nem hiszem el, hogy az első plazma képernyődet akkor láttad, mikor otthon kicsomagoltad. Na de mindegy, én inkább csak a saját tapasztalataimat szerettem volna megosztani.

    szerk: De azért lehet, hogy mindentől függetlenül EZT bevállalom, tőlünk 30 milesre van, és licites, szóval ki ad többet érte alapon, optimális áron meg lehet szerezni ... fel is izgultam :DD :C

    [ Szerkesztve ]

  • BBéci

    titán

    válasz kabibara27 #3712 üzenetére

    Az 1000 sokak szerint csúnya, a 800 ugyanaz, csak más a kivitele. Amennyiben nem akarsz a lejátszóba beletenni merevlemezt, a 600 a legjobb választás. Azt senki nem fogja helyetted eldönteni, hogy kell-e Neked WiFi, vagy sem.

    (#3713) tDr1v3r
    Nagyon kevés olyan film készült, ami ér valamit 3D-ben. Avatar, Sammy, Pi és nincs tovább.
    Szerintem.

    [ Szerkesztve ]

    Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

  • BBéci

    titán

    válasz kabibara27 #3725 üzenetére

    Merevlemezből 5400-as fordulatú 3,5 colos ajánlott, mert csendes és kevéssé melegszik, valamint kedvező az ár/tárhely arányuk. Számomra praktikusabb a külső házban lévő, amire a megnézendő filmeket, általában 10-20 db, másolom.
    WiFi-t, Ethernetet nem használok, tehát passz..

    Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

  • #48613632

    törölt tag

    válasz kabibara27 #3725 üzenetére

    Nem tartom jó ötletnek a médialejátszóba szerelt merevlemezt. Még a green editionok is úgy zörögnek, mint egy kávédaráló, éjjel lehetetlen másolni rá.
    Ha mindig csak az aktuális filmet akarod, az persze megoldás, de akkor arra elég egy pendrive.
    Ha red editiont választasz, az halk ugyan, de annak az árából már kijön egy egyszerűbb NAS + green HDD, amit elhelyezhetsz a nappaliban, vagy bárhol, ahol nem zavar másokat.
    Ki-be szedni, rakni meg nem ildomos, a HDD a lejátszókban nem a hordozható adattároló szerepét tölti be.

    Nálam NAS játszik a nappaliból, amin fut a torrent is egyben, hálózaton gyönyörűen játsza a FullHD filmeket. Sajna 3D-vel konkrétan nincs tapasztalatom, de gigabites LAN el kell hogy bírja.

    Fenti mondandóm meglehetősen szubjektív, engem a furcsa zajok zörejek jobban idegesítenek, így ezért választottam a LAN + NAS megoldást.

Új hozzászólás Aktív témák