Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Elmör

    senior tag

    Sziasztok!

    Ebbe a témába még úgysem írtam soha (nem is vagyok sajna otthon benne teljesen), így most egy kérdéssel kezdenék:

    Melyik 2.1-es hangrendszert vennétek a helyemben meg az alábbiak közül?

    -Creative A200
    -Philips SPA 2310/00
    -Logitech X-210
    -Sony SRS D21
    -Hercules XPS 2.140

    Asztali számítógéphez kellene. Asus P5B-E lapom van integrált hangkártyával, de ez később biztos változik. Azt láttam, hogy ezek közül a Hercules a legerősebb papíron, de a tényleges tapasztalatok sokkal többet érnek, mert hallottam már olyan 40-50W-os rendszert, amit lazán lecserélt volna a tulaj egy jobb 20-30W-osra. Ezért gondolom, hogy a névleges teljesítmény nekem mindegy, ha "fa hangzás"-al párosul.

    Ezek kb 7-8K-ért kaphatóak, de még 2-3K-val többért kaphatót is bevehetek a pakliba, ha ajánlotok.

    Nagyon köszönöm előre is!

    Tisztelettel: Elmör :R

    [ Szerkesztve ]

    RYZEN 7+ RTX Powa@1440p 240Hz hétvégén nem biztos, hogy elérsz

  • Elmör

    senior tag

    válasz Ndruu #1760 üzenetére

    Nagyon köszönöm a válaszodat!
    Teljes mértékben kielégítő volt! :R

    Lehet, hogy meg tudom hallgatni őket, legalábbis a Creative és Logitech biztos. THX mégegyszer!

    RYZEN 7+ RTX Powa@1440p 240Hz hétvégén nem biztos, hogy elérsz

  • Elmör

    senior tag

    Sziasztok!

    Nagy dilemmában vagyok, mert az eddig általam nagyon kedvelt Logitech Z-2300 bal oldali hangszórója elkezdett tönkremenni 6 év szolgálat után (szinte minden nap szólt és általában volt heti 3-4 nap amikor 1 órát hangosan, tehát windowsban 89% hangerő, a tekerőn meg fele fölött). Karácsony fele tervezem, hogy meglepem magam egy új szettel és eddig a Logitech Z623 volt a terv, de ma egy barátomnál hallottam egy Alesis Elevate 5-öst és elgondolkoztam rajta, hogy 2.0, tehát nincs a lábamnál a mélynyomó, tehát kényelmesebb ha a gép előtt ülök és játszok vagy netezek, ugyanakkor nagyon szépen szólt. Aztán megnéztem az itteni összefoglalót és a Microlab solo 6C tetszett meg nagyon kinézetre és a távirányító miatt, viszont ennek beszerzésére ebay-t láttam eddig egyedüli lehetőségként, illetve ami gondom, hogy a monitor mellett nincs annyi helyem, hogy le tudjam tenni, tehát cirka 22cm szélesség a max amit tudnék használni, ha nagyon kicentizzük akkor 24 cm és hátrafelé is kb. ennyi a max, a microlabos pedig ennél több (27cmX21cm).

    A kérésem az lenne, hogy max 60-70 ezer Ft-ig ajánljatok nekem olyan 2.0-ás szettet ami elférne és adja ezt a minőséget amit az Alesis 5-ös vagy még jobbat. A gép előtt ülve csak játékra kell vagy halkabb zenére, ha hangosan hallgatok zenét vagy filmet nézek akkor kb. 3.5 méterre van a fejem, a szoba pedig 4.5X3,5 méteres, a hangszórók hátfalai falhoz közel lennének rakva (5cm légrés). Zenéből leginkább trance, tecno, pop slágerek mennek, de néha hallgatok más stílust is. Ha nagyon kell mégis az a 27cm-es hely akkor meg tudom oldani, csak jobb lenne ha az x360 is maradhatna az asztalon.

    Előre is köszönöm. :R

    Kieg.: pc-mben nincs külön hangkártya, valahogy soha nem éreztem szükségét, annyira nem vagyok azért vájtfülű, csak az alaplapi jackre dughassam rá és kész.

    [ Szerkesztve ]

    RYZEN 7+ RTX Powa@1440p 240Hz hétvégén nem biztos, hogy elérsz

  • Elmör

    senior tag

    válasz PuMbA #31000 üzenetére

    Köszönöm szépen a választ! :R

    A sorrend nálam: M-audio BX5 D2, Alesis E. 5 és Presonus E 4.5, de ezt még decemberig még átgondolom, lehet rááldozok kicsit többet és csináltatok 2 hangszóró tartót a falra és akkor kicsit szélesebb is mehet fel, mondjuk egy M-audio BX8 D2. Egyébként olvastam valamit, hogy ezek az M-audiok meghibásodtak elég sűrűn valamilyen elektronikánál, azt hiszem túlmelegedés volt, mennyi gari szokott ezekre lenni? Muziker oldalát nézegetem, de nem igazán látok erre infót. :F

    RYZEN 7+ RTX Powa@1440p 240Hz hétvégén nem biztos, hogy elérsz

Új hozzászólás Aktív témák