Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • gurabli

    senior tag

    Mivel sajnos kiderült, hogy mégsem kapható a Pana 48AS640, így nem sok választásom maradt.
    Adott ugye a 2008-as Pana 42"-es hd ready plazma, ez helyett kerestem új tv-t, értelmes árban. A fent említett Pana 170e lett volna, nagyobb méretben és nagyon jókat is írtak róla, szóval ezt megvettem volna.

    Előtte nagyon szemeztem az LG 42LF652V-vel, szinte mindenki csak jót írt róla, valamint tetszik is a tv, és még passzív 3D is van (szeretném a 3D-t, nem gond, hogy passzív, az aktív zavar is valamennyire). Sajnos az 50"-es nem fér bele a költségvetésbe, 220e körül van és nem nagyon hiszem, hogy 200e alá menne az ára később sem. Annyit meg nem szívesen adnék érte. Értelmes árban jelenleg nincs semmi 42"-nél nagyobb 3D-vel, és tartok tőle, hogy nem is nagyon lesz.

    Kicsit most megint elbizonytalanodtam, hogy érdemes e meglépni a 42" Pana plazma cseréjét a 42 LF652V-re. Méretben ugyan maradok, de eddig is elég volt a 42", nem vágyom okvetlenül nagyobb tv-re.

    Másik opció, hogy kivárok. Idén lesz foci eb, olimpia is, hátha befut egy jó akció. Mondjuk tartok tőle, hogy nem nagyon lesz már 3D tv korrekt áron, kb ebben a 150-180e sávban. Kérdés, hogy pl. az LG 2015-ös modelljei meddig lesznek elérhetőek 2016-ban?

    Hát nem könnyű ma tv-t venni.

    "Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

  • gurabli

    senior tag

    válasz blakey #31490 üzenetére

    42LF652V van VA panellel is? Azt hogy tudom megállapítani?
    Emígy pont a VA paneltől tartok egy kicsit, mivel nézzük kb. 25-ös betekintési szögben is.

    Igazából az a gond, hogy nem látom nagyon a lehetőséget arra, hogy nyáron mire tudnám értelmesebbre lecserélni a plazmát ebben a 150-170e kategóriában. Ami újdonság jönne, az megfizethetetlen lesz számomra, az idei kínálatból pedig nem hiszem, hogy a 42"+ méretben lenne bármi is ebben az árkategóriában. Vagy tévedek? Lehet, hogy lesz pl. Sony 48", Pana 48" 3D-vel (2015-ös modell) kb ebben az árban, esetleg TX-50CS630E (most 220e), 50LF652V (most 215e), KDL-50W805C (240e)? Az elmúlt évek tapasztalatai mit mondanak erre?

    Ha mégis úgy döntök, hogy lecserélem a 42"-es plazmát a 42LF652V-re, akkor mit nyerek és mit veszítek? Smart funkció nem érdekel, 3D igen.

    "Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

  • gurabli

    senior tag

    válasz blakey #31493 üzenetére

    Köszönöm, ez igen részletes. Szóval ha a W helyett J, D, T, M vagy S van, akkor VA panel van benne és vegyem meg, érdemes lecserélni a plazmát...

    Szerintetek a 42lf652v még kapható lesz nyáron is, nem vonják ki teljesen? Mert akkor lehet, hogy még olcsóbb lesz és még mindig megvehetem, ha nem lesz semmi értelmes helyette.

    [ Szerkesztve ]

    "Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

  • gurabli

    senior tag

    válasz Dave567 #31497 üzenetére

    Akkor marad a várakozás és meglátom, hogy mit hoz a 2016-os év, közben figyelem az árakat.
    Szerencsére nem sürgős. Talán lesz 652v 50"-es méretben is vagy Panasonic 50"-es 180e körüli áron tavasszal, EB vagy olimpia előtt.

    "Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

  • gurabli

    senior tag

    Bemutató darabot mennyire necces megvenni? Egy 50"-es 652V. Lehet, hogy tudok egy egész korrekt kedvezményt kiharcolni rá. LCD-nél nem kellene, hogy különösebben gond legyen, nem?

    "Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

  • gurabli

    senior tag

    válasz Plazmacucci #31515 üzenetére

    Ezt nézegettem már én is. OpenElec alatt is van add-on a Boblight-hoz. Mennyire látványos és jó ez az egész? Megér ennyi pénzt? Nem zavaró, hogy villog ott össze-vissza? :F

    "Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

  • gurabli

    senior tag

    válasz apszi #31518 üzenetére

    Hehe, jelen vagyok én minden topickban, mert épp oda ugrok, amelyik készülékre találok valami normális árat.

    Nem vagyok híve én sem a bemutató daraboknak. A logikám az, hogy 652V tudású készüléket később sem tudok 200e alatt venni 50-es méretben, ez szinte biztos. Vagy már kifut és nem lesz kapható, így ezért hiába várok. Lehet, hogy lesz valami hasonló áron, de ahogy elnézem, nem valószínű.

    Mivel az már eldöntött, hogy a 42-es plazmát min 48-50"-es méretre cserélem, ezért szeretném most lezárni. 200e is a maximum, később sem adok ennél többet érte, akkor marad a 42-es. A Samsung 6400-as pedig nem jött be, annál jobban tetszik a Pana 50-es és az LG 50-es is. Philips kilőve, Sony nincs ilyen áron. Szeretném, hogy 3D legyen, amiből a passzív szimpatikusabb is (olcsóbb szemüveg, nem zavaró, nem okoz fejfájást, minőségre meg jó lesz a passzív is, amennyi nézzük majd).

    Szerintem rámozdulok a bemutató darabra, a két év garancia így is meglesz. Meglátjuk.

    "Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

  • gurabli

    senior tag

    válasz apszi #31520 üzenetére

    Meglátjuk, hogy mi lesz belőle. Én azért érzékeny vagyok a képminőségre és azért értek is hozzá.

    Meglátjuk, hogy mire jutok az üzletben, nem omlasztasz össze, hiszen pont ezért kértem itt tanácsot. Egy ideje már elég alaposan foglalkozom vele, mert nem könnyű ma tévét venni, ha valaki valóban észreveszi a hibákat, különbségeket, stb.
    Azért megnézem majd, hogy miként tudnám elkerülni a kiállítási darabot.

    Igazából le lett szűkítve kettőre, ami még árban valahogyan elérhető és érdemes is lecserélni a 42"-es Panasonic plazmát.

    LG 50LF652V (kb 215e) és Samsung 48H6400 (195e)

    A Samu valamivel olcsóbb, de kisebb is (nem nagy ügy a -2"). Az LG passzív 3D, ami lehet, hogy minőségre valamivel rosszabb, de olyan sokat úgy sem lesz használva, és az aktív 3D kicsit zavaró fejnek és szemnek.
    Képminőség szempontjából mind a kettőre jót írtak, mondjuk a H6400-as kimondottan ajánlott vétel is mindenhol, igaz, 2014-es modell. A 652V-ről nem sok minden található, de legtöbben elégedettek vele. Szinte biztos, hogy IPS panel van benne, ami a nagyobb betekintési szög miatt jó, de nem kedvez a feketéknek. Mind a kettőnél van két szemüveg hozzá, így ez nem szempont (igaz, LG-hez aprópénz venni, Samuhoz 6e a 2db, ha még kellene).

    Valahogy nem vagyok Samsung párti, igaz, LG sem...

    Akkor most kérek segítséget, a kettő közül melyik a jobb vétel és miért?

    "Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

  • gurabli

    senior tag

    válasz apszi #31527 üzenetére

    Nincs nagyon mire várnom. Vagy megtartom a plazmát.

    A 2016-os felhozatal nem lesz semmivel sem jobb, legalább is nem annyival, mint amennyivel drágább. Itt is VA vs IPS lesz, hasonló Samu vs LCD vs Pana, csak jóval magasabb áron. De javítsatok ki, ha nem jól látnám. Az sem véletlen, hogy az egyik best buy egy 2014-es Samu (H6400).

    Az IPS tényleg ennyivel rosszabb? Azért is szempont, mert ketten nézzük, ebből pont az én helyem van kb. 20-25 fokos szögben jobbra a tv-hez viszonyítva, a helyemet pedig nem adom:)
    A zoomolás nem opció, rühellem...

    Őrület. Egyszerűen belebolondul az ember :W

    "Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

  • gurabli

    senior tag

    válasz #94529552 #31532 üzenetére

    Úgy érted, hogy van VA és IPS panelos lcd is otthon?

    Annyira elegem lett, hogy lehet nem is veszek semmit, marad a Panasonic plazma. Valójában nagyon szeretem:) És még egy rakat pénzem is megmarad, asszonyka nagyon fog örülni...

    Igazából erre jutottam én is, hogy szinte minden rosszabb, vagy max olyan lesz, mint a plazmán. Így viszont nem sok értelme van.
    Smart egyáltalán nem kell, a 3D miatt meg nem fogok váltani. A 42" pedig eddig is elég volt. Persze örülnék, ha nagyobb lenne, de szerencsére a 42" is teljesen rendben van. Soha nem éreztem úgy, hogy nem lenne elég nagy a tv.

    Megyek a Sport szeletért....

    "Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

  • gurabli

    senior tag

    válasz KisTücsök #31536 üzenetére

    A +2" szinte semmi, az miatt nem érdemes pl. nem a Samsungot venni, 48" vs 50" esetén. Persze jobb az 50", de a 48" is tekintélyes.

    A Samuban biztos, hogy VA panel van. Ahogy néztem, tényleg szép a képe, de csak üzletben tudtam megnézni, ott meg annyira rosszak a körülmények...

    LG: 50"-est nem láttam élőben, csak a 42"-est. Nem tűnt annyira másnak, mint a H6400, de lehet, hogy abban pont VA panel volt (ezt nem néztem).

    Ami elsőre feltűnt:

    - a feketék közel sem olyanok, mint a 6 éves Pana plazmán. Ott egyszerűen fekete és ennyi. Emitt meg vért izzadnak, hogy valami olyan legyen, mint a fekete. Néztem 300+ árkategóriát is, ott sem volt olyan a fekete, mint a plazmán. Ennek ellenére nem tűnt zavarónak, igaz nagyon világos volt, fények, gondolom minden lehetséges beállítás maxon, stb.

    - foci közben a mozgás az LG-n nagyon pocsék volt, kockásodott a labda körül, "összefolyt" a pálya gyors mozgásnál, vagy csíkot húzott a labda... Így biztos nem lehet meccset nézni 2 percet sem. Ezt betudtam valamilyen beállításnak, mert ha ez ilyen lenne, szerintem senki nem venné meg. Samunál jobb volt, de ott meg nagyon éles, zavaróan. Egyáltalán nem volt természetes az egész. Plazmán minden az, nagyon jó nézni.

    - nem szoktam különösebben törődni a kinézettel, maximálisan a kép minősége a lényeg, de a Samu oldalán az az átlátszó műanyag az valami borzalom, a karácsonyfa talp dettó. Az LG nagyon korrektül néz ki, majdnem olyan "szép", mint a Sonyk, amik szerintem a letisztul, minimalista kinézetükkel verhetetlenek (ahogy a Panasonic is). De ez nem annyira szempont.

    - minden sokkal színesebbnek tűnt mind a kettőn, mint a plazmán. Ez a természetfilmnél ugyan megfogott, de van egy olyan érzésem, hogy nagyon nem természetes, amit én otthon látok a kalibrált plazmán, az a kép, olyan, amilyennek lennie kell. Az biztos, hogy részletgazdagabb világos jeleneteknél az LCD, de ahogy beindul a mozgás, el is tűnik ez az előny

    - smart részt meg sem néztem, nem kell, nem is érdekel. A 3D mind a kettőn jó, Samu élesebb, de zavaróbb az aktív, az LG passzív szerintem jobb, könnyebb volt nézni sokkal, szinte természetes.

    Ha nem kell oldalról nézni, ahogy sokan itt nekem is írták, akkor szerintem jobban jársz a H6400-e én meg megtartom a Pana plazmát:)

    "Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

Új hozzászólás Aktív témák