Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • klepto

    addikt

    válasz djfantom #8930 üzenetére

    Üdv!

    Én tegnap vettem egy Oriont, és engem nagyon meglepett a képminősége.
    Már a boltban is tetszett, partiban volt egy picit drágább (80K) LG-vel, és hajszállal volt gyengébb, mint a jóval drágább (150K) Philips.
    Nézegettem a Sencort is, mert a két tv egy árban volt nálunk, de annak a tv-nek krém sárga volt a fehér színe, szürkés a feketéje, és narancsba hajló a vöröse. A kéke viszont kifejezetten szép volt :B
    Szóval úgy döntöttem megveszem az Oriont.
    Itthon a beállítás nagyon egyszerű volt és logikus, semmi nincs túlbonyolítva, és a menü is kellően díszes, de nem csicsás.
    A tegnapi használat alatt "hibát" véltem felfedezni, ami annyira nem is hiba, hanem szoftveres sajátosság.
    Nem méretezi a képet automatikusan; a 4:3-as képet széthúzza rendesen 16:9 állásban, de a 16:9-es képnél ebben a menüpontban meghagyja alul-felül a fekete csíkot, viszont átkapcsolva "mozi" állásba rendesen kitölti a képet. Viszont ennél az állásnál a 4:3-as képet túlhúzva jeleníti meg, és levágja a kép alját, tetejét.
    Szóval képformátumtól függően egy gomb nyomogatásával, kézzel kell megjelenítési méretet válltani, de ennél nagyobb hibát nem találtam, más minden rendben van a szoftverével.
    Talán még a tuner részét említeném meg, ami nekem picit fura hibákat produkált; de összehasonlítva a plazmámmal, amikor az Orion furán viselkedett, a plazmán is láttam az adáshibát, csak ott kevésbé volt feltűnő; picit mosottabban „élsimítva” jelentkezett a röccenés, míg az Orionon élesebben látszódott az adáshiba. Ezen kívül a tuner automatikus keresése nem túl gyors, de ami adót talál, azt nem kell finom hangolgatni, tökéletesen rááll a jelre analóg módban. Digitális keresésnél is minden megtalált, de mivel minden kódolva van, ezért analógban használom.
    Ha kibír 10 évet legalább, és nem nyekken meg a tv, akkor azt mondom, hogy bőven megérte egy Tablet árát (59.990.-Ft) :D

    Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

Új hozzászólás Aktív témák