Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • raus

    aktív tag

    Sziasztok!

    Van egy Logitech X-540 5.1-es szettem mar evek ota. Moddoltam is mar, pl a szateliteket kibeleltem szivaccsal valamint a tapegysegeben ami a szub ladaban van ugye kicsereltem a tapkondit egy ELNA 35V 25000mF jo hangu kondira. Jobb lett sokkkal es halgathatobb is. Kellemes telt közepekre hangolt hangja lett, jo megfogott basszusokkal. A lenyeg hogy meg kell talani azt a hangeröt ahol jol erzi magat es akkor filmeket nezni, zenet hallgatni egesz jol lehet vele. DE viszont a nyügjeivel nem tudtam mit kezdeni, a hangerö poti serceg es egy hatarozott 50Hz-es brummja van az egesz motyonak ami nem hangos de ott van a szobaban mindig halkan. De minden kommersz PC hangfal szenved ettöl sajnos. Sajnos a gyartok a nagy sporolas miatt hitvany es alulmeretezett trafokat tesznek ezekbe a ladakba, aztan az erösitöresz leterheli a trafot ezaltal leesik a tapfesz amitöl bug. A megoldas a trafo csereje lenne valami nagyobbra.

    Ugy döntöttem tovabb lepek egyreszt a nyavajak miatt masreszt a körülmenyes sok kabelek es sok szatelit elhelyezese miatt.
    Jokat olvastam es hallottam a Skythe kis üdvöske minidobozairol es a hozza valo erösitöröl.
    Erröl szeretnelek kerdezni benneteket hogy mi a velemenyetek erröl a kis sztereo asztali szettröl.
    Skythe KroCraft Rev.B hangdobozkak es a hozza tartozo Kama Bay Amp erösitö:
    [link]
    Mivel hogy d-osztalyu az erösitö es kapcsoloüzemü a tapja ezert nem is zajos gondolom, de a parameterei is nagyon jok. Azt irjak a tesztek a neten hogy nagyon jo hangja van. Nekem egy kellemesen telt es zavaro szinezettsegtöl mentes hang kellene sztereoban a PC asztalra a monitor köre.
    Mit gondoltok, tapasztalatok esetleg?

    [ Szerkesztve ]

  • raus

    aktív tag

    válasz dudika10 #9105 üzenetére

    Köszi!

    Azota atragtam a dolgot es egy Audioengine A2 mellett döntöttem. Talatam is egy kereskedöt, van nala a szilikongumi alatetböl is ami kicsit megdönti hatrafele. Pont ahogy a Logout irasban: itt irjak rola.
    Nagyon dicserik a tesztek es a pici meret miatt jol el tudom helyezni es ha kell hurcibalni is könnyebb. Majd megirom a tapasztalataimat rola.

  • raus

    aktív tag

    Rendeltem egy Audioengine A5+ sztereo hangszorot. Egy hi-fi szempontbol moddolt Logitech X-540 5.1-es hangfal szettet valtok le vele. Kompletten ujraepitettem a tapegyseget, ami belekerült: 100Wattos toroid trafo, összesen 30.000mF ELNA elkok, ket db Graetz, 5amperes bizti, az összes csatorna kicsatolo-kondijat jobb minösegü elkokra csereltem. Normal IEC tapcsatlakozot epitettem bele es komoly tapkabelt kapott. Mind az öt szatelitbe bipolaris minösegi elkokat tettem valamint kibeleltem öket, Összessegeben nagyon sokat javult, tisztabb lett, nagyobb a dinamika es reszletesebb a hang. Jobbna összeolvad a szub a szatelitekkel, egy rendszert alkotnak. A közep reszletesebb es teltebb lett es a magasa is jobb-több. A szub-bol jövö basszus feszesebb lett es nem bug olyan lustan mint regebben. De az IC-s vegfok hangminöseget nem lehet nagysagrendekkel atugorni sajnos igy maradt a karaktere de kimondottan hallgathato lett!
    Pl a CSI Miami-t ha nezem akkor a Horacio hangja nagyon jelen van es kellemesen vastag es levegös es az alafestö zenek is jok. Mintha egy jo 60-as evek beli csöves mikrofonnal felvett felvetelt hallgatnek.
    Hosszas keresgeles es olvasas utan döntöttem az A5+ mellett. Igazabol az A2-est neztem ki regebben de nem annyira fontos a pici-desktop meret inkabb a jo sztereo hang es azert legyen basszusa is. Multimedia mindenesnek szanom, leginkabb PC-n illetve CD-jatszon valo flac es wav Jazz-ek halllgatasra valamint filmek nezesehez es jatekhoz, ugy hogy a tv is a PC-re van kötve es az A5+ lesz a kizarolagos hangkeltö. Gondolkoztam a bambusz kivitelen is, de inkabb a fekete MDF mellett döntöttem. Jobban illeszkedik a PC-s környezethez hisz minden periferianal a fekete dominal es a TV is fekete meg olcsobb is az MDF. Jelenleg egy PCI-E X-FI Fatal1ty a hangkarim, ami szerintem meglepöen jol szol de a kimeneti OPamp-ok meg a kondik rajta eleg gyatra minösegüek. Inkabb kesöbb valtok majd egy ASUS Xonar Essence STX-re hogy sztereoban tenyleg jol szoljon a cucc.
    Majd megirom hogy milyen.

    [ Szerkesztve ]

  • raus

    aktív tag

    válasz raus #11746 üzenetére

    Van valakinek esetleg Audioengine A5 vagy A5+ hangszórója? Tapasztalatok?

  • raus

    aktív tag

    válasz redbull86 #11764 üzenetére

    Hát Németországból rendeltem mert Ausztriában élek és lehet itt is kapni de nem fekete színben.
    Teljesen új az A5+ nemrég jött ki. Az A5 pedig már 4-5éve abszolút kategóriagyőztes a tesztek és értékelések alapján. Csak arra voltam kíváncsi hogy van-e valakinek mert az A2-ről van is logout-os írás itt a PH-n és az is nagyon jó, ár-érték tekintetében.
    Annyit kell tudni erről a cégről hogy két audiofil hi-fi mérnök alapította abból a célból hogy elérhető áron kiváló hangminőségű desktop és multimédia hangszórókat gyártson. Összesen négy hangszórót gyártanak, egy kicsit(A2), egy nagyot(A5, A5+), egy passzív kétutas dobozt(P4) és egy szubot(S8). Minden házon belül készül, a hangszórók is. Kevlár-üvegszál mélyközép és selyem dóm, erős mágnessel és jófajta lengőcsévével. Audiofil alkatrészek. Láttam képeket belülről és hifista létemre ezért döntöttem mellette. Pl toroid trafó a tápban, jófajta audiofil puffer elkók és MKP kondik a kapcsolásban, légmagos tekercsek és fóliakondik a hangváltóban, duál-monó AB osztályú tranyós végfokok benne, korrekt aranyozott RCA és hangfalcsatlakozókkal úgyhogy lehet játszani a kábelekkel. 25-ös MDF-ből kézzel nagyon jó minőségben összerakva. Amerikai cég de Kínában gyártva. És még távirányítós is :), mindenféle védelemmel és lerakja magát sztendbájba ha nem hallgatod.
    Szóval jónak ígérkezik.
    :)

  • raus

    aktív tag

    Az M-Audio azért stúdiócélokra készül illetve az olcsóbbak amatőr PC-s hangszerkesztéshez. Szóval nem igazán PC-én történő zenehallgatásra. Tehát "nearfield" monitor ezért lehet hogy kicsit sterilebb a hangzása és inkább a precízség felé tolódik. De a felbontása pont ez miatt abszolút a lodzsitek fölé emeli. Szokás kérdése. Nekem is fontos a linearitás és semlegesség mindenek felett de azért érzelmek legyenek a zenében. Ezért nem vennék studió monitort soha.

    [ Szerkesztve ]

  • raus

    aktív tag

    Megérkezett az Audioengine A5+.
    Még nem tudok teljes lelkiismerettel nyilatkozni róla, csak az első benyomások vannak (amik ugye legfontosabbak)
    A gyártási minőség fenomenális. Járatós még kb 50 órát a kézikönyv szerint.
    Nem a legszerencsésebb az elhelyezés, egy 140cm hosszú íróasztal két végén tudtam elhelyezni kb 15 centire a faltól, köztük van a monitor.
    Telt, erőteljes hangja van. A frekibalansza nagyon neutrális de semmiképp sem hideg hanem olyan A-osztályú tranyós melegséges hangja van, de nem nyalakodó! Semmi torzítás és nagyon kellemes mélyre menő basszussal. Az a jófajta effektus lép fel a hallgatása közben(amit az öreg hifisták jól ismernek és becsülnek) hogy az ember ösztönösen odanyúl a hangerő potihoz és feltekeri a hangerőt mert egyszerűen jó hallgatni. Jók a hangszerek, a szólamok külön és széles, mély a színpad. Mindenki fixen a helyén. Sok a levegő a fúvósókban. Van dinamika, elegendően gyors és pontos.
    Patricia Barber Nightclub című lemezéről a Summer Samba dalban Patricia Asszony "sz" betűi nem sziszegnek hanem életteliek és vastagok. Mondjuk az egész lemez egy kerek testes és dinamikus felvétel de sok dobozon elvérzett már nálam. A Split című lemezén pedig a Two for the Road dalban fantasztikus a zongora szóló, amilyennek lennie kell nagy dinamikával jön át és üvegszerű felhangokkal külön minden húr. Nekem ez a szám etalon hangfalak tesztelésekor.

    Kis kását azért érzek a magasoknál, de szerintem az X-fi Fatal1ty hangkartyán lévő csapnivaló OP-ampok és óccó kínai kondik miatt. Egy normális Xonar karival vagy egy külső CD játszóval sokkal jobb lenne szerintem.

    [ Szerkesztve ]

  • raus

    aktív tag

    Azt hiszem tönkrementek az Audioengine A5+ hangfalaim.
    Egy ideje nem reagált már a távirányítóra. Ha kivettem belőle a gombelemet akkor működött de most egy hete végleg feladta, tök süket a táv. Viszont a telóm kameráján keresztül szépen villog a LED rajta. Továbbra is a bal hangfalon lévő hangerő potival tudom ki-be kapcsolni és müxik a hangerő is de nem tökéletes mert ha felfelé tekerem akkor halkul szóval nagyon idegesítő. Beszart szerintem az az IC ami a távot veszi meg a hangerőt szabályozza.
    Felvettem a német forgalmazóval és az Audionegine USA support-tal is a kapcsolatot. Azonnal válaszoltak és szervezték. Ma várom a DPD futárt mert fel is szedik a csomagot.
    Meglátjuk mi lesz belőle. Bizakodó vagyok mert jókat olvastam az Audioengine-ről hogy állítólag nem szarakodnak a javítással hanem cserélik és gyorsan.

  • raus

    aktív tag

    válasz dokee78 #13503 üzenetére

    Az hogy itt értekeztünk régebben az Audioengine hangszórókról

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák