Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • wollnerd

    aktív tag

    Sziasztok!
    Új hangfalat szeretnék a PC-mhez, Ami most van, a Genius SP-120 már évek óta és most ismertem fel hogy hihetetlenül rossz valójában. Kb. 2 hete felismertem hogy a hangminősége nagyon alulmarad pl. egy Razer Electra V2 fejhallgatótól. A fejhallgatóval mélyebben és részletesebben (tehát hallom egyéb kisebb hangokat is egy állandó nagyobb hang mellett) hallom a hangokat, de a hangszóróval szinte csak 1 féle zúgóhangot ad pl. autómotorhang, repülő, stb. olyan mintha fűnyírót vagy esetleg szélvihart hallanám távolban nagy torzítással és szinte egyáltalán nem hallom a kisebb hangokat a hangszóróval...
    Hangfalhoz továbbra is ragaszkodok elsősorban, de továbbra szeretnék olyat aminek van fejhallgatómenetete és elő legyen a vezérlőpultja. (bekapcsológomb, tekerőgombok)
    Kb. 40-60 cm-re van tőlem moncsi minkét oldalán. (2 csatornás ugye)
    Csatlakozás: 3,5 jack a pc-ből.
    Extrák nem nagyon érdekelnek.
    Mindenképpen 10.000 fölötti árak, ha kell, akár 30.000-40.000 is jöhet, mindenképp jó hangminősége legyen de nem kell csúcsminőség.
    Én legtöbbször játszok a PC-men, de többször szoktam videókat is nézni. Filmeket is szoktam rajta nézni. (Zenehallgatás szintén szokott, pláne ha YT-ot nézek)

    Átnéztem az összefoglalót, namost a hangzástechnika kifejezésekkel még nem vagyok teljesen tisztában (át fogom olvasni a zenehallgatásról dióhéjban cikkeket is!), de a 1250B-t is jónak látom elsőre. :) vagy a Creative GigaWorks T20 Series II. Van előnye is a 1250B-nel szemben, vagy tényleg egy kicsit gyengébb (kisebb teljesítmény?)? Azt is látom hogy az ilyen kategóriás hangfalaknak nem egy tekerőgombja van hanem 3. Bass és Treble, ezeket meg kell ismernem majd. :)

    Köszi a válaszokat előre is!

    PC: GIGABYTE Z490 GAMING X, Intel i7 1080K 3.8 Ghz (5 Ghz) , 32 GB DDR4 RAM, NVIDIA GeForce RTX3080, Windows 10 Pro 64bit, HP Reverb G2, Be quiet! Pure Base 500DX White ház

  • wollnerd

    aktív tag

    válasz lezso6 #53315 üzenetére

    Köszönöm a választ.
    A fejhallgatókimenetről nekem kicsit más a véleményem, de azért mert én fölmögötti hallókészüléket viselő súlyosan hallássérült vok és én fejhallgatót hallókészülék nélkül használom (ha muszáj, mert épp ezzel a szar hangszóróval nem igazán értem a videókat se), -mert különben sípol a hallókészülékem a zárt beszorultság miatt- és azt hangszórón keresztüli tovább erősítéssel (ugye tekerem kicsit tovább a hangszóró tekerőgombjával) tudom élvezni, mert különben elég halk lenne a közvetlen pc-ből csatlakozással (még akkor is ha szoftveresen megemelem a jelszintet).
    De azért most is megnéztem és azt állapítottam meg -azonkívül hogy sokkal halkabban hallom- nem nagyon vettem észre minőségi különbséget...
    De biztos vannak más (kompakt) megoldások a tovább erősítésre. pl. tán valami kis adapter?:D Nem tudom. :N Én csak a hangszórón keresztüli erősítést ismerem.

    Microlab teszetős, de: Ugyan van hely az asztalomon a moncsi körül, ez lehet kicsit már nagy mégis és ami nagyobb probléma, ahogy kerestem az interneten alig lehet Mo.-n kapni, van van is valahol, azt 60e-ért árulják, ami már sok. Ráadásul olvastam h egyeseknél búgási hiba lépett fel...
    Hasonló alternatíva? :D A 1250B-t is simán elfogadnám, már az is jóval nagyobb mint az SP-120. Pont ilyen van egyébként nekem.

    PC: GIGABYTE Z490 GAMING X, Intel i7 1080K 3.8 Ghz (5 Ghz) , 32 GB DDR4 RAM, NVIDIA GeForce RTX3080, Windows 10 Pro 64bit, HP Reverb G2, Be quiet! Pure Base 500DX White ház

  • wollnerd

    aktív tag

    válasz lezso6 #53322 üzenetére

    Igen, pont az elején lévőbe dugtam be. :D (gyanús volt hogy azon jóbb volt, mint hátul, amit kb. 1,5 éve próbáltam ki, amikor megvettem ezt a fejhallgatót, akkor még nem volt olyan pc házam.)
    De akárhogyis én a kényelem miatt is ragaszkodok a hangfalakhoz, kb. 10 éve hangszórókat használom hangforrásnak. (A fejhallgatót főleg csak laptophoz szoktam használni alkamanként, csak rövid ideig szeretem viselni.)

    [ Szerkesztve ]

    PC: GIGABYTE Z490 GAMING X, Intel i7 1080K 3.8 Ghz (5 Ghz) , 32 GB DDR4 RAM, NVIDIA GeForce RTX3080, Windows 10 Pro 64bit, HP Reverb G2, Be quiet! Pure Base 500DX White ház

  • wollnerd

    aktív tag

    válasz wollnerd #53326 üzenetére

    Végül eldöntöttem hogy az Edifier 1280T mellett szeretném letenni a vételvoksom.:D
    A fejhallgató esetében úgy döntöttem jó lesz az előlapi jackdugó, az erősítéssel már minden alap dolgot megpróbáltam, sőt, egy-két 3rd szoftvert is, még mindig nem elég... de aztán kipróbáltam egy Chrome bővítményt, ami egész 600%-ig képes erősíteni és ott tapasztaltam h a 400-500% a megfelelő már... :U (Persze minden videónál más-más az alaphangerő.) Ez csak Chrome, rendszerszinten még nem sikerült eddig megfelelő változásokat alkalmazni.
    No nem baj, bízom hogy a kiválasztott hangfal hangminősége újra jól kiváltja majd a Razer Electra V2-t h ne azt kelljen használni. :D

    PC: GIGABYTE Z490 GAMING X, Intel i7 1080K 3.8 Ghz (5 Ghz) , 32 GB DDR4 RAM, NVIDIA GeForce RTX3080, Windows 10 Pro 64bit, HP Reverb G2, Be quiet! Pure Base 500DX White ház

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés