Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • jani7

    csendes tag

    Sziasztok!

    Kis segítség kellene döntésben. TV-t vennék. Nappaliba, 40-42collos (3,3m-re vannak a kanapék, fotelek). Olyan 200E-ig fér bele, de ha van vmi 280-ért amitől lephosom a bokám, akkor talán még az is jöhet. A nappali déli tájolású, egyébként világos, a tv napközben is menne(gyerekek), este szintén már mi is nézzük. Főleg SD menne rajta (de T-Home IPTV HDMI-n összekötve!!!), néha fotókat videókat néznénk (s akkor már lanon keresztül, s így jó lenne a stream meg anyámtyúkja, de ezt majd egy másik topikba, mert vszínű kell inkább egy jó medialejátszót vennem: ami jobb lenne az adott adások ideiglenes tárolásához (bár tudom itt analóg jelet visszadigitalizálva tudnám csak az iptv adást menteni; jó lenne bele ftp szerver, hogy a filmeket a netről pikkpakk lekapja, a régi fontos vhs-eket is digitalizálnám, stb), visszatérve a tvhez: heti max 1 dvd film. 3D nem kell, mert most még nem tudnék mit nézni, bár ki tudja 4-5-8 év múlva mi lesz a jövő. Sport, stb nem annyira néznék rajta,de ha 1x odakapcsolok, s egy focinak, vagy f1-nek szhar a képe, akkor az nem tetszene (maximalista vagyok). Vastagság nem érdekel, 70es crt helyére megy.

    A plazma-lcd-led kérdésekre az elvi válaszokat már megkaptam. Igazából típusokon agyalok.

    Tudom, hogy plazma másik topik, de a G30 az tetszene, ugye jobbnak mondják sd adáshoz, mint a ledet, de picit tartanék a beégéstől (nonadvanced userek is használnák), zavar a többletfogyasztása (a mostani crt 74W-hoz képest), zavar, hogy a ledet jobbnak mondják nappalra, s az is zavarna, hogy lefektetve nem tudom a csomitartóban hazavinni… :-) Ammeg aztán főleg, hogy annyira fűt ez, hogy tettek bele aktív hűtést…

    Aztán a ledek: tetszik, hogy jobbnak mondják világos helyiségbe, hogy keveset fogyaszt, hogy ez az újabb technológia, tudom fektetve is vinni, meg a ledes téren jobb sw ellátottságot láttam, de ugye mondják, hogy az sd adáshoz a plazma jobb a lednél. Meg mi van a felhősödéssel?
    Típus? A Samsung-ot, Lg-t látom, hogy általában jónak mondják, igazából nem tudok köztük dönteni. Van egy barátom, aki van annyira technokrata mint én, ő anno ue40b7000-t vett, nézegettem, most ugye ue40d7000 lenne helyette, de kell nekem abból minden? Vagy mi a 6000-es sorozatban a csúcs ilyen szempontból (ha nem kell 3D)?

    A legfontosabb, hogy a képminőség legyen 1000%-os, úgy világosban, mint lassú képnél, mint gyors mozgásoknál s főleg SD-ben (de később a majd egyre több hdmi műsoroknál is). Ezért ha van olyan készülék ami ezt tudja, s van hozzá egy rakat feature, az is jöhet, még ha utóbbi miatt drágább is. (nem kell a 3D, ha ha 3D-s tudja a kitűnő képet akkor jöhet.)
    Kéne látnom egy jó ledes tvt, hogy az iptv-s settopboxszal hdmi-n összekötve milyen képet ad.

    Kérdés: milyen ledes típus legyen (samu, lg)? Vagy plazma? ( nem ventillátoros alternativa?)
    Érdemes megvárni májusig a 2012-es modellekre (ES stb)?

Új hozzászólás Aktív témák